Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Problem z wyswietlaniem spalania na fisie pomocy!!!!

  1. #1
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Bogatynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108

    Problem z wyswietlaniem spalania na fisie pomocy!!!!

    Witam mam taki problem ze jak dam na chwilowe spalanie na fisie to jak jadę to pokazuje 15l-25l ale jak stanę to chyba powinno zmaleć do zera albo do 0,6l a on zostaje z na przykład na 19l i wzrasta mi cały czas średnie spalanie na postoju na przykład jak miałem 12l to w ciągu minuty wzrośnie na 16l.Co morze być uszkodzone??
    Z góry dziękuje za odp.

  2. #2
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Chwilowe spalanie wyswietlane na FISie jest obliczane przez samochod na zasadzie zbierania danych o spalaniu z przejechanych 30 metrow i przeliczaniu go. Z tego co pamietam, to na postoju nigdy nie pokazywalo 0,0 l/100km, tylko zapisana wartosc z przejechanego ostatniego odcinka pomiarowego, natomiast zaraz po odpaleniu samochodu - wartosc srednia. To, o czym piszesz - wyswietlanie 0,6 - 1,0 l/h dotyczy nowych samochodow i tam rzeczywiscie na postoju wyswietla takie niskie wartosci, jednak wtedy jest to spalanie przeliczane na czas postoju (w tym wypadku: jedna godzine) a nie na kilometry. Wiec tu wszystko jest w porzadku.
    Jezeli chodzi o wzrost sredniego spalania na postoju, to nie pamietam jak bylo w starszych autach, natomiast w aktualnych modelach tez ono wzrasta - mozna to sobie wytlumaczyc na logike . Samochod stoi, wiec ilosc przejechanych kilometrow sie nie zmienia, ale silnik pracuje, wiec spala paliwo. Czyli z dwoch zmiennych potrzebnych do obliczenia sredniego spalania zostaje nam tylko jedna, bo druga zmienia sie w stala. Dlatego, aby poziom spalonego paliwa zgadzal sie z iloscia przejechanych kilometrow, srednie spalanie musi wzrosnac. Jednak nie jestem przekonany czy az tak bardzo, jak napisales. Poza tym wydaje mi sie, ze wszystko tez powinno byc tutaj w porzadku, choc podkreslam, ze ta czesc pisze na podstawie zachowania "nowego" FISa, bo jak bylo wczesniej nie pamietam, wiec ktorys z kolegow uzytkujacych MK1 moglby to zweryfikowac... Tak dla zupelnej pewnosci .


    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 07-06-2012 o 11:01

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Bogatynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Dzięki za odp.Ale jak na mój gust to zrobię 30km średnie spalanie wychodzi mi 9,6l i na parkingu przy kopie i chwilowe wyjdzie 23l i postoje na odpalonym jakieś 4minuty to średnie spalanie na 100km wzrośnie nawet do 15l to chyba na postoju tyle nie bierze??Chyba ze ja czegoś tu nie rozumie i tak ma być

  4. #4
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Tak, jak pisalem - co do wartosci spalania, to nie moge sie wypowiedziec odnosnie MK1, dlatego tu moze Ci pomoc ktos kto ma taki samochod i sprawdzi te wartosci u siebie. Wiec w tej kwestii nie chce niczego pisac na pewno. Choc sadze, ze wszystko jest tak jak powinno byc. U mnie tez ono wzrasta (srednie) a chwilowe zamienia sie z litrow na 100 km na litry na godzine. U Ciebie jak stoisz chwilowe zostaje w przeliczeniu na 100 km, wyswietla np.25 litrow lub srednie wzrasta do np.15 litrow i pytasz czy tyle bierze na postoju. Tak, spali dokladnie tyle, ile pokazuje FIS - jezeli tylko uda Ci sie stac przez 100 kilometrow . Wiec wynika z tego, ze Twoj FIS nie potrafi obliczyc spalania chwilowego na postoju, bo nie mozna go w ten sposob okreslic. Co do wzrostu spalania sredniego, to jego poziom (jego=wzrostu) zalezy tez od lacznej ilosci kilometrow, z ktorej jest ono zliczane. I tak przy zliczaniu z 30 km bedzie on duzo wiekszy niz przy zliczaniu z 30 000 km.
    Dla przykladu: przejechales 30 km i masz spalanie srednie 9,6 litra. To wcale nie znaczy, ze tyle ubylo Ci z baku, tylko, ze wlasnie tyle bys spalil, gdybys przejechal 100 km dokladnie tak jak dotyhczasowe 30. A tak naprawde spaliles (9,6*30):100. O ile FIS jest dokladnie skalibrowany - tak na marginesie. Wracajac do watku, w tym momencie sie zatrzymujesz i nie nabijasz kolejnych km, wiec spalanie chwilowe wyswietla sie z ostatnich przejechanych 30 metrow i nie jest adektawne do aktualnego stanu, o czym pisalem wyzej; spalanie srednie rosnie, bo (prosciej juz nie umiem): FIS mysli sobie "przejechalem tylko 30 km, teraz stoje i nadal ubywa mi paliwa...hm...to co by sie stalo jak ja z takim ubytkiem bez przyrostu km musialbym przejechac 100km?? Uuu, to spalanie srednie niezle mi wzrasta" i to Ci wyswietla. Tak samo dziala to, ze masz wieksze spalanie w miescie. Na trasie pokonujesz 100 km bez problemu, a jak dlugo zajmie Ci pokonanie 100km w korku w miescie? Z reguly pokonujesz w nim pare kilometrow, wiec jasne, ze spalisz wiecej niz na trasie w przeliczeniu na km czy 100 km, jednak na trasie 100 km pokonasz powiedzmy w godzine i wtedy z baku ubedzie Ci tyle ile wynosi Twoje srednie spalanie z tej trasy. Stojac w miescie przez godzine nie ubedzie Ci z baku tyle, ile Twoje srednie spalanie z tej trasy, bo aby tak sie stalo, musialbys w takich warunkach przejechac 100 km, czyli spedzic na tym sporo godzin. Oczywiscie pokonujac taka sama trase (w km) w miescie i na trasie, w miescie spalisz wiecej benzyny, ale nie do konca o to tu przeciez chodzi. Mam nadzieje, ze teraz wszystko bedzie jasne. Spalanie wyswietlane przez FIS nie jest idealne - przeciez to tylko kolejny element elektroniczny w samochodzie i nie nalezy mu bezgranicznie wierzyc (np. predkosciomierz tez ma odchylenia; albo nie uzywasz bagnetu, bo zdajesz sie tylko na czujnik poziomu oleju?)


    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 07-06-2012 o 21:54

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Maro87_88 Zobacz posta
    Dzięki za odp.Ale jak na mój gust to zrobię 30km średnie spalanie wychodzi mi 9,6l i na parkingu przy kopie i chwilowe wyjdzie 23l i postoje na odpalonym jakieś 4minuty to średnie spalanie na 100km wzrośnie nawet do 15l to chyba na postoju tyle nie bierze??Chyba ze ja czegoś tu nie rozumie i tak ma być
    Wybacz ale to aż w oczy kole.
    Ja-rozumiem
    Ty-rozumiesz
    On ona ono- rozumie
    ROZUMIESZ????
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    apeluję aby w dziale "warsztat zrób to sam" pisać gdy chcemy opisać jak coś naprawić ulepszyć itp a nie gdy chcemy uzyskać pomocy:P

  7. #7
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Maro87_88 Zobacz posta
    30km średnie spalanie wychodzi mi 9,6l i na parkingu przy kopie i chwilowe wyjdzie 23l i postoje na odpalonym jakieś 4minuty to średnie spalanie na 100km wzrośnie nawet do 15l to chyba na postoju tyle nie bierze??
    Dla mnie wszystko jest OK. Może na postoju pokazuje Ci większe spalanie z powodu nierozgrzanego silnika.

  8. #8
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    witam,

    mi na postoju pokazuje ostatnia uzyskana wartosc wiec jak rano odpalam to i tak mam ostatnia wartosc z poprzedniego dnia....jeszcze nigdy mi nie pokazalo wartosci 0 no chyba ze wyhamowuje silnikiem wtedy wartosc jest --- .....ja mam w milach i galonach czasami na jezdzie z gorki pokazuje mi max 200 mil/na galon jak jade na jalowym biegu.....

    wzrasta Ci do 15 /100 bo silnik pracuje a Ty stoisz w miejscu - nie masz nic przejechannego wiec ....tak oblicza komputer srednie zuzycie....
    Ostatnio edytowane przez sveden76 ; 09-06-2012 o 18:11

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Bogatynia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Aha czyli tak ma być dzięki za odp wszystkim pozdro

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    2
    Moze komus ta stronka kiedys ulatwi zycie:

    http://milnagalon.republika.pl/

    pozdrawiam

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    buacco, co to ma być?
    A dział ,,tutaj się witamy"?

Podobne wątki

  1. MK2 OPS czujniki cofania z wyświetlaniem
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 01:30
  2. Problem z zamkiem POMOCY
    Przez Gracjan89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 19:39
  3. Problem z doborem sprężyn do TT. Pomocy !
    Przez wojtek1989 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 20:06
  4. problem pomocy
    Przez rafaelo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 21:26
  5. Mam problem i potrzebuje pomocy
    Przez Marqs w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •