Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Doposażenie w podgrzewane lusterka.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444

    Doposażenie w podgrzewane lusterka.

    AKTUALIZACJA:

    Wlasciwy pelny opis znajduje sie w moim temacie.




    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Witam,


    chcę doposażyć swój samochód w podgrzewane lusterka (od 2004 roku występują one jako dodatkowa opcja przy konfiguracji, wcześniej w TT były w standardzie).
    Oczywiście odwiedziłem ASO w tej sprawie (nawet nie jedno), lecz stwierdzili, że się nie da i tyle. Lecz skoro istnieją takie samochody z podgrzewanymi lusterkami, to znaczy, że na pewno się da. Tylko trzeba pokombinować samemu. I to właśnie robię, jednakże wyszły pewne komplikacje i w tym momencie utknąłem. Ale po kolei...

    Jeżeli chodzi o części przeznaczone do samochodów z podgrzewanymi lusterkami (oraz także elektrycznie regulowanymi) i tylko z elektrycznie regulowanymi, to (wg ETKA):

    1. 8J0 857 535 E - lewe szkło lusterka z narożnikiem asferycznym i płytką nośną; takie samo dla obu wersji (prawego nie sprawdzałem, ale skoro wszystkie lewe i tak mają zamontowaną matę grzewczą i termostat, to z prawymi musi być tak samo).

    2. 8J0 959 577 B - mechanizm regulacyjny lusterka zewnętrznego z silnikiem; taki sam dla obu wersji.

    3. 8J0 858 531 - płytka uchwytu/moduł nastawczy; takie samo dla obu wersji.

    4. 4H0 959 565 4PK - przełącznik lusterka regulowanego elektrycznie i składanego; taki sam dla obu wersji.

    5. 8J0 919 175 (A) - oprawa wskaźników dla pojazdów z elektrycznie regulowanymi lusterkami (i podgrzewanymi); tu jest jedyna różnica, ale nie wierzę, że kawałek plastiku z różnymi rysunkami może mieć jakikolwiek wpływ na tę sprawę...

    Czyli wynika z tego, że cały potrzebny osprzęt jest już zainstalowany w każdym samochodzie, skoro dają części o takich samych numerach dla obu wersji (pojawiają się tylko różnice w niektórych pozycjach dla lusterek fotochromatycznych i/lub automatycznie składanych - ale tu nie o tym), więc nie trzeba z tym nic robić czy wymieniać.

    Poza tym jest sprawa kodowania (VCDS/VAG-COM/VAS):

    W sterowniku elektroniki drzwi kierowcy oraz pasażera należy do zapisanych wartości kodowań dodać wartość +32, aby uaktywnić podgrzewanie lusterka (odpowiednio kierowy i pasażera).

    I do tego momentu wszystko wygląda świetnie, tylko po zmianie kodowania pojawia się "błąd w obwodzie elektrycznym podgrzewanych lusterek". Tym samym doszliśmy do punktu, w którym aktualnie tkwię.

    Dokopałem się do informacji odnośnie Audi A3, że należy dorobić niektóre kable do podgrzewania lusterek i podpiąć istniejące oraz doprowadzić to do skrzynki z bezpiecznikami (właściwie: 1. gniazdo z podgrzewaniem dysz spryskiwaczy). A właśnie jeżeli chodzi o okablowanie, to nie znalazłem żadnych numerów części ani informacji o nich.



    Reasumując, przeszukałem wszystko co mogłem w tym temacie i logicznie myśląc błąd może się pojawiać tylko w związku z:

    a) podłączeniem kabli do lusterek;
    b) podłączeniem kabli do przełącznika;
    c) brakującym bezpiecznikiem.

    Jednak bez schematu elektrycznego trudno mi podjąć jakiekolwiek działania, aby usunąć ten błąd w obwodzie i aktywować podgrzewanie lusterek, bo jak dla mnie mija się z celem rozbieranie poszycia drzwi, lusterek, zaślepki pod kierownicą i schowka na rękawiczki, żeby na chybił-trafił szukać kabli i eksperymentować z podłączeniami.

    Więc prosiłbym o jakiś schemat podłączania, jeżeli ktoś jest w jego posiadaniu. A jeśli ktoś już robił taką modyfikację i jednak przyczyna tkwi w czymś innym, to proszę o informacje.





    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Wysoczan ; 18-04-2014 o 23:40

Podobne wątki

  1. Podgrzewane lusteka
    Przez barTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-11-2021, 17:14
  2. Podgrzewane fotele i problem.
    Przez Kemese w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-09-2021, 23:10
  3. Podgrzewane fotele.
    Przez Mattes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 09:04
  4. podgrzewane fotele
    Przez zanetakz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •