Pokaż wyniki od 1 do 15 z 92

Wątek: Read Write ECU

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Sev
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    22X
    Rocznik
    2003
    Kolor
    FabSilver
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez PawelM Zobacz posta
    Właściwie to chcę tylko wyłączyć N'ki żeby komp nie wywalał błędu po odpięciu ich kostek. Masz jakiś mini tutorial do tego?
    Nie mam. W ecu jeszcze tego u siebie nie robilem. Dopiero będę robił na jesień w nowym potworku który właśnie kompletuję, Fabia 6Y + AUQ - wnętrze

    Bez opisów map czyli map packow - (map definitions) czy damosów nic nie zrobisz. Całe szczęście na forum nefmoto można sporo tego znaleźć i podpasować.

    Cytat Zamieszczone przez olo Zobacz posta
    W sterowniku ME7.5 są dwa typy pamięci:
    - pierwszy to 95040, w nim zapisane są kod PIN, VIN auta, kanały adaptacji itp.
    - drugi to 29F400/800 zawierający główny program autka i właśnie zawartość tego scalaka modyfikujemy procedurą opisaną powyżej.
    Dokładnie ale z sumami kontrolnymi jest taki myk że to wlasnie 95040 sprawdza co siedzi w 29F400/800 z tym że samokontrola 95040 chwilę trwa. Stąd po wgraniu złego wsadu palimy i jedziemy a potem żopa i dlatego też trzeba odczekać 30 (nawet do 45min) z właczonym zapłonem po flashowaniu wlaściwym wsadem żeby 95040 przeprowadziło samokontrolę.

    Cytat Zamieszczone przez olo Zobacz posta
    Jeśli natomiast wymieniamy ECU trzeba przegrać obie pamięci, lub dokonać adaptacji nowego ECU (opis jest na stronie ross-tech)
    Wystarczy adaptacja ale musimy mieć SKC/PIN do ECU, jak nie mamy to da się do odczytać właśnie z 95040, są na to metody

    Dotyczący tego samego temacik (a właściwie post) pisałem na skodaclub.pl -> link

    Nawet w pdfie zrobiłem instrukcję Nie wiem czy bez rejestracji da się go pobrać. Link
    Ale na pewno jako załącznik
    SCP_Wgrywanie i zgrywanie zawartości ECU ME7.pdf

    Może się przydać.
    Ostatnio edytowane przez Sev ; 10-05-2012 o 12:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •