Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: TT. DZIWNY DŹWIĘK. Coś z motorem. Prosze o radę i pomoc

  1. #1
    Awatar carnal
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64

    TT. DZIWNY DŹWIĘK. Coś z motorem. Prosze o radę i pomoc

    Witam, no i pojawił się pierwszy problem z TT i to chyba poważny, proszę o radę i pomoc.
    Spróbuje opisać o co chodzi. TT 2000r. 1.8, 180 KM, przebieg niby 140tys, ale pewnie większy. Auto w dniu zakupu spisywało się dobrze, zimne czy ciepłe chodziło ładnie i równo, ładnie przyśpieszało wszystko niby ok. Nie byłem pewien co do rozrządu i oleju, wiec wiadomo zakupy, rozrząd cały kompletny plus pompa, wszystkie filtry, olej, płyn chłodniczy. Wymiana u dobrego mechaniora. I teraz tak od zakupu do wymian przejechałem około 1000 km i wszystko było OK ! Po wymienie śmigało dobrze, ale po przejechaniu około 500 km jak stoi na „luzie” a silnik parcuje słychać dziwny „terkot” dźwięk dobiega chyba z góry od dekla lub bardziej z prawej strony. Terkoczący dźwiek podoby do trzesącej się osłony. Nie jest to rzadna osłona, blacha czy cos podobnego, sprawdzałem. Auto rano jak jest zimne po odpaleniu tego nie ma dopiero jak złapie temperaturę. Po dodaniu gazu jak obroty wejdą od 1000 terkot cichnie i jest normalnie, puszczam gaz obroty spadaja poniżej tysiaka i terkotanie wraca. TT normalnie jeździ nic po za tym się nie dzieje. Może ktoś z Was miał cos takiego bądź wie o co chodzi. Proszę o pomoc z gory wielkie dzięki.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak zdejmiesz taki plastik co jest nad sinikiem, zobaczysz pokrywę zaworów , przyłóż jakiś śrubokręt do ucha i dotknij do takiego wyoblenia na pokrywie zaworów które jest na prawym końcu . Jeżeli będzie tam słychać to znaczy że źródłem hałasu jest zużyty napinacz + łańcuszek który trze o dekiel. Trzeba wymienić napinacz, mam taki nowy jak coś to się dogadamy odnośnie ceny
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-06-2012 o 22:15

  3. #3
    Awatar carnal
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Dzięki za odpowiedź, zbadam to jutro. Jak coś to napewno dogadamy sie.

  4. #4
    Awatar carnal
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    jak zdejmiesz taki plastik co jest nad sinikiem, zobaczysz pokrywę zaworów , przyłóż jakiś śrubokręt do ucha i dotknij do takiego wyoblenia na pokrywie zaworów które jest na prawym końcu . Jeżeli będzie tam słychać to znaczy że źródłem hałasu jest zużyty napinacz + łańcuszek który trze o dekiel. Trzeba wymienić napinacz, mam taki nowy jak coś to się dogadamy odnośnie ceny
    Dzięki jeszcze raz za pomoc, napinacz i łańcuszek wymieniony i po problemie. Autko pomyka jak trzeba.

  5. #5
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    A motor to zapewne AUQ/ARY typowa usterka uwalonego napinacza z elektrycznym sterowaniem.

Podobne wątki

  1. Prosze o rade
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 15:34
  2. Prawa przednia lampa - prosze o rade
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 14:01
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 18:23
  4. Zimny silnik ,łapie rozrusznik,,proszę o rade
    Przez piotrek_1221 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 17:31
  5. Dziwny dzwiek prosze o pomoc (nagranie)
    Przez Chrisman w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 16:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •