Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: TT vs Mercedes AMG

  1. #1
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478

    TT vs Mercedes AMG

    Piszę tu pierwszy raz. Killów było już sporo, przeróżne BMW itd. ale myślę że ten dział już jest przesycony tego typu opowieściami Dzisiaj miałem fajne spotkanie na wisłostradzie w Warszawie. Stoję pierwszy na światłach na środkowym pasie i na lewym podjeżdża Mercedes AMG kombi. Ze swojego małego roadstera mogłem se co najwyżej pooglądać zaciski wielkości moich felg Ruszyliśmy tak od niechcenia ale widać że facet lubi przycisnąć. Na następnych światłach podobna sytuacja i ruszyłem na maksa. Wiadomo że nie dam radę goliatowi ale byłem ciekaw jaka będzie różnica. Jedynka, strzał ze sprzęgła, udał się idealny start i przez pierwsze klika metrów byłem pierwszy. Szybka zmiana na dwójkę i nadal łeb w łeb. W momencie gdy wcisnąłem sprzęgło żeby wrzucić 3 gość odjecheeeeeeeeeeeeechał daleko i słuchałem jego wydechu brzmiącego jak Messerschmitt:

    Zakochałem się w tym brzmieniu. Jest to jeden z lepiej brzmiących samochodów jakie słyszałem. A jak wjechaliśmy do tunelu go już normalnie sztuka, jaką powinno się puszczać w filharmonii. Wszystkie te turbodoładowane małe silniczki brzmią przy tym jak zabawki

    Co do pojedynku wiadomo - przegrałem - ale to było fajne spotkanie. Koni miał 510.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czarny ten mesiu? jak jakiś czas temu byłem na S8 to był tak taki upalany, warczał pięknie

  3. #3
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    czarny ten mesiu? jak jakiś czas temu byłem na S8 to był tak taki upalany, warczał pięknie
    Tak, miał reklamę na boku luksusowe samochody czy cuś takiego.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    Wszystkie te turbodoładowane małe silniczki brzmią przy tym jak zabawki

    Co do pojedynku wiadomo - przegrałem - ale to było fajne spotkanie. Koni miał 510.
    Jednak wiele aut z takimi '' silniczkami '' złoi tyłek takiemu AMG no ale wtedy jest na pocieszenie piękny dźwięk i styl ( choć nie mój osobiście )







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    jako właściciel roadstera moja opinia jest najbardziej kompetentna - fakt trochę tego gulgotu mi też brakuje, choć świst turbo też ma swój urok... a zatem konstatacja jest taka , ze tt powinna mieć uturbioną V8, ot co....

  6. #6
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Powiem wam że ściganie się roadsterem z quattro to ciężki kawałek chleba. Niestety samochód waży niemal 1600 kg a to nie pomaga... Dzisiaj ścigałem się z Honda Civic type R (200KM) z rolki i dostałem baty, ale taka Honda waży 1280 kg a to już spora różnica. Start pewnie miałbym lepszy ale potem jest marnie bo i waga i opory ruchu większe.

    Niemniej jednak jazda bez dachu i wiatr we włosach rekompensuje wszystko w takie upalne dni jak dzisiejszy

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    Powiem wam że ściganie się roadsterem z quattro to ciężki kawałek chleba. Niestety samochód waży niemal 1600 kg a to nie pomaga... Dzisiaj ścigałem się z Honda Civic type R (200KM) z rolki i dostałem baty, ale taka Honda waży 1280 kg a to już spora różnica. Start pewnie miałbym lepszy ale potem jest marnie bo i waga i opory ruchu większe.

    Niemniej jednak jazda bez dachu i wiatr we włosach rekompensuje wszystko w takie upalne dni jak dzisiejszy
    Coś wiem na ten temat, zawsze te 30 koników jesteś w plecy, ale dokładnie jazda z wiatrem i słońcem na twarzy a szczególnie teraz rekompensuje wszystko, przecież nie chodzi o to, aby być naj wszędzie, odnośnie batów jakie zebrałeś, to pewnie autko spuchło trochę, silniki turbo mają ciężki żywot pod czas takich afrykańskich upałów, nie pamiętam, ale chyba masz program i ori IC więc piecyk się zrobił.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar jagi15
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    swietokrzyskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny,
    Posty
    15
    nie kumam jednego co ma temperaturka otoczenia do sprawnego autka
    preczytalem pare postow twoich żuczku i sadze ze jestes tu jaka wyrocznia na tym forum
    z tad moje moze ..... ale jednak pytanie

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To że w upał powietrze jest cieplejsze a więc dużo rzadsze. Aby sprężarka przetłoczyć taką samą ilość powietrza (nie objętość a masę) musi wykonać więcej obrotów, aby przyspieszyć wirnik trzeba bardziej domknąć WG czyli większy back pressure, bardziej przestawia zapłony czyli mniej mocy. Ponadto kolejna kwestia to chłodzenie tego powietrza, mamy intercoolery chłodzone powietrzem z otoczenia a więc ciężej jest chłodzić powietrze w dolocie ciepłym powietrzem z otoczenia.
    Ja kiedyś na drut programie zaobserowałem spadek przepływu z 205g/s do 175g/s(teraz można to przeliczyć na moc bo przy 175g/s jeszcze bardziej cofało zapłony i auto było strasznym mułem). Silniki wolnossace też są narażone na spadek mocy wraz ze wzrostem temperatury ale nie w taaakim stopniu jak doładowane;/

    Dalszych wyjaśnień chyba już nie potrzeba,dlatego nie sądze żeby Żuczek był wyrocznią tylko także odczuwa negatywne skutki upału jak tak jak my;/

  10. #10
    Awatar jagi15
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    swietokrzyskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny,
    Posty
    15
    dobra tresc jak i jakosc odpowiedzi dziekuje
    człowiek sie cale życie uczy
    wyrocznia nie wyrocznia po prostu sadze ze duzy %% ludzi ktuzy tu maja konta jest cash&cery a tylko nie liczni je maja po to zeby pomagac ,a ja zawszemyslalem ze o to chodzi w forach
    choc moze sie myle
    tak czy inaczej dziekuje za rzetelna odpowiedz
    Ostatnio edytowane przez jagi15 ; 17-07-2012 o 23:44

  11. #11
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Teraz wyjątkowo, zauważyłem taki temat
    Co prawda mój nie ma 510 koni ale ciekawe jakby poleciał z takim TT 225Q
    MARUDA

  12. #12
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Teraz wyjątkowo, zauważyłem taki temat
    Co prawda mój nie ma 510 koni ale ciekawe jakby poleciał z takim TT 225Q
    Heh, najlepsze jest to że nasze samochody mają podobną wagę w tą różnicą że mój to mały dwuosobowy roadster z mikro bagażnikiem Bęcole były by podobne.

  13. #13
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Tak od 0-100 to az tak kosmiczna róznica nie jest.
    Ale 100-2xx to już kosmos.
    Przeciążenie sprawia wrażenie nie znikać.
    MARUDA

Podobne wątki

  1. Mercedes CLK 500 7G
    Przez Malisz w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-04-2018, 15:48
  2. Mercedes SL 230 550 V8
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 08:49
  3. TT kontra mercedes cls :)
    Przez michu1985 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 23:25
  4. Mercedes CL i ja:)
    Przez Is_a_bella w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 17:08
  5. Mercedes S
    Przez archi781 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 15:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •