no dobrze po sukcesie (jak sadze) z zabiegiem read ECU przesiadam sie na ten watek i licze na wsparcie kolegow,
poki co mam za soba pierwsze podejscie (nie do konca udane) i pytania:

Cytat Zamieszczone przez olo Zobacz posta
4. Naciskamy "Create ECU file" - wynik zapisujemy
5. Naciskamy "Create template file" - wynik zapisujemy
co oznacza "zapisujemy"?
jak naciskam tak jak w punkcie 4 i pozniej 5 to otwiera mi sie okno z poleceniem: Please select your ECU Image i musze wyszukac odpowiedni plik (jak rozumiem chodzi o plik z obrazem mojego ECU ktory przenosilem do katalogu bin? czy o cos innego?) jak go juz znajde to mam opcje open, a nie write, wiec moje pytania co jak i gdzie sie niby wowczas zapisuje ?

Cytat Zamieszczone przez olo Zobacz posta
6. Teraz musimy wyedytować "config file". Na początek proponuję skorzystać z gotowego pliku log_4cyl_basic.cfg.
przy pierwszym podejsciu, po edycji wg obrazka dostalem przed samym logowaniem error z informacja, ze polecenie "lamsoni_w" w moim ECU nie jest zdefiniowane - czy jakos tak, pisze z pamieci, bo nie zapisalem, w kazdym razie po usunieciu z tego pliku calej linii z tym poleceniem logowanie ruszylo,
mam tylko jedno drobne, ale kluczowe "ale" - JAK wyedytowac ten plik by logowal bloki, ktore potrzebuje?
bo te ktore sa tam domyslnie srednio sa mi potrzebne


Cytat Zamieszczone przez olo Zobacz posta
Zmieniamy parametry zaznaczone ramką tj wpisujemy nazwę naszego flasha i podajemy prędkość próbkowania (proponuję 10/s)
czy jesli ustawie w edycji tego pliku 10s to w opcjach programu tez cos rusam w opcji override sample rate? czy pozostaje ona odznaczona?

Cytat Zamieszczone przez olo Zobacz posta
8. Program jest gotowy do logowania. Aby rozpocząć naciskamy "Start ME7 Logger".
9. Aby zakończyć logowanie naciskamy klawisze "ctrl+C". Utworzony log w formacie csv znajduje się w podkatalogu \log.
jesli chce robic kilka logow to co dalej robie po ctrl+C?
od nowa wszystko? tzn. znowu nowy obraz ecu przenosze do bin, i reszta punktow? czy wystarczy tylko od razu odpalic program i dac tylko Start ?

jeszcze nie wiem w czym rzecz, ale na wlaczonym zaplonie robil mi logi, ale jak juz odpalilem auto, to wywalalo jakis error (chyba cause 04, czy jakos tak sprawdze nastepnym razem i log przerywalo)
i ostatnie pytane - jesli loguje takim zwyklym kablem tanim na usb, tym samym co robilem obraz ECU, to zostawiam w ustawieniach Comm options srodkowa kropke z wyborem portu, czy zmieniam na trzecia kropke z opcja Use FTDI ?

uff poki co koniec pytan ode mnie