Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: Silnik stoi :(

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Den Haag
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14

    Silnik stoi :(

    Witam,
    od wczoraj jestem posiadaczką czarnego TT. Auto kupione na licytacji z policyjnego parkingu. Ogólnie lewa strona zatrzymała się na słupku ale tragedii nie ma. Żadne ważne elementy nie naruszone tylko maska, lampa, zdeżak i błotnik. Auto mogłam obejrzeć tylko przez chwilę i szybka decyzja, akumulator na śmieci bo stoi tam już dwa lata, więc nie było mowy o odpaleniu. Wkońcu zdecydowałam licytować, przyjazd do domu, i załamka. Nie można obrócić wałem, coś trzyma silnik.
    Proszę o podpowiedź co sprawdzić żebym nie musiała całej głowicy odrazu zwalać. Zdjęta osłona paska rozrządu i ok nie zerwany, co dalej ?
    Liczę na waszą pomoc bo nie mogę się doczekać kiedy do mnie zamruczy moje TT. Pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Stoi dęba całkowicie, czy coś tam powoli idzie?

  3. #3
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Jeśli zdjęta osłona rozrządu to sprawdź ustawienie, i sprecyzuj czy próbowałaś obrócić wałem na dolnym kole czy tylko rozrusznikiem?

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wrzuć na luz i spróbuj pokręcić wałem. Na kole pasowym jest śruba na klucz 19. Tylko że musisz mieć 12kątną nasadkę. Jeśli to nie przynosi efektu to możesz jeszcze zdjąć pasek alternatora ( masz malutką szansę ze pompa wspomagania albo coś na tym pasku blokuje) . Jeśli dalej nic to rozbiórka motorowni gdyż kręcąc na siłę można tylko pogorszyć....

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Den Haag
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Otuż stoi całkiem, na 5 biegu nie drgnie ani do tyłu ani do przodu. Na kole nie próbowałam zrobię to jutro po pracy ale zastanawia mnie czemu tak się stało jeśli podpierają zawory to z regóły w którąś stronę da się obrócić wałem a tu jak zamurowany.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Po pierwsze , napisałaś temat w złym dziale . W dziale ''zrób to sam '' umieszczamy opisy i instrukcje a nie pytamy .
    To tak na przyszłość , temat oczywiście przenoszę .

    Wracając do tematu .
    Jeśli miałbym zgadywać co się stało to obstawiam na to że rdza '' skleiła '' ze sobą pierścienie i ścianki cylindra ..
    Pierścienie są stalowe , blok żeliwny więc jest to najbardziej prawdopodobne .

    Najbardziej prawidłowym tokiem postępowania będzie rozbiórka silnika , honowanie cylindrów + nowe pierścienie ( zakładając że rdza nie wgryzła się za głęboko .
    Oczywiście to przy minimalistycznym podejściu bo można / trzeba / wypadało by przy tej okazji zrobić parę innych rzeczy .

    Jeśli jesteś zdesperowana to możesz też na własną odpowiedzialność zastosować metodę '' uda się albo nie '' ..
    - odkręć świece i wlej do każdego cylindra '' trochę '' oleju . Tyle aby napełniło cylinder a nie wylewało się przez otwarte zawory ( oczywiście patrząc które tłoki sa w dolnej a które w górnej pozycji )
    - zostaw to w spokoju na 24 godziny , jakaś cześć oleju powinna się przesączyć przez szczeliny na pierścieniach .
    - po tym czasie możesz spróbować obrócić ręcznie , nie odpalaj gdyby zaczął się już obracać .
    - jeśli kąpiel olejowa coś pomogła i silnik się obraca to przed odpaleniem konieczna będzie wymiana oleju i filtra , olej po 2 letnim postoju nie nadaje się do niczego ..
    - trzeba oczywiście wymienić też płyn chłodniczy oraz hamulcowy i wspomagania

    Jeśli by odpalił to jest jeszcze kilka ważnych rzeczy do zrobienia ale to nie problem na teraz ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Den Haag
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Dzięki za radę, nie sądziłam że aż tak może się zblokować. Z tego co wiem to auto jeździło, ostatni przegląd ma z 2011 roku i od tego czasu było na parkingu. Nie wiem co działo się z nim przez te dwa lata. Do chwili kradzieży mam całą dokumentacjęserwisową ze stanem licznika. Spróbuję wlać olej i zobaczę bo remont całego pieca chyba nie ma sensu, to już chyba lepiej kupić serducho na chodzie.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    9
    najpierw zobacz jaka jest przyczyna,bo kupowanie drugiego slupka nie daje ci pewnosci ze ten drugi bedzie lepszy

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Den Haag
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Witam,
    nie mogę znaleźć przyczyny nie rozkręcając pieca i mam w związku z tym pytanie: czy mogę zdjąć pasek rozrządu i sprawdzić osobno czy obracają się wałki rozrządu, a osobno wał korbowy. Może wtedy będę wiedziała czy rozbierać dół czy górę. Proszę o radę, dzięki

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    lubelskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    9
    jak mialbym cos podpowiedziec to moze endoskopem zobaczyc co z cylindrami a wal to miske zdjąc i bedzie wszystko jasne

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez kasaadi Zobacz posta
    Witam,
    nie mogę znaleźć przyczyny nie rozkręcając pieca i mam w związku z tym pytanie: czy mogę zdjąć pasek rozrządu i sprawdzić osobno czy obracają się wałki rozrządu, a osobno wał korbowy. Może wtedy będę wiedziała czy rozbierać dół czy górę. Proszę o radę, dzięki
    Zdecydowanie odradzam ..
    Jeśli któraś para tłoków zatrzymała się w górnej pozycji to kręcąc na siłe wałkiem możesz uszkodzić zawory które spotkają się z tłokiem .
    Jeśli już koniecznie chcesz obrócić wałkami to zajrzyj przez otwór na świece w jakim położeniu są tłoki .

    To zamo dotyczy wału korbowego , nie możesz nim obracać po zdjęciu paska rozrządu jeśli w głowicy są zainstalowane wałki bo część zaworów będzie otwarta i spotka się z tłokiem jeśli wał by się jednak obrócił ...








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Wpierw spróbuj zakręcić wałem korbowym i tam przyłóż porządny klucz, bo kręcenie wałkiem rozrządu jest do dupy. Ja również bym odkręcił świece i wlał troszeczkę oleju i zostawił na dobę. Ewentualnie środka penetrującego typu WD-40 i jak rozruszasz kluczem to spuścić wszystko i zalać na czysto. Chyba, że auto podczas kolizji doznało jakiegoś uszkodzenia silnika

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Den Haag
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Dzięki za podpowiedzi, jak nic nie podziała to chyba zwalam głowicę.

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no zwalaj a jak nic nie zobaczysz to mise i będzie jasność

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Den Haag
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Witam wszystkich !

    Dawno zaglądałam na forum ale mam nadzieję, że jeszcze mnie nie skreślacie W poniedziałek odebrałam moje audi od blacharza i wkońcu mój chłopak dał się uprosić i zają się silnikiem (acz z niechęcią) Wykręcił świece i rdza, odkręcił miskę olejową i dramat. W misce pełno szlamu a w cylindrach rdza. Okazuje się, że po ponad rocznym staniu tłoki przyrdzewiały do cylindrów i to tak, że nie można obrócić wałem. Mój chłopak powiedział, że musi zalać silnik ropą, poczekać do poniedziałku a potem wyciągać tłoki z korbowodami, oczyścić cylindry, wymienić pierścienie i poskładać wszystko, a przed włożeniem tłoków zdjąć pokrywę zaworów i też ją oczyścić i ewentualnie odrdzewić. No i na koniec nowy rozrząd bo ponoć musi rozpiąć rozrząd żeby wyciągnąć tłoki.

    Proszę Was o podpowiedzi co do tego zabiegu. Nie chcę pouczać go co ma robić, ale moje kochanie pracuje przy wielkich maszynach i nie lubi jak to mówi zajmować się drobiazgami. Wiem, że najlepiej było by chonować cylindry ale to już duże koszta i dużo pracy. Czy jego teoria jest ok czy może coś zrobilibyście inaczej. No i gdzie mam kupić pierścienie bo w Holandi to tylko serwis i kupa kasy a do allegro nie mam zaufania, może możecie kogoś polecić.

    Pozdrawiam serdecznie.

Podobne wątki

  1. Silnik 2.0 FSI a silnik VW 2.0 TSI
    Przez Gracjan89 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 09:56
  2. Silnik APX.
    Przez pablomalakuna w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 09:13
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 11:37
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 08:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •