Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
hehe straszne enigmatyczne pytania
tzn zagadkowe są czy niejasne ? Poszukiwanie odpowiedzi na to enigmatyczne pytanie leży u podstaw mojego zainteresowania TT 3.2t na niskim doładowaniu bez konieczności wymiany większości rzeczy w silniku.
Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
3,2 uturbiona juz jest w naszym klubie i chyba jest najszybsza w Polsce aczkolwiek mody to sporo $$$.
najszybsza więc chyba lata na wysokim doładowaniu, co wiąże się z wymianą "tego i owego" i odprężeniem silnika cokolwiek to znaczy ja chce zostać przy serii takiej jak fabryka dała. Plan jest taki,
dodać turbo + intercooler +odpowiedni tuner co to ogarnie
Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
Po pierwsze radze poszperac troche na forum, bo mod zaraz zrzuci temet do kosza, a napewno znajdzesz odp. na pytania
sory szukałem podobnego tematu, nie znalazłem no chyba że w dziale do którego nie mam dostępu jest ta 3.2 turbo i na bank ma grubsze mody. Patrz pytanie nr 2 to które cię powaliło
Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
....ale....pytanie nr.2 powaliło nawet takiego laika jak ja
rozwiń wottka bo nie wiem co chcesz powiedzieć, może niema takiego czegoś jak niskie doładowanie np. 0,5bar? czy może niema opcji i trzeba zawsze coś "grzebnąc/zmienic" w silniku i innych podzespołach, jak chcę się wsadzić turbo do wolnossącego silnika nie wyposażonego w turbinę seryjnie, przez producenta Audi tt?
no offend nie chce nikogo obrażać, podyskutujmy od tego jest forum, żeby sobie wyjaśnić , uświadomić to i owo na pewno nie ja pierwszy chce takie mody poczynić