Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 105

Wątek: Przeplywomierz

  1. #31
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    @max1236454 Jesli od poczatku mialbys takie doladowanie to po wymianie na nowy zawor odczujesz efekt jak po zachipowaniu
    Doladowanie mozna monitorowac w czasie jazdy za pomoca Wag -Com-a ale lepszym wyjsciem jest zamontowanie wskaznika doladowania ...

    Pozdrawiam

    [ Dodano: Pią Wrz 21, 2007 5:05 am ]
    A cha , no i na zdjeciu ktore zaloczyles jest zaznaczona przeplywka a nie N75 , tak dla rozjasnienia sprawy...


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #32

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    kabelki - ważna rzecz !

    Kupując uzywany samochód, zawsze sprawdzam jego stan od kątem prawidłowo umocowanych kabelków, przewodów gumowych itp. Jezeli cos "wisi" i "dynda", to poprawiam. Bo inaczej z pewnością się zemści. To zabezpiecza nas przed "głupią" awarią w najmniej odpowiedniech chwili. A gadki mechaników i elektryków mozna między bajki włozyć. Oni idą na ilość godzin pracy przy naszych autach, zeby nas bardziej "zgolić". Przecież nie powie, ze wystarczyło kostkę dopiąć, czy bezpiecznik wymienić, bo by nie zarobili. Oszustwo warsztatów jest wszechobecne. I to poraża. Dlatego unikam ich, jak ognia. Zawsze próbuje rozgryźć problem sam i zwykle mi sie to udaje. Jadę, o ile juz muszę z konkretną diagnozą i nigdy nie pozwalam, by grzebali w innych miejscach. Stać nad nimi to podstawa! Możecie wierzyć lub nie, ale w moim aucie wszystko jest na swoim miejscu, w tym śrubki i wkręty od wszelkich plastików. Pilnuję tego, bo inaczej nafaszerują auto wkrętami do rygipsów. Smutne, ale prawdziwe.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  3. #33

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    iceboy, w 100% się z tobą zgadzam
    Arttur, jestem już głupi to gdzie jest ten N75 czy masz jakieś zdjęcia tego diabelstwa
    a i czy myślisz żeby narazie zostawic tą przepływkę i wymienic tylko ten tajemniczy N75 czy wymienic je razem?
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #34

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    gdzie jest N75

    Witam

    jest taj jak na rys. poniżej. Uwaga: to umiejscowienie dla silnika kod literowy BAM, 225 KM. Ale sądzę, ze niczego to nie zmienia.

    1. zawór regulacji ciśnienia odpowietrzania przestrzeni korbowej
    2. mechaniczny zawór obejściowy
    3. wąż łączący zbiornik węgla aktywnego przy zaworze zwrotnym
    4. elektryczne złącze wtykowe przy zaworze elektromagnetycznym ograniczania ciśnienia ładowania -N75-.
    5 i 6 - węże zaworu elektromagnetycznego ograniczania ciśnienia doładowania -N75-.
    7. prowadnica powietrza


    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  5. #35

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    max, a podjechales na ten komputer czy nie?? bo bez sensu wymeiniac polowe czesci jak nie wiadomo co jest dokladnie, pojec na kompa i bedziesz madrzejszy ....

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Podsumujmy to troche ..
    Jesli odlaczyles przeplywke i auto jesdzilo lepiej to definitywnie masz ja do wymiany.
    Tak czy inaczej warto ja profilakyycznie wymieniac co jakis czas..
    N75 po pewnym czasie tez nie pracuje tak jak powinien , jako ze jest to istotna dla pracy silnika czesc , proponuje wymienic dla swietego spokoju... Wymiana jest prosta , choc bardzo upierdliwe jest usuniecie fabrycznych zaciskow ktore sa jednorazowe...
    Musisz wiec kupic 3 nowe zaciski i doktecic kluczem a nie srubokretem , wtedy masz pewnosc ze trzymaja odpowiednio...
    Podstawowa sprawa zawsze jak cos nie tak sie dzieje to pierwsze co sie robi to SKAN...

    A tak na marginesie , kazdy swiadomy kierowca TT powinien posiadac wskaznik doladowania w aucie (najlepiej z podcisnieniem tez ) i wlasny wag com..
    Zwlaszcza ze nie sa to wielkie koszta , wystarczy stary laptop , kabel ze sprawdzonego zrodla a program ....mozna miec za darmo jak poszukasz odpowiednio I nie mowie tu o wersji demo ktora ma okrojone mocno opcje ...........

    Na zakonczenie fotka z zaznaczonym N75




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    dzieki bardzo za podpowiedzi dzis jade do mechanika zeby sie podlonczyc i zobacze co i jak a to n75 i tak chyba wymienie
    ps czy ma z was ktos ''szkic '' tylnego zawiesenia w fwd 180 bym byl wdzieczny

    [ Dodano: Pon Wrz 24, 2007 2:15 pm ]
    wkońcu sie wyrwałem na chwile i oto co wyszło na comp:
    "17535 (kod usterki)- mnozaca adaptacja paliwa, blok 1; mieszanka bogata
    17705- spadek cisnienia pomiedzy zaworem turbosprezarki i przepustnica"
    mechanik mówi żeby n75 narazie zostawic
    wąż od turbo miękki i mój mechanik mówi ze musi tt zobaczyc od dolu tyle ze jest zawalony robotą i do tego jedzie na urlop i wraca we środę - życie poczekamy
    a apropo czy może ktoś z was mial takie same usterki jak ja co to było
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Well
    Padnieta ptzeplywka noze powodowac zly odczyt slkadu mieszanki , proponyje ja wymienic zanim zaczniesz szukac dalej
    Poza tym wyglada na to ze masz gdzies ''przeciek '' trzeba posprawdzac wszystkie weze od turbiny do przepustnicy czy nie ma gdzies pekniecia lub czy zaciski sie gdzies nie obluzowaly , sa to najczestsze przyczyny takich usterek...
    Przeciek mozna samemu latwo wyszukac , opisze dokladniej wieczorem , teraz musze zmykac ..
    I co to za mechanik #@$%@#% waz bedzie mieki , twardnieje podczas doladowanie czego nie mozna sprawdzic gazujac auto na postoju
    No moze stwardnieje na mala chwile jak ktos sie bardzo postara....



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Arttur, mam tu takiego polaka pod nosem bo do serwisu audi 50 km a oni nie są o wiele lepsi ostatnio jak u nich byłem to wymienili mi sprężynę!!!!(k-rwa jedną!!!) zamawiali cześci z niemiec musiałem czekać a i oczywiście zapomnieli ustawić zbierznośc potem jak się okazało to jest mała różnica w wysokości między jedną a 2-ą stroną auta i teraz mnie minimalnie ściąga w lewo (zaznaczam ze przed wymianą tego nie było) częsci niby orginalne ale widocznie zmęczenie tej 2-iej powoduje zmiane wysokości narazie tak będę jęździł a jak uzbieram kasę na ten cel to wymięnię całe zawieszenie. S-rwysyny rozbierali to 2 razy i żeden z nich nie zorientował się że jeden z amorów lekko stuka (ja myślałem że to pęknięta spręrzyna ale nie) i gadka była taka ze teraz waga samochodu zmieniła swoją stronę i k-rwa ............... najlepszy tekst goscia z serwisu "to do mnie zadzwoń po lanczu to ci powiem ile za ten nowy amortyzator" oczywiście chciał rozbierać to samo 3 raz a godziny lecą (70 euro na godzinę) poco zrobić coś raz a dobże jak można z jedną robotę skasować potrójnie a i oczywiści zapaliła mi się kontrolka "sprawdz silnik " i myśliż ze powiedzieli o co chodzi gosci chciał mnie poćieszyć i mówił ze to ok 3000 euro a zobaczymy bo to może być jakaś pierdoła dla tego jak coś to będę męczył mojego rodaka który jest za rogiem i jak co to go moćniej przyduszę i będzie to poprawiał do skutku

    [ Dodano: Wto Paź 09, 2007 11:02 pm ]
    w koncu znaleźliśmy węże i inne błędy to była lipa bo po wymianie przepływki wszystkie błędy znikneły jak by reką odioł dzieki za podpowiedzi

    [ Dodano: Wto Paź 09, 2007 11:04 pm ]
    dodam ze po ponownym podłączeniu do kompa (pzed wymianą przeplywki) pokazało jeszcze kilkaa błędów
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #40
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Hmm a jaki ja mam szukac?

    W Etka sa oznaczenia liter 06A 906 461 C-CX-D-DX-L-LX-E-EX-M-MX

    nom i w koncu jakie to ma byc oznaczenie..
    W samochodzie mam jakis szajs co nawet dzisiaj zauważyłem ze obudowa nie pasuje dokładnie nie wypominając juz o jakiejs ruskiej firmie.
    Aha i nie chce kupywac tego w ASO.
    mam 2000r. 180KM bez quattro.

    z gory dzieki za pomoc

  11. #41

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    BarTTek, powiem ci tak też pierwszym razem kupilem jakiś no name no i śmigałem 1 rok a potem znowu to samo więc oddałem ten stary w rozliczeniu i kupilem orginał bosh i jes już 1,5 roku dobrze wiec myslę za nie ma co żalować
    NO RISK,
    NO FUN.

  12. #42
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    ale na allegro sa oryginalne boscha tylko jakie oznaczenie...

  13. #43

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    pokaż ten orginał z allegro ?;>
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

  14. #44
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134

  15. #45

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Międzyrzecz
    Posty
    230
    patrz dopłacasz 80zł i masz świerzynkę z ASO ,,,
    Nie ma kasy, nie ma masy, a bez masy nie ma klasy o !

Podobne wątki

  1. Przeplywomierz + blad 01314
    Przez haps w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-07-2020, 04:32
  2. czyzby przeplywomierz?
    Przez Jeta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 03:22
  3. przeplywomierz powietrza
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 06:55
  4. Pozycze przeplywomierz (Krakow i okolice)
    Przez uxon w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •