Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: potrzebny tlok!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37

    potrzebny tlok!!!!!!!!!!!!

    Witam
    potrzebuje tłok do apx, na allegro nie znalazłem nic do apx, czy od innego typu silnika 1.8T 20V spasuje tłok?
    jeszcze nie widziałem tego tloka ale mechanik powiedział, że wierzch stopiony jest podejrzenia były na zawory. Przy 230 przestał grać na 1 cylinder, nie wiem jakim cudem takie coś mogło się stać. Czy może wymienić komplet, coś polecicie?

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak ma być dobrze to nowe 4 tłoki komplet z pierścieniami, szlif, lub honowanie, w zależności od zużycia, jak drutowanie to wtedy składać z używek i mieć nadzieje że nie rozsypie się znowu, tłoki musisz kupować od 225 apx lub bam, ale wpierw trzeba rozebrać i ocenić stan uszkodzeń bo nie zawsze okazuje się że diagnoza jest trafna, jakie wyniki są po pomiarach ciśnienia sprężania i jak wypadła próba olejowa.

    ---------- Post dodany o 21:10 ---------- Poprzedni post z 21:01 ----------

    ludki, ja kupiłem tt z gazem, nie widziało mi się właśnie to ale kupiłem bo jest piękna, a trudno o taką. tyle, że gaz zakładany był we Włoszech, pod maską nie wiadomo o co chodzi, mam nadzieję, że nic się tam nie popsuje bo nie znam mechanika, jakiegoś kompetentnego serwisu, ażeby się znał na takiej instalacji. co do porównania z benzyną, nie czuje różnicy.

    Teraz już jednak poczułeś różnicę, to jest kolejny przykład jak by ktoś polecał LPG do 1.8T
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 13-05-2012 o 16:11
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    No comment

  4. #4
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    no co racja to racja. Więc z oszczędności zamierzam kupić mu nowe serca Wossnera, co o tej firmie sądzicie?
    Kute tłoki Wossner do silnika Audi/VW 1.8T 20V 81.00 mm CR 8.5:1 | Silnik \ Tłoki kute | TOMSON Motorsport *** RAJDY - WYŚCIGI - DRIFTING - TUNING

  5. #5
    Awatar sebastian99
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    102
    jak juz takie tloki wsadzasz to przydaly by sie tez korbowody kute bo przy duzych mocach nic ci nie da ze tloki wytrzymaja jak korbowody powyginaja sie, wiec jesli myslisz o mocach 300+ kup komplet a jesli zostaniesz ponizej 300 koni to w sumie strata kasy bo orginalne korby i tloki wytrzymaja i sa tansze

  6. #6
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    nie znalazłem oryginalnych tłoków, które byłyby tańsze.

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W tej cenie lepszych nie kupisz, o ori w ASO nawet nie pytaj, biorąc pod uwagę założenie że ma być naprawione i w przyszłości nie idziesz w grube moce, to te tłoki będą ok, lecz proponował bym rozebrać wpierw motor pomierzyć tuleje, sprawdzić gładzie, i wtedy dobierać tłoki pod odpowiedni szlif. Jeżeli myślisz o większych mocach kiedyś, Big turbo, to przestępstwem było by przy tej okazji nie wymienić też korbowodów, bo robota ta sama, a potem znowu wszystko od nowa trzeba by robić.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    wszystko rozebrane, powierzchnie są ok pod nominał. Raczej nie pójdę w moce ale przydałoby się za jedną rozbiórką zakuć też w korby, jednak na razie tylko tłoki.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tłoki Wosnera nie są lepsze od tych co seryjnie siedzą w aucie , seryjne też są kute i produkuje je Mahle . Same tłoki ( seryjne ) są dobre do sporych mocy jedynie korby to słaby element .

    W sumie ja mam seryjne tłoki których nie wystawiałem jeszcze na sprzedaż , w USA mogę za nie dostać 200$ i jeśli chcesz to mogę sprzedać za 780zł wliczając już koszt wysyłki z USA . Czas oczekiwania od 5 do 10 dni .
    Oczywiście cena za 4 tłoki , nikt raczej nie sprzeda Ci jednego







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Tłoki Wosnera nie są lepsze od tych co seryjnie siedzą w aucie , seryjne też są kute i produkuje je Mahle . Same tłoki ( seryjne ) są dobre do sporych mocy jedynie korby to słaby element .

    W sumie ja mam seryjne tłoki których nie wystawiałem jeszcze na sprzedaż , w USA mogę za nie dostać 200$ i jeśli chcesz to mogę sprzedać za 780zł wliczając już koszt wysyłki z USA . Czas oczekiwania od 5 do 10 dni .
    Oczywiście cena za 4 tłoki , nikt raczej nie sprzeda Ci jednego







    Pozdrawiam
    Ooo, to świetna opcja, biorąc pod uwagę że masz pewny towar, bo z allegro bym nie radził dasz nowe pierścienie zrobisz honowanie i będzie jak nowy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    powód,raczej nie zawory a wtryski od lpgi zła mieszanka,zła regulacja + kiepska instalacja da się wymienić 1 tłok jeśli jest idealnie taki sam jak pozostałe,musi sie zgadzać średnica jak i waga, wagowo może dojść do porozumienia ale ze średnicą może mieć problemy w szukaniu 1 szt bierz od Artura 4 szt i rób remont jak trzeba,nie po kosztach

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    i przy okazji niech zamówi korby IE Arttur zapewne dorzuci w jednej paczce a w usa nie kosztują mega dużo, dobre panewki spasowanie i motor będzie gotowy na moce 300+

Podobne wątki

  1. potrzebny numer czesci ...
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 11:24
  2. Potrzebny spec od elektroniki
    Przez KubaTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 00:26
  3. potrzebny program oryginalny do TT 225km
    Przez onthefloor w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 06:46
  4. Potrzebny numer
    Przez rafaelo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 21:36
  5. TT potrzebny dobry warsztat
    Przez Krecik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 17:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •