Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Klimatyzacja - kosmiczne spalanie.

  1. #1
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30

    Klimatyzacja - kosmiczne spalanie.

    Cześć,

    Sytuacja wyglądała tak, że nabiłem klimatyzacje w standardowy sposób...odessanie szczelność nabicie olej itd. ale klimatyzacja nie chłodzi...mechanik mówi, że sprężarka się załącza ale nie puszcza w obieg. Więc kupuję używkę ok. 80-90 tys. przebiegu. Powiedzieli, że ogólnie ta sama sprężarka ale musieli trochę przerobić wtyczkę...w każdym razie klima ładnie chłodzi ale średnie spalanie rosnie praktycznie litr na 5-10 sekund i dochodzi do 40-50 litrów!! Wskaźnik benzyny, też jakby poszedł w dól...zresetowałem spalanie i znów dzieje się tak samo...wyłączam klime i wszystko się normuje tzn. w miarę jak jadę to spalanie spada do tych 10-11 litrów. W klimie nie było ani g czynnika, auto mam 2 miesiące i dopiero teraz się nią zająłem, ale nie włączałem klimy po tym jak zobaczyłem, że nie chłodzi czyli nie męczyłem sprężarki.

    Czy mechanicy mogli coś spartolić? czy komputer wariuje? Nie chce ryzykować dłuższej jazdy przy takim spalaniu bo może mi w moment cały bak opierdzielić:P

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ciekawy przypadek. 40-50 litrów wg mnie nie jest możliwe aby takie obciążenie stwarzała sama sprężarka auto musiałoby nabijać mocno obroty bo raczej gasłby przy 800-1000. Mówisz, że wtyczka inna .... ciekawe czy ilość pinów się zgadza i są tak samo podłączone. Może, któryś z nich jest odpowiedzialny za info do komputera.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale do kompresora idą tylko 2 kable + i - i raczej nie mają one nic ze spalaniem, a takie ilości paliwa jak mówisz Twój silnik nawet nie jest wstanie połknąć , w trakcie buta maks 1.5 litra na minutę dlatego to nie może być prawdą

  4. #4
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Pytanie czy to jest rzeczywiste spalanie, czy błędy komputera...fizycznie może klimatyzacja powodować takie spalanie? Mówisz że raczej nie...Co robić? Wydałem 750 zł by zrobić ta klime a nie mogę jej używać

    Może jest to związane ze szwankującym obrotomierzem? Pokazuje mi źle obroty ale to już od dłuższego czasu...

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czy silnik gwałtownie się przeje jak chodzi na postoju? czy dźwiek sie jakos zmienia? bo lekko czuć załączenie się kompresora i deczko mniejsze podciśnienie( Ty nie masz zegaru ) ale generalnie silnik praktycznie tak samo pracuje na klimie jak i bez, jedynie moment załączenia jest deczko słyszalny

  6. #6
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    sprawdź po prostu czasy otwarcia wtrysków na VAG-u, będziesz dokładnie wiedział, co jest nie tak

  7. #7
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    W takim razie muszę zaobserwować...na coś jeszcze zwrócić uwagę?
    Ostatnio edytowane przez White ; 22-06-2012 o 09:30

Podobne wątki

  1. Duże spalanie 3,2
    Przez choody w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 11:27
  2. Spalanie
    Przez w0jt4k w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 20:58
  3. Spalanie na życzenie ;)
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 08:12
  4. Spalanie stukowe
    Przez black271 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •