Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 105

Wątek: Przeplywomierz

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75

    Przeplywomierz

    Hmmm mam takie dziwne loty z TTka czasem zpaierdala jak powinna a czasem mulowata jest strasznie, myslalem ze to cos ze sprzeglem,ale nie ma jakiejs zaleznosci czy zimny silnik czy cieply...czy to moze byc przeplywomierz???

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    wystarczy go odłączyć, jak TT będzie jedzil lepiej, on będzie do wymianie.
    911 Kiler

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945

    Re: Przeplywomierz

    Cytat Zamieszczone przez solina
    Hmmm mam takie dziwne loty z TTka czasem zpaierdala jak powinna a czasem mulowata jest strasznie, myslalem ze to cos ze sprzeglem,ale nie ma jakiejs zaleznosci czy zimny silnik czy cieply...czy to moze byc przeplywomierz???
    napisz co i jak bo ja mam podobnie ale tylko rano po uruchomieniu czasem "zamula" jak by paliwo bylo do dupy po jakis 15 sekundach pracy wszystko wraca do normy.
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    max1236454, a skad Ty wiesz ze zamula? Chyba mi nie powiesz, ze tuz po uruchomieniu silnika (te 15 sek) dajesz mu ile fabryka dala U mnie rano po uruchomieniu chodzi czasem na ssaniu chwile.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    u mnie zawsze rano chodzi na ssaniu i tak jak gdyby dławił się paliwem może to byc też złe paliwo bo tu gdzie ja mieszkam najbliższy shel z v-power jest oddalony o 100 km i nie stety jestem zmuszony do laniaa tego co jest dostempne - jak bede w polsce to kupie sobie taki ulepszacz do paliwa bo tutaj k-rwa to oni wszyscy są za bałorusią i cokolwiek dostac to jest bardzo ciężko
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #6
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    mi zawsze chodzi rano na ssaniu, a auto garażuje w garazu ogrzewanym caly rok, wiec nie sądze zeby to bylo cos nietypowego. poza tym podczas tego okresu kiedys jest na ssaniu, to tez dziwnie chodzi, dosc glosno terkocze itd... ale nie wydaje mnie sie aby nalezalo sie tym wogole przejmowac, bo wsluchiwac sie w prace silnika to mozna dopiero na rozgrzanym, normalnie pracujacym silniorku dopiero wtedy jak cos jest nie halo ,to nalezy zaczac sie martwic
    Pozdrawiam!
    Pajak

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    dzieki pajak
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Cytat Zamieszczone przez eb84
    wystarczy go odłączyć, jak TT będzie jedzil lepiej, on będzie do wymianie.
    Zachcialo mi sie sprawdzic, wyciagnalem wtyczke, zrobilem kurs i mi TT zwariowalo W czasie jazdy zaczelo swiecic ESP, wysiadl panel od klimatyzacji.. pozniej po podlaczeniu i paru wylaczeniach ESP zniknelo ale panel od klimy dalej martwy + zaczelo swiecic ze uszkodzony sensor poziomu oleju...
    ttless..

  9. #9
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez kilazz
    Cytat Zamieszczone przez eb84
    wystarczy go odłączyć, jak TT będzie jedzil lepiej, on będzie do wymianie.
    Zachcialo mi sie sprawdzic, wyciagnalem wtyczke, zrobilem kurs i mi TT zwariowalo W czasie jazdy zaczelo swiecic ESP, wysiadl panel od klimatyzacji.. pozniej po podlaczeniu i paru wylaczeniach ESP zniknelo ale panel od klimy dalej martwy + zaczelo swiecic ze uszkodzony sensor poziomu oleju...
    hej, a na pewno wyciągnales odpowiednią wtyczke? bo ja tez znam ten sposob na sprawdzenie czy przeplywka dziala (czyli odłączyc) i nigdy nie spotkalem sie z tym zeby potem auto zaczelo wariowac. odlaczenie przeplywki spowoduje po prostu, ze auto bedzie jezdzilo na zbyt bogatej mieszance, ale to na krótką przejazdżke nic zlego, a chodzi o sprawdzenie czy przeplywka dziala...

    w załączeniu fotka wtyczki którą powienies odpiąć (kliknąć na obrazek)
    Pozdrawiam!
    Pajak

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    No wlasnie to wyciagnalem. Jeszcze jeden problem sie pojawil ktory zauwazylem w czasie jazdy, przy zmianie biegow robi sie efekt taki jak poczatkujacy kierowcy robia kiedy jeszcze nie opanuja operowania gazem, sprzeglem i zmiana biegow jednoczesnie, tzn za duzo gazu kiedy jest juz wcisniete sprzeglo i sie robi taka lekka "przegazowka" po kazdej zmianie biegu :/

    [ Dodano: Sob Wrz 01, 2007 11:37 pm ]
    Hmm ciekawe co z tym panelem od klimy, klawisze ma podswietlone ale wyswietlacz ciemny, pokretla nie reaguja.. czy on jest na jakims bezpieczniku etc?
    ttless..

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Oczywiscie ze jest na bezpieczniku , zdejmij pokrywe bezpiecznikow i na jej odwrocie znajdziesz gdzie jest zlokalizowany ten o ktoty Ci chodzi
    Objawy unikatowe jak na wyciagniecie wtyczki od przeplywki jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy to moze to ze niechcacy wylaczyles panel klimy pociagajac pokretlo do siebie , heh....ale to by bylo chyba za proste i nie sadze zebys sie nie zorientowal
    Powodem klopotow moze tez byc elektroniczny kontroler doladowania czyli zaworek N75 , kiedy jest bliski zejscia raz pracuje tak jak powinien a innym razem zupelnie odwrotnie , co ma wymierny wplyw na prace silnika

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    Hehe... Zrobilem tez tak samo u siebie, roznicy zadnej, a efekt byl podobny zaswiecilo sie ESP, i zgaslo dopiero jak podlaczylem ponowanie i dwa rzy odpalilem auto?? nie wiem czemu...jak jest sterowana turbina w TTkach????

    [ Dodano: Wto Wrz 04, 2007 3:52 pm ]
    Powodem klopotow moze tez byc elektroniczny kontroler doladowania czyli zaworek N75 , kiedy jest bliski zejscia raz pracuje tak jak powinien a innym razem zupelnie odwrotnie , co ma wymierny wplyw na prace silnika
    Podjechalem na diagnostyke, i wlasnie wyszedl ten zaworek, wie ktos cos o nim wiecej?? gdzie sie znajduje?? jakie koszta jego??

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Oczywiscie ze jest na bezpieczniku , zdejmij pokrywe bezpiecznikow i na jej odwrocie znajdziesz gdzie jest zlokalizowany ten o ktoty Ci chodzi
    Heh, u mnie rzeczywiscie zrobilo sie jakies zwarcie bo walnely dwa bezpieczniki Wiecej juz tam nie grzebie
    ttless..

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945

    czy ktoś może wie co to znaczy

    a czy ktoś może wie co to znaczy obiawy jak wyżej tylko ze dziś przez sekunde zapaliła się lampka taka jak od chłodnicy i po sekundzie zgasła i się już więcej nie zapaliła ale zato po jakimś czsie ok 10 km zapaliła się ta pomarańczowa - kolega mowi że to pewnie wtryski a co wy miślicie
    NO RISK,
    NO FUN.

  15. #15
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248

    Re: czy ktoś może wie co to znaczy

    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    a czy ktoś może wie co to znaczy obiawy jak wyżej tylko ze dziś przez sekunde zapaliła się lampka taka jak od chłodnicy i po sekundzie zgasła i się już więcej nie zapaliła ale zato po jakimś czsie ok 10 km zapaliła się ta pomarańczowa - kolega mowi że to pewnie wtryski a co wy miślicie
    nie wiem czemu ten kolega wywnioskował, że to akurat wtryski bo to jest po prostu lampka "check engine". jeśli nie zgasla i jutro jak zapalisz samochod, znowu bedzie sie swiecic non stop, to podpięcie pod VAGa powinno wyjasnić sprawe gdzie leży problem.
    Pozdrawiam!
    Pajak

Podobne wątki

  1. Przeplywomierz + blad 01314
    Przez haps w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-07-2020, 04:32
  2. czyzby przeplywomierz?
    Przez Jeta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 03:22
  3. przeplywomierz powietrza
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 06:55
  4. Pozycze przeplywomierz (Krakow i okolice)
    Przez uxon w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •