Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Witam, White się kłania.

  1. #1
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30

    Witam, White się kłania.

    Witam Wszystkich

    Mam na imię Marcin i moim nowym nabytkiem poruszam się po ulicach Warszawy. Nabytkiem tym jest oczywiście Audi TT z 2000 roku z silnikiem 1.8T 224KM Quattro z przebiegiem 153 tysięcy km. Samochód kupiony od osoby prywatnej, która użytkowała go niecały rok po sprowadzeniu z Francji. Czyli kupiłem od drugiego właściciela i pierwszego w Polsce. Audiola w ciągu tego jednego roku miała jeden duży przegląd zaraz po sprowadzeniu, olej (Mobil 5W50) filtry itd. wartość 2500 zł (dobra cena:P). Dodatkowo przed zimą wymienione końcówki drążków i jakieś drobne elementy zawieszenia. Przez zimę była garażowana. Od tamtej pory przejechałem 2 tysiące km (w ciągu miesiąca) i póki co, odpukać, wszystko jest ok. Sprzedawca mówił że nie bierze grama oleju ale z przymrużeniem oka do tego podszedłem bo wydaje mi się, że powinien brać chodź trochę i chyba wziął odrobinę przez te 2 tys.

    TT’ka ogólnie w bardzo dobrym stanie, do zrobienia miałem tylko termostat, pasek klinowy, pokrętło od sterowania lusterkami (urwane jak to się często zdarza) oraz renowacja foteli. Do tej pory zrobiłem tylko termostat i pasek (ContiTech), pokrętło kupie od skody bo słyszałem, że pasują a cena z 7 razy mniejsza niż w ASO, a fotele też nie łatwa sprawa, zestaw ze 150 zł ale trzeba nie używać auta przez kilkanaście godzin a o to ciężko :P Skórze oberwało się od słońca w tej południowej Francji

    Blacharsko wszystko jest ok., auto było malowane z trzech stron ale miernik nie pokazuje szpachli więc mam nadzieje, że są to tylko poprawki bo zarysowaniu o co nie trudno w ciągu 13 lat Wszystko wydaje się być dobrze spasowane, auta nie ściąga itd. Więc cały czas mam nadzieje, ze to nie jest mocno walony egzemplarz jakich wiele na rynku.

    Co do mechaniki to silnik pracuje cicho, równo, obroty nie faulują tylko, że po tym jak postoi dłużej niż hmm…24 godziny to zakręcenie go trochę trwa, ok. 4-5 sekund. Po pierwszym uruchomieniu już kręci szybko i łatwo. Może to być kwestia świec, kabli lub rozrusznika tak?
    Ciekawi mnie jeszcze jeden odgłos, który jest słyszalny z kabiny mianowicie coś w rodzaju trss… przy wciśnięciu sprzęgła i wrzucania wyższego biegu, głos dochodzi z lewej strony kierowcy, jest zawsze identyczny, cichy i regularnie w tych samych momentach. Sprzedawca mówił o ile dobrze pamiętam, ze to zawory czy coś wspólnego z zaworami turbiny i to normalne. Czy Wy też jesteście w stanie słyszeć ten dźwięk przy sprawnym aucie?

    To co zostało mi do zrobienia to prócz tego co wspomniałem to raczej drobnostki, nowe dywaniki i przednie opony. Ogólnie mają seryjny rozmiar 225/45/17. Zastanawiam się czy warto wymienić profilaktycznie świece i kable.

    W ciągu najbliższych miesięcy mam zamiar wrzucić auto na hamownie i jeśli silnik będzie w dobrej kondycji dodać mu te 40 km i z 60 Nm. Po takim zabiegu samochód całkowicie mnie zadowoli na co najmniej dwa lata

    Prócz kilku kwestii, które poruszyłem w tekście mam jeszcze kilka, tzn.

    Jaki jest optymalny czas zmiany biegów w TT’ce? Kiedy chcemy poruszać się normalnie spokojnie to kiedy najlepiej zmieniać biegi by nie szkodzić silnikowi? Ogólnie auto raczej się nie dusi…ale nie chce żeby się męczył na zbyt niskich obrotach…czy dawać załączać się turbinie? Sam moment załączenia nie jest dla mnie aż tak wyraźny, ale skoro najlepszy moment ma od 2200 plus przekłamanie licznika to powinna załączać się jakoś przy tych 2200.

    Z denerwujących rzeczy, których praktycznie nie ma, irytuje mnie tylko zasłona od bagażnika, która trochę lata, trzeba ją albo jakoś usztywnić albo zdjąć ale to drobnostka. Dodatkowo jeszcze szwankuje wyświetlacz na tablicy (nie wszystkie linie się podświetlają), ciekawi mnie czy warto coś z tym zrobić czy najlepiej się przyzwyczaić.

    Odpowiedzi pewnie są na forum więc jeśli nikomu nie będzie się chciało napisać to znajdę sobie to w wolnym czasie.

    Jakieś rady dla nowego użytkownika? Na coś zwracać uwagę? Poniżej tylko jedna ogólna fotka, niedługo postaram się wrzucić więcej ujęć

    Dzięki za ewentualne komentarze i czekam by poznać Was lepiej i wejść trochę w tą społeczność

    Pozdrawiam.

    Nazwa:  20120424_174716.jpg
Wyświetleń: 54
Rozmiar:  93.1 KB
    Ostatnio edytowane przez White ; 17-05-2012 o 12:40

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Witamy na forum, to niesamowita kopalnia wiedzy o tych samochodach, więc większość problemów napewno rozwiążesz przy jego pomocy.
    Wszystko znajdziesz dzięki Szukajce, a jak nie to zadawaj pytania
    Piękne autko !!

  3. #3
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Witaj na forum

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Na zdjęciu ciekawie odbija się tył Twojego samochodu w witrynie pod hasłem: "kosmetyka" :P

  5. #5
    Awatar joseph65
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Kameleon
    Posty
    285
    Witaj na forum

  6. #6
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Właśnie zapomniałem was zapytać o wersje S...czym ona dokładnie jest. Nie jest to chyba zależne od wyposażenia. To są wyjątkowe egzemplarze ciężko dostępne czy wystarczy że mam fabryczną czerwoną obwódke wokół TT, czarną podsufitkę..bogate wyposażenie itd?

  7. #7
    Awatar adiparis
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Paris -Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    431
    Witaj na forum

  8. #8
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez White Zobacz posta
    Właśnie zapomniałem was zapytać o wersje S...czym ona dokładnie jest. Nie jest to chyba zależne od wyposażenia. To są wyjątkowe egzemplarze ciężko dostępne czy wystarczy że mam fabryczną czerwoną obwódke wokół TT, czarną podsufitkę..bogate wyposażenie itd?
    Wersja S-line jest bardzo rzadko spotykana, różni się kilkoma rzeczami, np. nakładkami na progi z napisem S-line, kierownicą ze skóry perforowanej, trochę wnętrzem, felgami i pewnie jeszcze wieloma innymi detalami, zachęcam do przeczytania poniższego działu:

    http://www.klubtt.pl/porady-przy-kup...cac-uwage.html

    Abstrahując już od tego że na motoallegro co drugie TT to wersja S-line

    Odnośnie Twoich wcześniejszych pytań to np. jeżeli chodzi o dźwięk po wciśnięciu sprzęgła- może to być dźwięk powietrza upuszczanego przez zawór, jeżeli ktoś zmienił zawór z seryjnego na np. jakiś typu blow off, lub równie dobrze padnięty zawór DV (wówczas słyszałbyś powietrze uderzające w łopatki turbiny), wrzuć zdjęcie silnika to coś więcej będzie można na ten temat powiedzieć. A poza tym czytaj forum, a z pewnością wszystkiego się dowiesz. Także witamy na forum!

    Pozdrawiam!

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Witam na forum Fajnie że znalazłeś czas na konkretny post powitalny

    Jeśli chodzi o jazdę do zdecydowanie nie jestem za opcją męczenia silnika na wolnych obrotach i wysokich biegach
    Generalnie dużo z tego o co pytasz było omawiane na forum , tylną półkę wystarczy rozkleić i skleić ponownie wypełniając ją silikonem .
    W razie czego szukaj na forum i pisz w danym temacie , w tym dziale jest limit postów więc pewnie nie pokryjemy wszystkiego





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar barti711
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Radlin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    10
    Witaj w gronie miłośników.

  11. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Witaj w klubie

Podobne wątki

  1. TT 8S White MartinezTK1458
    Przez MartinezTK1458 w dziale MK3 (2014-)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 12:55
  2. Audi A4 B5 1.8TQ + FP WHITE
    Przez CoLo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 09:43
  3. Rybnik się kłania nisko:)
    Przez siwexx w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •