Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Czyszczenie felg Alu

  1. #1
    Awatar Mattes
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Rosnowo / Koszalin
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    254

    Czyszczenie felg Alu

    Witam ostatnio nabyłem bardzo dobry preparat do czyszczenia felg aluminiowych. Wystarczy z psikać felgę poczekać parę sekund przetrzeć lekko gąbeczką i spłukać osad z okładzin ściernych i cały brud spłynie... próbowałem tez na malowanych zaciskach hamulcowych ktoś je pomalował na szaro od brudu zrobiły się czarne popsikałem poczekałem i znów są szare.
    Polecam o to produkt
    PREPARAT DO FELG FM GRATISY KURIER 16 BANKÓW (2297953224) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Moim zdaniem im srodek lepiej dziala, tym jest bardziej zracy. Nie ma go jak gabka w reke, wiaderko i za 5 min felgi sa jak nowe

  3. #3
    Awatar Mattes
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Rosnowo / Koszalin
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    254
    Nie ze wszystkiego umyjesz pozostaje taki żółty osad po pyle z hamulców

  4. #4
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Też używam obcnie tego prparatu i naprawde jest b.dobry jak pisze Mattes , lepszy od niego jedynie Ironx

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak jak Mari napisał większość z nich jest żrąca i trzeba uważać Nie pryskać nadmiernie po tarczach czy innych nie zabezpieczonych elementach nie zostawiać za długo i obficie spłukiwać ...
    Robotę robią ale zawsze jest coś za coś








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    na preparaty trzeba uważać zobacz co sie stało z kolegi felgami BMW Forum :: BMW Sport :: Zobacz temat - Problem po umyciu felg płynem Autoland Atack - rozwiązany jeśli bardzo nie chce Ci sie czyścić to szukaj preparatu z neutralnym ph np http://www.shiningcar.pl/pl/p/ValetP...l-Cleaner-/254 lub mocniejszy http://www.shiningcar.pl/pl/p/CarPro-IronX/589
    Ostatnio edytowane przez lambo ; 22-05-2012 o 14:57

  7. #7
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Dzisiaj właśnie czyściłem oryginalne felgi od X5 które były w bardzo złym stanie i uważam, że jeżeli felga jest oryginalna i nie malowana jakimś gównem i do tego zastosuje się markowy produkt to nie ma opcji żeby felge uszkodzić. Preparat który stosowałem to Duraglos, efekt rewelacyjny, felgi wyglądają jak nowe. Preparat był nakładany 3 razy.

  8. #8
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Czy warto kupić ten preparat w tej cenie? Chcialem dokladnie wyczyscic felgi ktore będę zakładał na zimę

    AUTOBRITE PURPLE RAIN FELGI BĘDĄ KRWAWIĆ - IRONX (2679945556) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie
    handlowej.


    Felgi są dośc zapuszzone i potrzebuję naprawdę mocnego preparatu do nich

    Nie bardzo wiem czym różni się produkt wyżej od tego

    http://allegro.pl/car-pro-cquartz-ir...663024386.html

    I jeszcze jedno pytanie, usunę rdzę z tych mocowań tarcz hamulcowych na tyle i czym pokryć to miejsce, żeby więcej nie rdzewiało?
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 23-10-2012 o 19:48

  9. #9
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Produkty te roznia sie firma (z tego co czytalem linia ironX jest wprowadzona przez Car Pro). Jednak chyba najistotniejsza jest roznica w pojemnosci (pierwszy 500 ml, a drugi 50 ml). Jezeli chodzi o skutecznosc, to mialem stycznosc z produktami Car Pro i moge je polecic. Niczego z drugiej firmy (Autobrite) niestety nie uzywalem, wiec tu nie moge sie wypowiedziec.
    ----
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    te 50 ml wystarczy na wyczyszczenie kompletu alufelg? czy lepiej kupic dwa takie?

  11. #11
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Mysle, ze z jednym moze byc ciezko... Dlatego, ze jest to miniprodukt, a one sa najczesciej tylko do wyprobowania dzialania. I choc tu logika nakazuje, aby dalo sie go przetestowac, to trzeba by bylo wyczyscic nim komplet felg (bo chyba nie jedna przeciez), ale roznie z tym moze byc. Moim zdaniem najlepiej zapytac sprzedawce o wydajnosc. Rozmawiajac z nim o tym, wazny jest tez stopien zabrudzenia felg i to czym sa zabrudzone, bo moze to miec wplyw na ilosc preparatu konieczna do usuniecia zabrudzen.
    ----
    Pozdrawiam.

  12. #12
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Oglądałem na YT jakieś porównanie tych produktów, nie widać wieliej roznicy wiec zamowilem ten 500mln, zobaczymy co z tego wyjdzie

  13. #13
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    50 ml na milion procent nie wystarczyłby na mocno zabrudzone felgi

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    4
    podbijam temat! zaniedbałem sobie felgi i teraz mam kłopot - póki co zwykłe szorowanie nie pomogło i nadal są brzydkie ślady zastanawiam się nad podjechaniem gdzieś na warsztat i popytaniem o metodę zanurzeniową /to jest produkt clean easy - tak przynajmniej w opisie/. może ktoś z was coś na ten temat wie/słyszał/stosował? znalazłem filmik na YT i wydaje się to metoda skuteczna, no ale.. http://www.youtube.com/watch?v=-2etSNmjags

  15. #15
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Chyba ja mam w temacie do powiedzenia najwiecej bo mam białe felgi i to jeszcze w 'wieloszprychowym' wydaniu.

    testowalem srodkow juz bradzo duzo. Od k2 na stacji benzynowej za 13zł przez meguiarsa do ironXa i z czysty, sumieniem moge powiedziec ze to co innymi srodkami trzeba bylo zrobic 2 razy, ironX załatwia za jednym zamachem.
    Felgi mialem malowane w wakacje i od tego czasu troche polysku od tej chemii im zeszło ale auto myje srednio co 2dni a felgi są pryskane 1 raz w tygodniu bo na tyle wystarcza mycie,nawet jak zawoskuje i nie [pada jest sucho to nalot widać gołym okiem.

    kilka psików ironXa na mokre felgi, 2-3minuty i cisnieniem z pliska wszysko schodzi. Na to czasami jak mi sie chce klade wosk by przy nastepnym razie potraktowac tylko cisnieniem .

    Nie ma na rynku polskim nic lepszego od ironxa, moze sa tak samo dobre w niższej kasie o ktorych nie slyszalem. Jesli ktos zna coś co osobiscie równał z ironXem to chetnie wysłucham i wypróbuje

    w kazdym razie polecam produkt mimo ze jest dosc drogi, bardzo wydajny i jesli dbamy o felgi to kilka "psików" na felge wystarczy.

    Z resztą jesli macie srebrne felgi to wystarczy je umyc raz na pol roku , a biale po jednym dniu intensywnej jazdy są na rantach szare tak wiec odradzam wszystkim pomysl malowania w jasne kolory lub nie daj bóg na biało...


    UWAGA
    koniecznie psikac w gumowych rekawicach bo nawet jak nam kropelka poleci na ręke albo wiatr zawieje to skóra sie łuszczy na drugi dzien. Jedyny ratunek to po kontakcie ze skóra od razu przemyć duza iloscią wody, inaczej bedziecie mieli suche łapy przez 3 dni i nawet najlepsze kremy za 500zl zabrane ukratkiem zonie z lazienki nie pomogą(sprawdzane)
    Ostatnio edytowane przez asikson ; 20-11-2013 o 20:49

Podobne wątki

  1. Czyszczenie zaworu N75
    Przez HENRY007 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 12:18
  2. Czyszczenie przepływomierza
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 22:21
  3. Czyszczenie przepustnicy w TT
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 23:22
  4. Czyszczenie Przepustnicy
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 12:47
  5. czyszczenie skóry
    Przez evert12 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •