Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: TT czy A5 ?

  1. #16
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    oj oj a gdzie sie podzialo marzenie o zadbanej nine eleven?
    nie ma opcji bys o niej zapomnial
    Starzeje się chyba :/
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Starzeje się chyba :/
    Straciłeś pasje. Nie cieszą Cie już małe rzeczy drobne mody itp itd Lecz minie Ci to i wrócisz do ludzi
    Szukasz nowych fur pięknych i szybkich (jak wszystkie nowe samochody) lecz i tak oglądniesz się za starymi pięknymi klasykami

  3. #18
    Awatar lukibos
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Tg/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    83
    Dzięki wszystkim za opinie. Jeszcze nie zmieniam, ale chciałem poznać zdania klubowiczów

    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    dla mnie w przyszłości widzę 2 opcje S7 vs Panamera.
    na starość dobry wybór, ale tak +50 aaa teraz to najchętniej poszalałbym jeszcze w r8

  4. #19
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    A5 = piękne auto. Jak bym miał rodzinę z dzieckiem to pewnie A5 by wygrało ten bój. A5/S5 jedno licho już wtedy. Oczywiście w kupecie.

    Oj potrafi się zaprezentować (:

  5. #20

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    133
    Ja osobiście kupiłbym A5/S5.Podoba mi się bardzo od kiedy weszło na rynek.Jedyny mały problem- brak kasy na zakup i utrzymanie takiego auta.

  6. #21
    Awatar pr2emo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    132
    Witam
    Jeżdżę na co dzień naprzemiennie A5 Coupe 2.0 TFSI (211KM) Quattro 2011 r. i TT Coupe Mk1 1.8t (225KM) Quattro 2001 r..

    Wiem, że chodzi o porównanie A5 i TT Mk2 ale opiszę jak to jest w porównaniu ze starym TT.
    A5 w porównaniu z TT Mk1 jest dużo wygodniejsze, bo to po prostu duże większe auto. W A5 wnętrze jest duże i nie ma tego uczucia jak w TT, że auto otacza kierowce jak pancerz jak to jest w TT. Sporo jeżdżę i w A5 nawet długie trasy nie stanowią żadnej uciążliwości dla kierującego, bo auto jest wygodne nawet na kiepskich i dziurawych drogach. Jeżdżę akurat autem wyposażonym w możliwość zmiany właściwości zawieszenia jednym przyciskiem, fajna rzecz ale w sumie rzadko używana, bo drogi co raz lepsze.
    Co do osiągów pomimo, że na papierze są dosyć zbliżone to w starym TT jest lepsze odczucie wystrzału z katapulty - oba auta są bez modów silników (A5 czeka na koniec gwarancji). No i dochodzi jeszcze dźwięk silnika i wydechu który w przypadku A5 nie jest "rasowy" nawet przy pełnym ogniu i prawie wcale go nie słychać, bo robi tylko zwykłe "bzium-bzium", a nie wrrumm-wrrumm jak w starym TT W A5 sprężarki w ogóle nie słychać.
    Prowadzenie w zakrętach też jest na korzyść TT ale tu akurat mam zawieszenie gwintowane KW, co prawda kończące już żywot ale jeszcze da radę jeździć na tym. Na zwykłych ustawieniach zawieszenia A5 na zakrętach zaczyna się trochę przechylać i jest trochę nie miłe uczucie, że chce uciekać z zakrętu, po włączeniu tryby "Dynamic" zawieszenie jest dużo sztywniejsze i już jest lepiej w zakrętach. Jedynym minusem tego jest to, że przy usztywnieniu zawieszenia, zmienia się także charakterystyka wspomagania kierownicy i jest dużo ciężej kręcić kierownicą, jak dla mnie trochę zbyt mocno kierownica się usztywnia.
    Z funkcjonalnych rzeczy to A5 ma po prostu ogromny bagażnik, a pasażerowie z tyłu siedzą normalnie i wygodnie. Spalanie jest raczej małe jak na takie duże auto, stały napęd quattro i osiągi, bo z prawie 20 000 km przebiegu średnia wychodzi około 8,6 l/100km.
    Jeśli się otworzy maskę to od razu ma się wrażenie, że A5 jest przygotowane pod dużo większe moce i silniki niż 2.0 TFSI, bo ten silnik w komorze wygląda jak by był tam wsadzony przypadkowo, bo jest stosunkowo bardzo mały jak na taką komorę.

    Generalnie A5 to fajne auto, na dużych felgach wygląda świetnie nawet bez pakietów S-line, jeździ się tym dobrze i wygodnie. I jeśli miałbym wybierać nie patrząc na koszty to wybrałbym A5. W nowym TT siedziałem tylko w salonie więc o prowadzeniu, wrażeniach z jazdy nic nie mogę powiedzieć ale moje pierwsze odczucie jak w nim siedziałem, było takie że wnętrze też otacza kierowcę ja w starej TT. Nowe TT tez jest fajne ale jednak A5 Coupe jest fajniejsze.

  7. #22
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Kajetan.Kisiel Zobacz posta
    Jedyny mały problem- brak kasy na zakup i utrzymanie takiego auta.
    O co chodzi z utrzymaniem? Mozna w uproszczeniu powiedziec, ze A5 to A4 w wersji coupe. Nie ma teraz w gamie A4 cabrio, bo jest A5 cabrio. Utrzymanie A5 jest identyczne jak w przypadku tak popularnego auta jakim jest A4, wiec koszty sa na normalnym poziomie. Ja chyba wybralbym BMW 6 poprzedniej generacji (ze wzgledu na cene).

  8. #23

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    133
    Mari pisząc o utrzymaniu odnosiłem się względem mojego obecnego auta (TT Mk1),więc koszty utrzymania,części eksploatacyjnych,przeglądów itd Audi A5 są nieporównywalnie większe,podobnie zresztą jak A4 w rocznikach np.2011.Jeśli porównamy je z TT MK2 jakie Ty eksploatujesz to sprawa wygląda już inaczej.Jeśli byłoby mnie stać to kupiłbym A5.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •