Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: O wlos od tragedi...

  1. #1
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636

    O wlos od tragedi...

    Witam dzis mialem bardzo nieprzyjemna awarie,podczas jazdy okolo 60km/h urwal mi sie w quattro wahacz dolny od strony kierowcy,urwaly sie lapy obok sruby [mocowanie pod hamulcem]wyszla poloska i wylal sie olej,szczescie w nieszczesciu,bo za chwile mialem wjezdzac na obwodnice,a tam wiadomo ogien jak zawsze.Zalatwilem wahacz i zlozylem wszystko,ale mam problem,bo poloska nie chce spowrotem wejsc do dyfra i leje sie olej,widac od spodu prawie centymetr musi jeszcze wejsc,a jest wszystko poskladane,po jezdzie probnej nic tam nie chroboli i naped jest sprawny,pytanie czy zle zlozylem,czy simering sie posypal???

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Szczęście w nieszczęściu że tak się skończyło a nie inaczej .

    Jeśli chodzi o półośkę to trzeba ją dobić ( np gumowym młotkiem ) trzymając jednocześnie przeciwną półośkę aby nie wyskoczyła . Na wewnętrznej części półośki tam gdzie już jest wał zębaty są dodatkowe pierścienie sprężyste które pełnią rolę zatrzasków / zabezpieczeń i właśnie ten pierścień Ci pewnie blokuje i półośka nie wejdzie dalej .

    Jeśli wejdzie i dalej będzie wyciek to oczywiście uszczelniacz do wymiany , w sumie myślę że można od razu wymieniać bo są duże szanse że się posypał przy takiej awarii ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Dzieki wielkie Artur,jutro rozbiore to i jeszcze raz,tym razem na spokojnie poskladam,mysle o wymianie wszystkich wahaczy na nowe zeby miec spokojna glowe,bo dalo mi to do myslenia dlaczego tak sie to urwalo...?Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Zobacz czy auto potencjalnie nie podlegało pod akcje serwisową wymiany tylnych wahaczy:
    2000/2001 Model Audi TT quattro
    Replace Track Control Arms and Components code: LL00/LL

    pozdrawiam
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  5. #5
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Przyczyna urwania sie wahacza byl zapieczony sworzen,do tego stopnia,ze nadaje sie tylko do wymiany,sila naprezen jaka szla na ten wahacz spowodowala zmeczenie materialu a w rezultacie urwanie w jego najslabszym punkcie,moja wina bo mialem na wiosne wszystko rozbierac i sprawdzac,lenistwo sie nie oplaca.Dzieki Arttur za porade,gumowy mlotek ladnie dobil poloske.POZDRAWIAM

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie ma za co
    Jak już będziesz wymieniał to zakładaj nowsze czyli z wkładem gumowym zamiast starszych kulowych (metalowych ) .











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •