Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Kamera cofania do 8N

  1. #1
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307

    Kamera cofania do 8N

    Zastanawiam się nad instalacją kamery cofania do TT 8N. Jest kilka propozycji na Allegro, jednak nie są one sprecyzowane, czy konkretnie będą pasowały do tego właśnie modelu. Dla ścisłości podam, że chciałbym zamontować kamerę w miejscu oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
    Może ktoś ma coś takiego u siebie? Chętnie zapoznam się z opisami i opiniami.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Kamera jak kamera dopasujesz ją w miejscu oświetlenia tablicy ale bardziej mnie zastanawia gdzie planujesz wyświetlić obraz z tej kamery bo raczej MK1 nie dysponuje takim wyświetlaczem

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:44 26-06-2012 ---------- EDYCJA

    Pomysł jaki mi przyszedł do głowy to zakup radia z wysuwanym panelem LCD takim z wyjściem audio/video i wtedy zamontować kamerę cofania. 2 minusy takiego rozwiązania to: 1) takie radyjko to wydatek rzędu 2-3 tys zł 2) wsiadasz do auta wbijasz wsteczny i jedziesz a tutaj będzie to trwało bo będziesz musiał włączyć radio, poczekać jak się panel wysunie, włączy obraz ... chwilę to zawsze będzie trwało. Plus takiego rozwiązania to taki, że będziesz miał kamerę cofania + radyjko w najlepszej możliwej konfiguracji w MK1.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Kamera jak kamera dopasujesz ją w miejscu oświetlenia tablicy ale bardziej mnie zastanawia gdzie planujesz wyświetlić obraz z tej kamery bo raczej MK1 nie dysponuje takim wyświetlaczem

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:44 26-06-2012 ---------- EDYCJA

    Pomysł jaki mi przyszedł do głowy to zakup radia z wysuwanym panelem LCD takim z wyjściem audio/video i wtedy zamontować kamerę cofania. 2 minusy takiego rozwiązania to: 1) takie radyjko to wydatek rzędu 2-3 tys zł 2) wsiadasz do auta wbijasz wsteczny i jedziesz a tutaj będzie to trwało bo będziesz musiał włączyć radio, poczekać jak się panel wysunie, włączy obraz ... chwilę to zawsze będzie trwało. Plus takiego rozwiązania to taki, że będziesz miał kamerę cofania + radyjko w najlepszej możliwej konfiguracji w MK1.
    Radyjko jakie zamierzam zainstalować w moim TT to JVC KD-AVX11 EXAD, bo czymś takim dysponuję. Pasuje do wnętrza, niczego niepotrzebnie nie zasłania. Zastanawia mnie sama kamerka, bo chciałbym zamontować ją jak w opisie z samej góry postu, a nie wiercić otworków w zderzaku.

  4. #4
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Z tanich rozwiązań to są jeszcze kamerki w zestawie z nawigacją. Ceny zaczynają się od ok 360 zł. Co do funkcjonalności to się nie wypowiem, bo nie testowałem.

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Radyjko jakie zamierzam zainstalować w moim TT to JVC KD-AVX11 EXAD, bo czymś takim dysponuję. Pasuje do wnętrza, niczego niepotrzebnie nie zasłania. Zastanawia mnie sama kamerka, bo chciałbym zamontować ją jak w opisie z samej góry postu, a nie wiercić otworków w zderzaku.
    No ale w tym radyjku to jest maleńki wyświetlacz i do kamery cofania to się raczej średnio nadaje.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    No ale w tym radyjku to jest maleńki wyświetlacz i do kamery cofania to się raczej średnio nadaje.
    Ważne, żeby było widać co się dzieje za samochodem. Ale faktycznie, w tym radiu wyświetlacz do gigantów nie należy. W telefonie mam znacznie większy.

  7. #7
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    hmm... po co kamera cofania w aucie, gdzie jak sie dobrze wychylisz to sam zobaczysz swoje rury wydechowe?
    Załóż sobie jeszcze tą żarówke z dzwiękiem beeeep beeep jak wsteczny wrzucisz.
    MARUDA

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    hmm... po co kamera cofania w aucie, gdzie jak sie dobrze wychylisz to sam zobaczysz swoje rury wydechowe?
    Załóż sobie jeszcze tą żarówke z dzwiękiem beeeep beeep jak wsteczny wrzucisz.
    Może w Twojej TT widać z miejsca kierowcy wydech, w mojej choćbym nie wiem jak się gimnastykował, to go siedząc na fotelu nie zobaczę.
    Moda na dźwiękowe żarówki jeszcze ze wschodu do nas nie dotarła, zatem cofanie pozostanie seryjne.
    A tak poważnie, to założyłem ten temat, bo szukam pomocy, porad i sensownych opinii. Dział z humorem jest w innym miejscu. W Polsce niewiedzieć czemu zafundowano kierowcom wysokie krawężniki itp. Chciałbym podczas cofania uniknąć mojego auTTka z takimi ,,niespodziankami".

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    hmm... po co kamera cofania w aucie, gdzie jak sie dobrze wychylisz to sam zobaczysz swoje rury wydechowe?
    Załóż sobie jeszcze tą żarówke z dzwiękiem beeeep beeep jak wsteczny wrzucisz.
    Ja mam parktronic w standardzie więc po coś go tam zamontowali a niebawem będę montował kamerę cofania, która też jest na wyposażeniu TT tyle, że dodatkowo płatne. Osobiście przyznam, że parkowanie TT sprawia mi dużo większe problemy niż nie jednym 2krotnie większym samochodem bo widoczność jest mocno ograniczona a auto bardzo szerokie.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ja jakoś nie mam tego problemu. Parkuje gdzie chce jak chce. Sądzę, że wygoda uczy nas nie uwagi.
    Jedyna sytuacja gdzie parktronik jest faktycznie potrzebny to przód dużego wozu, który ma mocno wysuniętą maskę przed kołami, a i bez tego można parkować.
    Żeby jednak uważać za potrzebę posiadania kamery cofania w takim autku to przesada.
    MARUDA

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Ja jakoś nie mam tego problemu. Parkuje gdzie chce jak chce. Sądzę, że wygoda uczy nas nie uwagi.
    Jedyna sytuacja gdzie parktronik jest faktycznie potrzebny to przód dużego wozu, który ma mocno wysuniętą maskę przed kołami, a i bez tego można parkować.
    Żeby jednak uważać za potrzebę posiadania kamery cofania w takim autku to przesada.
    Przecież napisałem na samym początku, że się zastanawiam nad montażem, a nie, że mam taką potrzebę.
    Skoro są techniczne możliwości, to dlaczego nie zrobić tego kroku i nie mieć wygodnego i praktycznego dodatku w samochodzie?

  12. #12
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Ja jakoś nie mam tego problemu. Parkuje gdzie chce jak chce. Sądzę, że wygoda uczy nas nie uwagi.
    Jedyna sytuacja gdzie parktronik jest faktycznie potrzebny to przód dużego wozu, który ma mocno wysuniętą maskę przed kołami, a i bez tego można parkować.
    Żeby jednak uważać za potrzebę posiadania kamery cofania w takim autku to przesada.
    Generalnie wiele funkcji i opcji może w samochodzie nie być. To, że tobie się to nie przyda nie oznacza, że nikt inny sobie nie może takiej funkcji dołożyć. TT w brew pozorom nie jest małe a ja wolę mieć 100% pewności, że z tyłu o nic nie zawadzę bo jak rozumiem ty wychylasz głowę i widzisz tłumik ja nie. Inna sprawa, że wątek jest nt możliwości montażu a nie zasadności użycia kamery cofania i nie róbmy OT.
    I don't have dreams, I have goals.

  13. #13
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    skoro uwazasz ze watek jest w innym temacie to czemu go ciagniesz?
    Do lodzi podwodnej tez mozna zalozyc kamere cofania.. jako luksus ale sie tego nie robi bo jest bez sensu... tak samo jak w TT 8N, nie wiem jak z widocznościa z 8J.
    Co do tego ze widze wydech to oczywiście ironiczne zdanie z mojej strony, wiec nie musisz tego powtarzac.
    Nie mniej jak ktoś ma potrzebe zalozenia to niech zaklada.
    MARUDA

  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    skoro uwazasz ze watek jest w innym temacie to czemu go ciagniesz?
    Do lodzi podwodnej tez mozna zalozyc kamere cofania.. jako luksus ale sie tego nie robi bo jest bez sensu... tak samo jak w TT 8N, nie wiem jak z widocznościa z 8J.
    Co do tego ze widze wydech to oczywiście ironiczne zdanie z mojej strony, wiec nie musisz tego powtarzac.
    Nie mniej jak ktoś ma potrzebe zalozenia to niech zaklada.
    Bez sensu to jest Twój komentarz w tym wątku. Rozumiem, że nie każdy ma taką potrzebę ale jak wspomniałem w 8J kamera cofania jak i parktronic jest w pakiecie do wyboru więc dziwne, że producent to montuje skoro to aż taki absurd Można by rzec po co elektrycznie podnoszone szyby skoro są takie małe, po co regulowane lusterka elektrycznie można przecież ręcznie, po co elektrycznie otwierana tylna klapa. Takich "po co" mogłoby być mnóstwo tylko po co? Nie potrzebujesz luzz ale nie neguj korzystania z tego przez innych.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #15
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    mowie tylko ze dokladanie kamery cofania do 8n to tak jak dolozenie dodatkowych lusterek jak do wozenia przyczypy campingowej gdy sie jej nie ciagnie.
    Nie ma to nic wspolnego z wygoda jak el. szyby czy lusterka. Rozumiesz to po swojemu.
    MARUDA

Podobne wątki

  1. Kamera cofania do TT 8J
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 17:27
  2. Kamera cofania do TT 8J
    Przez Ernest w dziale Kosz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 17:27
  3. Audi TT 8J Kamera cofania
    Przez Pawel TT666 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 11:15
  4. TTS 8J Kamera Cofania do radia RNS-E
    Przez Dwd89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 12:11
  5. Zmiana radia + kamera cofania
    Przez Camilio w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 16:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •