Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Tłumik Audi TT

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75

    Tłumik Audi TT

    Witam, prosze o rade, mam tt wersja 180 Q z wymienionym tlumikiem na 225, wszystko super, niestety ostanio podczas wyscigu, tlumik zostal "uszkodzony" ;p, tzn na dziurach cos lata jak ziemniaki w bagazniku , 100 na progu zwalniajacym - betonowym ;/, bede go wymienial w nablizszym czasie, czy wymienic na seryjny 225 (180 nie ma 2xrura ;]) czy szukac czegos innego? nie mowie tu o tlumikach remusa za 2000 zl tylko o czyms co spelni role zamiennika i bedzie dobrze sie sprawowalo.... jeszcze jedno.... skoro juz bede wymienial tlumik to moze dobrym pomsylem byloby wymienienie dwoch katalizatorow na dwie strumienice.... moglbym uzyskac pare koni wiecej + nowszy wydech (lepsze odprowadzanie spalin), slyszalem ze nawet do 15 (choc watpie), jak juz wymieniac na strumienice to jakie? jezeli nie seryjny tlumik to jaki? Pozdrawiam
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Seryjny tlumik od 225 nie pasuje.. chyba ze masz 225 ale o tym nie wiesz
    180

    225


    Wydech 225

    Wydech 180


    Strumienice wloz miedzy bajki
    ttless..

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jesli masz 180 quattro to tlumik od 225 bedzie pasowal , nie bedzie pasowal do oski...
    Katalizator zawsze psuje osiagi i warto sie go pozbyc poczytaj watek zapoczatkowany przez miloo66 jest tam duzo informacji na ten temat
    Jesli myslisz o seryjnym tlumiku z 225 to mysle ze znajdziesz w dobrej cenie wielu zmienilo tlumik na cos lepszego i nie maja co zrobic ze starym , ja swoj oddalem za 100$ ..
    Jesli natomiast myslisz o poprawie osiagow aua , powinienes zainwestowac w bardziej wyczynowy uklad jak np. Borla czy Miltec ..
    O strumiennicach zapomnij daja tyle samo albo jeszcze mniej co puste rury zamiast katalizatorow .


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    podpisuje sie pod tym co pisalem Arttur - wywal kat, w to miesce daj puste rury i na koncu mozesz dac tlumik od 225quattro (moge Ci taki odstrzedac za pre zloty, bo mi zostal po wymianie) albo jak masz kaske, to daj jakis bardziej sportowy tlumik. I to tyle.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  5. #5

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    witam, mam na pewno 180 hehe, tyle ze tlumik przyspawany od 225 ;p, taka modyfikacja, musze policzyc finanse i zadecydowac co zrobic, ale chyba zostane przy seryjnym 225 + wyjme katalizatory... Dzieki za odpowiedzi Pajak odezwe sie na PM
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    A ma ktoś może pomysł jak do TT przednio napędowej zamontować podwójny wydech?

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jest kilka patentow , najbardziej sensownie z nich wyglada ten :

    [img]http://rds.yahoo.com/_ylt=A9gnMilY99dGBu0A8xSjzbkF/SIG=12b74k124/EXP=1188645080/**http%3A//www.stratmosphere.com/ttft_exhuast_total_320.jpg[/img]

    Najlepiej chyba jednak zostawic pojedynczy , niech wiedza ze zostali skilowani przez 180-siatke


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Najlepiej chyba jednak zostawic pojedynczy , niech wiedza ze zostali skilowani przez 180-siatke Pozdrawiam

    Niestetu zauwazylem, ze wsrod laikow (czyt. posiadaczy innych furek, ktorzy nie znaja TTki) nie ma kompletnie wiedzy czym sie rozni pojedynczy wydech od podwojnego. Panuje obiegowa opinia ze TT ma 180KM i kropka - nikt nie patrzy na to ile rurek wystaje spod zderzaka Nie raz spotkalem sie juz z taka opinia i nawet jak potem opowiadalem takiemu delikwentowi ze u mnie fabrycznie bylo 225 koni, to nie mogl uwierzyc.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Mi nie chodzi o udawanie ze mam więcej koni jak mam. Po prostu strasznie mi sie podoba tył tt z 2 ma rurami. Jeszcze musiał bym zdobyć ten kawałek plastiku z otworami na 2 rury ( najlepiej żeby była to taka kratownica A tak apropos to chyba silniki w układzie V muszą mieć 2 wydechy?

  10. #10
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    Mi nie chodzi o udawanie ze mam więcej koni jak mam. Po prostu strasznie mi sie podoba tył tt z 2 ma rurami. Jeszcze musiał bym zdobyć ten kawałek plastiku z otworami na 2 rury ( najlepiej żeby była to taka kratownica A tak apropos to chyba silniki w układzie V muszą mieć 2 wydechy?
    1) Mnie tez sie bardzo podoba TT z podwojnym wydechem. Wyglada o wiele lepiej niz z pojedynczym

    2) Nie wszystkie silniki V maja podwojny wydech, wiec nie musza
    Pozdrawiam!
    Pajak

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    A to co podał Arttur myślicie ze sie dobrze sprawdzi ? Czy to lekki przerost formy nad treścią ciekawe ile coś takiego kosztuje A może wiecie jaką żywotność mają fabryczne tłumiki do TT? Bo pewnie kupił bym taki tłumik z 2 ma końcówkami wtedy kiedy ten by szlak trafił

  12. #12
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez SilverTM
    A to co podał Arttur myślicie ze sie dobrze sprawdzi ? Czy to lekki przerost formy nad treścią ciekawe ile coś takiego kosztuje A może wiecie jaką żywotność mają fabryczne tłumiki do TT? Bo pewnie kupił bym taki tłumik z 2 ma końcówkami wtedy kiedy ten by szlak trafił
    a to juz Arttur musialby powiedziec
    ja wiem jedno - przy tak wyglądającym wydechu na bank bedzie dmuchalo tylko z jednej rury - z tej koncowki przy samym tlumiku
    Pozdrawiam!
    Pajak

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Chyba ze ten przy tłumiku ma mniejsza średnice... Jeśli by tak to było to z obu tak samo by leciało. Tylko czy tak naprawdę jest.

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak na prawde to nawet nie wiem jaka firma to robi..Byla jakis czas temu dyskusja na ten temat na innym forum ..
    Tez mysle ze spaliny nie beda rownomiernie sie z niego wydostawac ale lepdzy taki niz atrapa 2-giej koncowki bo widzialem i takie patenty heh.. Po prostu w osce nie ma tam za wiele miejsca zeby poprowadzic rure ..Fabryczny tlumik jest dosc trwaly tak wiec nie dostarczy Ci on szybko pretekstu do pozbycia sie go..
    Lepiej zakladac jakis renomowanej firmy , pojedyncza koncowka o wiekszych od seryjnej wymiarach tez wyglada spox...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    hej chlopaki,

    w mojej TT Q padla koncowka wydechu, w zasadzie urywa sie od baniaczka, a zamiennikow z 1 rurka do Q TT 180KM

    wiec pomyslalem, ze wsadze od Q225 do mojej Q180.

    http://cgi.ebay.de/Audi-TT-8N-3-2-R3...d=p3286.c0.m14

    wiem, ze wymienial ktos, czy wystarczy tylko wyciac/wpsawac / dokrecici i zmienic blende na 2 rurki..??

    =========
    Vorspung durch Technik

Podobne wątki

  1. Kupię tłumik środkowy do audi TT 1.8T 225 KM
    Przez LaraKraft w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 19:59
  2. tłumik
    Przez gibons w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •