Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 105

Wątek: Przeplywomierz

  1. #76

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    ja dziś zakupiłem sobie przepływke po zniżkach za 218zł + 128zł kaucji, zdałem starą oni ją wysyłają do BOSCH-a który ma ją zweryfikować i oddać mi kaucje. Dobra akcja

  2. #77
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Mylisz się Paweł. Przepływkę kupujesz i zakładasz sam!!! i jest na to ustawa praw konsumenta,na którą się powołujesz jak koleś Ci wyjeżdza z propozycją montażu

    Ustawa z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksy Cywilnego, Art. 8

    Kupujesz lmm i moższ go reklamować - nie ma potrzeby, by był on montowany przez sprzedawcę - jest to część zamienna, a nie intergralna, nieodłączna część pojazdu.




    Ostatnio edytowane przez wowo ; 05-10-2010 o 19:26
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #78
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hmhmhm no dobrze Panowie, i za te 250 zeta macie nowego Bosha + jakis papierek typu paragon do ew. roszczen gwarancyjnych ? kurcze, jesli tak to, czy nie chcialby ktos z was kupic dla mnie tego cuda w tej cenie ? albo dac namiar i na kogo sie powolac to moge sam zawalczyc ? wowo, Pawel-2005, ktos chetny do pomocy ? jakis namiar do was, moze tel. na PW ? Chcialem jutro kupowac i w czwartek zakladac, ale 250 a 450 to jednak nie ta sama cena, nawet jak dodam koszt wysylki do mnie to zostaje fajna kwota na zalanie baku i sprawdzenie przeplywki ;]

  4. #79
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    Ja własnie też muszę wymienić przepływomierz. Jesteście tu szpecami. Jest to jakaś skomplikowana sprawa ?. Może jakieś podpowiedzi, wskazówki, opis, tak żebym czegoś nie spieprzył Nawet nie wiem jak się za to zabrać
    Pozdro
    audi TT QUATTRO

  5. #80
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Odkręcasz stary, przykręcasz nowy, ot cała filozofia. Na obudowie strzałeczka zaznaczony kierunek przepływu.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #81
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale mając seryjny dolot odwrotnie i tak nie przykręcisz...

  7. #82
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    Będę wymieniał przepływkę i mam zamiar kupić zamiennik, bo cena oryginału trochę nie szokuje, proponujecie jakąś firmę, która jest dobra i niedroga, a będzie się sprawdzać ?
    audi TT QUATTRO

  8. #83
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Żadnych zamienników!!!!!!!!!!! Tylko oryginał !!!!!!!!!!
    Przy zdaniu starej nie wychodzą jakieś kosmiczne pieniądze. Do auta seryjnego lub po małych modyfikacjach najlepiej i najpewniej ASO.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #84
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Nikt nie zaleca zamiennikow przeplywki do TT - tak jak pisze wowo tylko oryginal. Kupisz zamiennik, za chwile wrocisz na forum, ze auto nie jedzie jak powinno...
    Przerabialem niedawno temat przeplywki w Polsce wyglada to tak:
    Jesli masz stary oryginal to oddajesz go przy zakupie w rozliczeniu i cena nowego odpowiednio spadnie w dol.
    Mozesz kupic:
    a/ w ASO - wtedy zaplacisz ok 500 zl i dostaniesz 2 lata gwarancji (nie prawda jest ze musza ci to zamontowac, by miec ta gwarancje - jest ona na czesc i nie musi byc ona montowana w ASO)
    b/ dowolny sklep z czesciami BOSCHA - podajesz po nr czesci ze swojego auta - to to samo co w aso tylko bez znaczka "audi" i 1 rok gwarancji - WAZNE - upewnij sie ze jest to czesc od dystrybutora i masz na nia rok gwarancji (dlaczego, patrz opcja c), wtedy zaplacisz jakies 350 zl (chlopacy pisali o kwotach w okolicy 250 zl, ale sa to kwoty ponizej hurtowych, wiec mam watpliwosci)
    c/ zakup w necie lub innej firmy, ktora daje ci na czesc od 3 do 6 miesiecy gwarancji w zaleznosci od zrodla i TYLKO jak oddasz stara. Placisz tam ok 200-250 zl, ale jest jeden haczyk - jak zapytasz, czy masz gwarancje Boscha, uslyszysz ze nie - tylko sklepowa. Dlaczego - ano dlatego, ze oni po prostu biora te przeplywki z rozliczenia od klientow i metodami domowymi (bylo o tym nawet na forum), czyszcza przeplywki i sprzedaja je dalej jako 'regenerowane' - nie polecam, bo placisz 200-250 zl za cos co mozesz zrobic sam w domu za 15 zl i jest to tylko rozwiazanie chwilowe, bron boze nie majace nic wspolnego z regeneracja Boscha, czyli praktycznie wymiana na nowa czesc w starym plastiku.
    Jesli nie masz starego oryginalu, najlepszy jest wariant b, wtedy zaplacisz za nowa czesc Boscha, mniej wiecej tyle ile musialbys dac w ASO oddajac stary oryginal...
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 20-11-2010 o 17:28

  10. #85
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jest jak piszesz, z tym że jest jedno ale w przypadku reklamacji w sklepie. Auto Ci nie jeździe, więc logujsz i wychodzi ze padła przepływka. Jedziesz do sklepu i co...?? Oddajesz sprzedawcy, a on ją wysyła do sprawdzenia. Ty czekasz około 14 dni jak nie lepiej i nie masz pewnosci czy reklamacje uznają. W tym czasie auto nie jeździ lub toczy się w trybie awaryjnym.
    W przypadku kupna w ASO: dzwonisz i mówisz że lmm padło, a jest na gwarancji. Umawiają Cie na konkretny dzień, przyjeżdzasz, podpinają VASa i....
    a) reklamacja uznana i zakładają Ci nowe lmm
    b) reklamacja uznana, ale za wymiane żądają zapłaty w kwocie 50zł Wtedy odmawiasz i w 5 min. montujesz sobie sam Dlatego warto mieć w aucie krzyżaka i kluczyk do rokręcenia opaski.
    Przerabiałem to wilokrotnie mając A6 2.5TDI V6 gdzie regenerowany lmm działał poprawnie tylko około 6 miesięcy.

    Jeśli masz auto zmodyfikowane i widać to od razu po otworzeniu maski, mozesz z ASO zrezygnować bo reklamacji Ci nie uznają - chyba że masz znajomka co podepnie lmm do siebie i zareklamuje Jesli zaś masz serie, lub pozostaniesz przy DP, wydech, FMIC, mod ECU to spokojnie bierz z ASO a bedziesz spał spokojnie i 2 lata masz z bani.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #86
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    pewnie kwestia czasu ew. reklamacji jest nie bez znaczenia,
    tu oczywiscie jak wszedzie licza sie znajomosci,
    masz znajomych w sklepie wymienia ci na nowy od reki, nie masz bedziesz bujac sie 2 tyg. jak pisze wowo

  12. #87
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja płaciłem 250 przy zdaniu starej i dostawałęm nówkę bosch nie żadne regeneracje bo sam otwierałem z opakowania bosch z plombami itp...no i gwarancje mam z tego co pamietam na 2 lata...

  13. #88
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Paweł - przepływke za te pieniądze masz bankowo regenerowaną, z końcówką "x" - exchange. Dlatego musiałeś oddać starą Oczywiście regeneracja przez Bosch, ori zapakowana itp. Regeneracja polega na wsadzeniu nowego wkładu w starą obudowę. Plomb na śrobkch nie ma żadna przepływka, więc nie wiem o czym piszesz Funkiel nówka nie śmigana to wydatek około 1000zł.
    Z gwarancja jest jak pisałem...
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 20-11-2010 o 22:58
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #89
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    plomby na pudełku ...więc to nie tylk pudełko jest oryginał ale także zawartość..obudowa także jest nówka..całość nówka, po co ktoś miałby się bawić z regeneracją kawałka plastiku..lepiej zrobić nowy a stary przetopić i posłuży jako materiał...te ceny to chodzi o ekologie i jej wymogi w stosunku do producenta..

  15. #90
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Bo na tym polega regeneracja w Bosch!!! Po co przetapiać i generować niepotrzebne koszty.
    Na pudełku to nie plomba tylko naklejka z ewentualnym hologramem, zabezpieczająca otwarcie Widze, że nie idzie Ci przetłumaczyć pewnych kwestii i będziesz uparcie bronił swego, a widać, że nie wiesz do końca co kupujesz. Niech więc Ci będzie, że masz ori, funkiel nówkę z plombami gdzie się da za 200 złociszy i pełną wypasioną gwarancją na 2 lata, z której mam nadzieje nie bedziesz musiał korzystać :/
    Prosze zachowaj tylko te info dla siebie i nie wprowadzaj innych w błąd, bo co który kumaty rozczaruje się kupując....
    Z mojej strony temat uważam wyczerpany.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 21-11-2010 o 19:46
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Przeplywomierz + blad 01314
    Przez haps w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-07-2020, 04:32
  2. czyzby przeplywomierz?
    Przez Jeta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 03:22
  3. przeplywomierz powietrza
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 06:55
  4. Pozycze przeplywomierz (Krakow i okolice)
    Przez uxon w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •