Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Czyszczenie felg Alu

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar asikson
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Fallenizza
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1944
    Kolor
    BLAU
    Posty
    535
    Chyba ja mam w temacie do powiedzenia najwiecej bo mam białe felgi i to jeszcze w 'wieloszprychowym' wydaniu.

    testowalem srodkow juz bradzo duzo. Od k2 na stacji benzynowej za 13zł przez meguiarsa do ironXa i z czysty, sumieniem moge powiedziec ze to co innymi srodkami trzeba bylo zrobic 2 razy, ironX załatwia za jednym zamachem.
    Felgi mialem malowane w wakacje i od tego czasu troche polysku od tej chemii im zeszło ale auto myje srednio co 2dni a felgi są pryskane 1 raz w tygodniu bo na tyle wystarcza mycie,nawet jak zawoskuje i nie [pada jest sucho to nalot widać gołym okiem.

    kilka psików ironXa na mokre felgi, 2-3minuty i cisnieniem z pliska wszysko schodzi. Na to czasami jak mi sie chce klade wosk by przy nastepnym razie potraktowac tylko cisnieniem .

    Nie ma na rynku polskim nic lepszego od ironxa, moze sa tak samo dobre w niższej kasie o ktorych nie slyszalem. Jesli ktos zna coś co osobiscie równał z ironXem to chetnie wysłucham i wypróbuje

    w kazdym razie polecam produkt mimo ze jest dosc drogi, bardzo wydajny i jesli dbamy o felgi to kilka "psików" na felge wystarczy.

    Z resztą jesli macie srebrne felgi to wystarczy je umyc raz na pol roku , a biale po jednym dniu intensywnej jazdy są na rantach szare tak wiec odradzam wszystkim pomysl malowania w jasne kolory lub nie daj bóg na biało...


    UWAGA
    koniecznie psikac w gumowych rekawicach bo nawet jak nam kropelka poleci na ręke albo wiatr zawieje to skóra sie łuszczy na drugi dzien. Jedyny ratunek to po kontakcie ze skóra od razu przemyć duza iloscią wody, inaczej bedziecie mieli suche łapy przez 3 dni i nawet najlepsze kremy za 500zl zabrane ukratkiem zonie z lazienki nie pomogą(sprawdzane)
    Ostatnio edytowane przez asikson ; 20-11-2013 o 20:49

  2. #2
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Cytat Zamieszczone przez asikson Zobacz posta
    (...)
    UWAGA
    koniecznie psikac w gumowych rekawicach bo nawet jak nam kropelka poleci na ręke albo wiatr zawieje to skóra sie łuszczy na drugi dzien. Jedyny ratunek to po kontakcie ze skóra od razu przemyć duza iloscią wody, inaczej bedziecie mieli suche łapy przez 3 dni i nawet najlepsze kremy za 500zl zabrane ukratkiem zonie z lazienki nie pomogą(sprawdzane)
    O stary - co to za chemia żrąca skoro tak się dzieje <wow> Ja przy czarnych felgach będę testował delikatniejsze środki.
    No i za jakiś czas dam znać czy opłaca się nakładać powłokę kwarcową na felgi. Wrzucam kwarc na nowe felgi na zime więc będzie widać jak brud schodzi.

Podobne wątki

  1. Czyszczenie zaworu N75
    Przez HENRY007 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 12:18
  2. Czyszczenie przepływomierza
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 22:21
  3. Czyszczenie przepustnicy w TT
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 23:22
  4. Czyszczenie Przepustnicy
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 12:47
  5. czyszczenie skóry
    Przez evert12 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •