Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Wstawienie dwóch map doładowania do auta

  1. #1
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668

    Wstawienie dwóch map doładowania do auta

    Hej,
    Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna sprawa.
    Skoro robimy softa w aucie na podbicie mocy co nie oszukujmy sie spalanie trochę zwiększa, czy nie mozna by było posiadac jednoczesnie dwoch map lub nawet trzech, które w trakcie jazdy mozna było by swobodnie zmieniać?
    W przypadku gdy jedziemy sobie delikatnie wrzucic soft z malym doladowaniem i jednoczesnie niskim spalaniem, a na swiatlach jak ktos przykozaczy zmienic na inna
    Rozwiązanie uwazam było by super, szczegolnie biorąc pod uwagę to ile kosztuje dzisiaj PB.
    Czy jest to mozliwe? czy ktoś to robił? jakich efektów mozna by się było spodziewać?
    MARUDA

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Arttur pisał, że chyba da rade. Ja bym sobie też tak zrobił ale troszkę inaczej. 190 normalnie i 120 na zimę bo i tak w zimie moc mi na .... .

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    190 normalnie i 120 na zimę bo i tak w zimie moc mi na .... .
    ICE no bez takich

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    ICE no bez takich
    Ja chciałem napisać nawet 100 .

    Swoją drogą mod fajny ale do przełączania między mapą "drogową", a mapą "z kreski".

  5. #5
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Wystarczy, że kontrolujesz swoją prawą nogę i sam decydujesz o spalaniu. Auto po programie może palić tyle samo a w pewnych warunkach nawet mniej niż auto bez programu. Wszystko zależy od nas i nie trzeba żadnych dodatkowych map, to mój punkt widzenia

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nasze nogi nie działają chyba 0-1?
    ja u siebie mogę wgrać 2 mapy z tego co mi Pat mówił ale olać to, miało by to sens jeżeli stroję ostro na lepszym paliwie z jakimiś dodatkami na zawody upalanki itp i stroję na zwykłym do jazdy na codzień ale w innej kwestii to bzdura;/
    Jeszcze ośki to zrozumiem ale to lepiej ustawić boost po biegach niż 2 mapy:P
    jak dla mnie to kiepski pomysł chyba że jest tak jak wyżej napisałem np mapa na 500km na jakimś lepszym paliwie i mapa na 400km na zwykłym ze sporym bezpieczeństwem dla silnika :P ale w innych wypadkach to bez sensu

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Arttur pisał, że chyba da rade. Ja bym sobie też tak zrobił ale troszkę inaczej. 190 normalnie i 120 na zimę bo i tak w zimie moc mi na .... .
    Da radę , sam mam u siebie dwie mapy , jedna na zwykłe paliwo druga na paliwo rajdowe .
    Przełączanie między mapami odbywa się za pomocą manetki i przycisków od tempomatu i przy zachowaniu jego funkcjonalności .

    Jeśli chodzi o konfigurację że druga mapa ma być słabsza i '' oszczędnościowa '' to nie bardzo widzę sens
    Jeśli masz zapłacić komuś za taki '' tuning '' to ile byś musiał jeździć żeby się same koszty zwróciły .
    Trzeba by zmniejszyć doładowanie , ale ...
    Aby widzieć realny spadek doładowania ( uch , nie wierzę że to napisałem ) i jakieś oszczędności na spalaniu to pewnie trzeba by zmienić gruchę WG na bardziej miękką czyli kolejne koszty ...










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Hmmm oczywiście... z waszego punktu widzenia moze to i ma czy nie ma sensu. Moc jaką posiadacie w autach to już inna liga niż to co mam ja, nie traktuje auta typowo racingowo.
    Inaczej się prowadzi lekko wciskając pedał a inaczej wciskając go normalnie. Taki mod sprawiłby ze prowadził bym auto zwyczajnie ale było by wolnijesze. Wiadome jest ze jak mam pod pedałem moc to przy wyprzedzaniu, chociaz wcale nie potrzebuje tych 250koni to i tak wcisne znaczni emocniej niz trzeba. Jakby zrobić np na 120koni to bym tak jechał i juz.
    Dodatkowym atutem jest.. jazda w zimie oraz oszczędnośc podzespołów jak chociażby sprzęgło i dwumas. Myślę ze miałoby to sens, jednak w jakis sposób coś takiego trzeba zamontować tylko jak? trzeba by kupic drugi komputer i go zwyczajnie pozmieniać? tzn wgrać niższe doładowanie?
    Oszczędnośc paliwa mogła by być większa chyba niż sądzimy. Przecież np 180 konne TT pali mniej a 150 konne jeszcze mniej.
    Może wystarczyłoby kupić komp np od 150 konnej?
    MARUDA

  9. #9
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Kiedyś czytałem o boxach tuningowych.
    Na co dzień dysponujemy normalną mocą, a jak chcemy większą podłączamy boxa (zwiększa moc o około 15%-20% a moment obrotowy do 25%), ale zawsze to jest jakieś rozwiązanie. Tylko czy ma sens?

    Znalazłem info o cenie na stronie v-techa (na dole strony są ceny powerboxów):
    Ceny | V-tech Tuning

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Moje zdanie takie że program na zimę uważam za fajną sprawę. Ustawić tak pracę silnika by była ekonomiczna i miła w mroźnych warunkach.
    Jak jest śnieg/lód czy masz 100 czy 300 to i tak jedziesz jak inni.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a dla mnie właśnie jest mega frajda jak jadę głaszczę pedał gazu i auto aż chce samo jechać ojca a3 1.9tdi 105km miała duży problem aby w miarę sensownie przyspieszać i nie być zawali drogą trzeba było wciskać pedał prawie do końca. Strasznie mnie to irytowało. Teraz po wirusie auto przy lekkim dodaniu gazu w miarę sprawnie przyspiesza i przyjemność z jazdy jest dużo większa niż kiedyś. Dlatego nie wiem po co robić zabieg aby wciskać nogą do końca i się toczyć;/ dla mnie dużo fajniej się prowadzi auto gdzie jedynie głaszczesz pedał i ono chce samo jechać niż gnieść je do końca.W dodatku fajnie jest się toczyć i czuć że tylko jeden ruch nogą i auto zacznie szaleć a wcale nie trzeba cały czas gnieść przecież. Czy to tylko ja tak mam?

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem pomysł jest nie uzasadniony z finansowego punktu widzenia .
    Za zmianę oprogramowania ECU trzeba zapłacić 1500 -2000 zł , może i drożej w tym wypadku mo musi być program nietypowy więc nikt nie wgra gotowca i wygłaszcze jak trzeba .
    Czy wymiatacie w zimie tyle aby zwróciły sę powiedzmy te 2 tyś ( albo więcej ) ?? , pewnie nie ..

    Poza tym jak jesteś przyzwyczajony do pewnej mocy i masz już wyrobione pewne nawyki to to nie jest bezpiecznie jeździć tym samym autem z obniżoną mocą . Czasem fakt posiadania zapasu '' pod nogą '' może uratować w wielu sytuacjach .
    Dla mnie ta cała idea jest porównywana z debatą o amputacji pewnej części ciała i możliwości pewnych oszczędności z tego wynikających LOL Sorry jeśli zbyt dosadnie , weźcie to z przymrużeniem oka








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jest jedno uzasadnienie takiego modu, guzik POWER TURBO zrobi wrażenie na pewnej grupie pań, zwanych blacharami.
    A dla tych którzy koniecznie muszą sobie obniżyć moc, polecił bym taką zabawkę.

    http://moto.allegro.pl/ebc-greddy-pr...368526715.html
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 26-05-2012 o 13:54
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sam EBC nie załatwi sprawy na seryjnym programie







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 13:08
  2. MK2 [8J] Wartość dwóch TT
    Przez humidorek w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 15:30
  3. 1,8T App brak doładowania
    Przez Zielak88 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 18:21
  4. probuje od dwoch dni dac ogloszenie w dziale sprzedam! i nie ukazuje sie!
    Przez Kazek w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 05:57
  5. Co byscie wybrali ?? Z tych dwóch TT
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •