Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Doposażenie w podgrzewane lusterka.

  1. #1
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444

    Doposażenie w podgrzewane lusterka.

    AKTUALIZACJA:

    Wlasciwy pelny opis znajduje sie w moim temacie.




    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Witam,


    chcę doposażyć swój samochód w podgrzewane lusterka (od 2004 roku występują one jako dodatkowa opcja przy konfiguracji, wcześniej w TT były w standardzie).
    Oczywiście odwiedziłem ASO w tej sprawie (nawet nie jedno), lecz stwierdzili, że się nie da i tyle. Lecz skoro istnieją takie samochody z podgrzewanymi lusterkami, to znaczy, że na pewno się da. Tylko trzeba pokombinować samemu. I to właśnie robię, jednakże wyszły pewne komplikacje i w tym momencie utknąłem. Ale po kolei...

    Jeżeli chodzi o części przeznaczone do samochodów z podgrzewanymi lusterkami (oraz także elektrycznie regulowanymi) i tylko z elektrycznie regulowanymi, to (wg ETKA):

    1. 8J0 857 535 E - lewe szkło lusterka z narożnikiem asferycznym i płytką nośną; takie samo dla obu wersji (prawego nie sprawdzałem, ale skoro wszystkie lewe i tak mają zamontowaną matę grzewczą i termostat, to z prawymi musi być tak samo).

    2. 8J0 959 577 B - mechanizm regulacyjny lusterka zewnętrznego z silnikiem; taki sam dla obu wersji.

    3. 8J0 858 531 - płytka uchwytu/moduł nastawczy; takie samo dla obu wersji.

    4. 4H0 959 565 4PK - przełącznik lusterka regulowanego elektrycznie i składanego; taki sam dla obu wersji.

    5. 8J0 919 175 (A) - oprawa wskaźników dla pojazdów z elektrycznie regulowanymi lusterkami (i podgrzewanymi); tu jest jedyna różnica, ale nie wierzę, że kawałek plastiku z różnymi rysunkami może mieć jakikolwiek wpływ na tę sprawę...

    Czyli wynika z tego, że cały potrzebny osprzęt jest już zainstalowany w każdym samochodzie, skoro dają części o takich samych numerach dla obu wersji (pojawiają się tylko różnice w niektórych pozycjach dla lusterek fotochromatycznych i/lub automatycznie składanych - ale tu nie o tym), więc nie trzeba z tym nic robić czy wymieniać.

    Poza tym jest sprawa kodowania (VCDS/VAG-COM/VAS):

    W sterowniku elektroniki drzwi kierowcy oraz pasażera należy do zapisanych wartości kodowań dodać wartość +32, aby uaktywnić podgrzewanie lusterka (odpowiednio kierowy i pasażera).

    I do tego momentu wszystko wygląda świetnie, tylko po zmianie kodowania pojawia się "błąd w obwodzie elektrycznym podgrzewanych lusterek". Tym samym doszliśmy do punktu, w którym aktualnie tkwię.

    Dokopałem się do informacji odnośnie Audi A3, że należy dorobić niektóre kable do podgrzewania lusterek i podpiąć istniejące oraz doprowadzić to do skrzynki z bezpiecznikami (właściwie: 1. gniazdo z podgrzewaniem dysz spryskiwaczy). A właśnie jeżeli chodzi o okablowanie, to nie znalazłem żadnych numerów części ani informacji o nich.



    Reasumując, przeszukałem wszystko co mogłem w tym temacie i logicznie myśląc błąd może się pojawiać tylko w związku z:

    a) podłączeniem kabli do lusterek;
    b) podłączeniem kabli do przełącznika;
    c) brakującym bezpiecznikiem.

    Jednak bez schematu elektrycznego trudno mi podjąć jakiekolwiek działania, aby usunąć ten błąd w obwodzie i aktywować podgrzewanie lusterek, bo jak dla mnie mija się z celem rozbieranie poszycia drzwi, lusterek, zaślepki pod kierownicą i schowka na rękawiczki, żeby na chybił-trafił szukać kabli i eksperymentować z podłączeniami.

    Więc prosiłbym o jakiś schemat podłączania, jeżeli ktoś jest w jego posiadaniu. A jeśli ktoś już robił taką modyfikację i jednak przyczyna tkwi w czymś innym, to proszę o informacje.





    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 18-04-2014 o 23:40

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    apeluję aby w dziale "warsztat zrób to sam" pisać gdy chcemy opisać jak coś naprawić ulepszyć itp a nie gdy chcemy uzyskać pomocy:P

  3. #3
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    apeluję aby w dziale "warsztat zrób to sam" pisać gdy chcemy opisać jak coś naprawić ulepszyć itp a nie gdy chcemy uzyskać pomocy:P
    OK, wiec przenies gdzie uwazasz . Stwierdzilem, ze jest to poniekad instrukcja, bo opisalem wszystko krok po kroku najdokladniej jak moglem az do miejsca, w ktorym nie wiem co dalej, gdy wspolnie ustalimy co zrobic (nota bene widzac odpowiedz mialem ogromna nadzieje, ze cos sie ruszy w sprawie, bo bardzo zalezy mi na tym), to bedzie zupelnie pasujacy temat do dzialu. Ale skoro wg Ciebie powinien byc gdzies indziej, to nie ma problemu.


    Pozdrawiam.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    spoczko jak wszystko już będzie jasne działające itp to jak najbardziej temat będzie pasował do tego działu

  5. #5
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Mam nadzieję, że stanie się jak napisałeś . A tymczasem dzięki za przeniesienie do odpowiedniego działu.


    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Podgrzewane lusteka
    Przez barTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-11-2021, 17:14
  2. Podgrzewane fotele i problem.
    Przez Kemese w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-09-2021, 23:10
  3. Podgrzewane fotele.
    Przez Mattes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 09:04
  4. podgrzewane fotele
    Przez zanetakz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •