Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: Problem z klimatyzacją działa kiedy chce ???

  1. #16
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    A czy zanim u nich nabiłeś klimę było ok? cały czas chłodziła? pytam, bo sam w TT nabiłem u znajomego klimę, bo moja maszyna była w serwisie. Lecz chlodziło bez rewelacji. Przy mnie wbił 750g. Ale ostatnio zrobiłem na swojej maszynie i po odciągnięciu okazało się, że nabił mi tylko 650. Jego waga w maszynie przekłamywała. Teraz klima u mnie działa świetnie. U Ciebie skoro po jakimś czasie się wyłącza to albo jest za dużo wbite albo czujnik ciśnienia, ostatecznie sama sprężarka się zepsuła. Jeśli przed nabiciem było ok i cały czas chłodziła, obstawiam za dużą ilość czynnika. Dowiedz się też, ile oleju Ci wpuścili. Ja za mało to by było słychać, ale może za dużo?

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no sprawdzał wszystko ile ma być itp, nie działało od początku, nic się nie załącza włączam klimę i zero nawet nie drgnie;/
    u mnie w układzie nic nie było od czerwca i dopiero niedawno nabił mi lecz podejrzewaliśmy ten moduł że nie załącza wiatraka i dlatego, teraz go zmieniłem 1 bieg wentylatorów działa lecz sprawdziłem na vag i jest błąd 00792 dlatego zmieniam ten czujnik.
    Lecz pytanie czy można go wymienić bez spuszczania układu? gościu mówił że w wielu autach są zaworki że nie zejdzie mi czynnik z układu lecz jak jest u nas?

  3. #18
    Awatar lismen
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    110
    ja mam ten sam problem klima nie chłodzi była teraz nabijana i leci ciepłe powietrze nie sprawdzałem i nie wiem jaki jest problem mam nadzieje ze nie sprężarka ale widzę że nie jestem osamotniony

  4. #19
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    A czy zanim u nich nabiłeś klimę było ok? cały czas chłodziła? pytam, bo sam w TT nabiłem u znajomego klimę, bo moja maszyna była w serwisie. Lecz chlodziło bez rewelacji. Przy mnie wbił 750g. Ale ostatnio zrobiłem na swojej maszynie i po odciągnięciu okazało się, że nabił mi tylko 650. Jego waga w maszynie przekłamywała. Teraz klima u mnie działa świetnie. U Ciebie skoro po jakimś czasie się wyłącza to albo jest za dużo wbite albo czujnik ciśnienia, ostatecznie sama sprężarka się zepsuła. Jeśli przed nabiciem było ok i cały czas chłodziła, obstawiam za dużą ilość czynnika. Dowiedz się też, ile oleju Ci wpuścili. Ja za mało to by było słychać, ale może za dużo?

    Powiem ci szczerze ze na 99% było ok bo po kupnie auta wracałem w bardzo gorący dzień i klima działała elegancko później już mało używałem klimy bo nie było pogody...

    Przez ostatnie dwa dni testowałem klimę i opiszę dokładnie co się działo:
    Włączam klimę daje na LO(najzimniejsze) i najmniejsza prędkość wiatraka klima elegancko chłodzi z środkowej kratki leci temp 6-7 st. jednak w momencie gdy podkręcę moc wiatraka to klima przestaje chłodzić obie rurki od klimy robią się ciepłe(normalnie jedna jest ciepła a druga lodowata) i z wiatraka leci powietrze o temperaturze 16-20st (mimo że kreci sprężarka)

    Wczoraj auto było w serwisie który tydzień temu napełniał mi klimę, pan stwierdził że uciekł cały czynnik prze co zamarzało coś w klimie i efektem był brak chłodzenia, napełnili mi ponownie klimę (za darmo) wczoraj i dzisiaj jest wszystko OK przy niskich i wysokich obrotach wiatraka jest temperatura 5-6st. wiec bdb

    Dziwi mnie dlaczego po tygodniu mógł gaz uciec jak przez dwa lata nic z klimą nie było robione i miałem gazu 500mg
    Na tą chwile wszystko jest BDB zobaczymy za kilka dni.

    Nie wiem co robić z filtrem skraplacza bo mi odradzili wymianę powiedzieli że to zbędny wydatek kasy....

  5. #20
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Po pierwsze, dziwi mnie , że nabili Ci za darmo skoro gaz ucieka. Gaz jest bardzo drogi. Więc albo coś im nie wyszło przy pierwszym nabiciu i teraz zrobili to dobrze. Albo masz nieszczelność w układzie i będziesz musiał wymienić jakiś element. Jeśli masz nieszczeloność to powinni Ci nabić olej z barwnikiem UV. Żadnego skraplacza nie wymieniaj, szkoda kasy. Jeśli klima chłodzi ok. U mnie temperatura na wylotach to 4-4.4 stopnia Celsjusza.

  6. #21
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Zobaczymy za kilka dni co z tego wyszło , warsztat w którym to robiłem ma pojęcie o robocie więc pozostaje mi tylko poczekać i sprawdzić czy będzie chłodzić tak jak teraz...


    Dzisiaj podczas porannej wycieczki zrobiłem test klimy i zdziwiłem sie jaką temperaturę pokazuje:
    Nazwa:  klima.jpg
Wyświetleń: 125
Rozmiar:  68.5 KB

    Wcześniej było 6st. min a teraz zeszło nawet do 1,2st. wiec chyba jest wszystko OK
    Ostatnio edytowane przez PatrykTT ; 27-05-2012 o 12:59

  7. #22
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Im mniej tym lepiej weź pod uwagę, że teraz jest chłodniej na dworzu, więc łatwiej jest schłodzić powietrze

Podobne wątki

  1. Kiedy otwarta ,a kiedy zamknięta ???
    Przez Rufius1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 11:33
  2. klimatyzacja - serwis - co i kiedy ? profilaktyka
    Przez M and V w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 03:09
  3. problem z klimatyzacją
    Przez Rafal_1986_ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 14:24
  4. Problem z klimatyzacją
    Przez RaFaello w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 03:17
  5. Czy to Czujnik klimy? - problem z klimatyzacją [ZDJĘCIE]
    Przez longinpastusiak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 08:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •