Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 105

Wątek: Przeplywomierz

  1. #91
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wnioskuje z Twojej wypowiedzi ze jestem nie kumaty..ja piszę jak jest...oddaje starą płace 250zł i mam przepływkę bosch z gwarancja...numery fabryczne identyczne jak na tej oryginalnej z auta i jedyna różnica to że nie ma logo audi..poza tym wszystko identyk..i to że są regenerowane to znaczy tyle że firmy które produkują takie cześci nie płacą kar za wprowadzanie w obieg plastiku tylko prowadzą recykling itp dzięki temu mają duże oszczędności..więc regeneracja polega jedynie na odzyskaniu surowca który na nowo jest zalewany do form itp..ale to jest powszechne zjawisko...a to czy jest dobra czy nie..to niema co debatować pogadamy za rok dwa...ale to że mam oryginalna bosch to jestem pewien na 100% tylko niektóre firmy mają troszkę lepszą produkcję dla aso a nieraz jest dokładnie to samo...jedynie ta kwestia może martwić ...a to że nie mam jakiejś chińskiej podróbki to wiem ale jeśli będzie ci lepiej że kupiłem podróbę za 100 i przepłaciłem to mogę tak napisać podpisać że jestem nie kumaty i jak zwykle dałem się zrobić w jajo...ale inni też tak zrobili jak ja i też jakoś jeżdżą więc wielu z nas jest niekumatych bo nie przepłaciło w aso...

  2. #92
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    wowo chcial Ci po prostu przekazac, ze masz przeplywke regenerowana, a nie nowa - bo to jest fakt ;] Co do regeneracji, jesli miales pudelko zabezpieczone przez producenta, a wyczytalem ze miales, to "regeneracji" podlegal wlasnie plastik, o ktorym piszesz, czesto jednak w mniejszych sklepach mozesz dostac kartonik z przerwanym zabezpieczeniem (niby otwierane w celu sprawdzenia...), a wtedy mialbym spore watpliwosci co jest w kartoniku.
    Nowej, czyli nieregenerowanej przeplywki juz raczej nie dostaniesz nigdzie. Nawet w ASO jest tylko 'niby' dostepna, jak na glupa poprosilem o taka i pytalem kiedy bedzie do odbioru, to okazalo sie ze jednak nie ma... KAZDA przeplywka, za ktora biora w rozliczeniu stara jest po regeneracji - polityka Boscha.

  3. #93

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Napisałem do tego gościa jakie ma te przepływomierze i ile daje gwarancji może będzie coś ciekawego.
    W sumie wybrałem najdroższą osobę na allegro
    PRZEPŁYWOMIERZ VW AUDI SEAT 1.8T 0280218063 BOSCH (1297441174) - Aukcje internetowe Allegro.

  4. #94
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Prawda jest taka że przepływka Boscha bez znaczków VW/Audi to teoretycznie ta sama przepływka jaką kupujemy w ASO
    Napisałem teoretycznie bo wielu producentów ( zgodnie z prawem) stosuje inne normy dla produktów OEM a inne na rynek ogólny . Jak dokładnie jest w przypadku Boscha tego nikt oficjalnie nie wie i raczej trudno o takie info .
    Nie zapominajmy też o żyle złota w światowym handlu czyli o obrocie podróbami markowych towarów które to coraz trudniej odróżnić wizualnie od oryginałów .

    Osobiście mimo wszystko kupuje w ASO





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #95
    Awatar Dziki_Wacek
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    130
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi, postanowiłem po długim namyśle, że przepływkę kupie w ASO, droższa ale pewniejsza
    audi TT QUATTRO

  6. #96

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    odpisał gościu z allegro
    nowy 12 miesiecy gwarancji

    W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczy lub mailowy

  7. #97
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    zalezy jak zadales pytanie ;] jest to regenerowany bosch, bo bosch tylko takie sprzedaje
    zreszta kupowanie przeplywki boscha przez allegro nie jest raczej konieczne, podobna cene zaspiewaja ci w inter carsie, czy innej znanej sieci, a przynajmniej kwestia oryginalnosci, ktora poruszyl arttur nie bedzie stanowic znaku zapytania
    NIEregenerowana przyplywka to koszt ponad 1000 zl w aso i ok 800 zl poza aso, ale tylko do sprowadzenia z niemiec - chyba, ze komus zalega konkretna sztuka gdzies na sklepie, ale to rarytast.

  8. #98

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Pytałem czy nówka czy po regeneracji i ile gwarancji daje.

  9. #99
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    aha, no to bede brutalny, albo sam nie wie, albo klamie... ;]
    niech wysle ci fot pudelka z miejscem gdzie jest numer ew. przodu lub gory pudelka,
    na pudlach jest napis "exchange", taki sam napis jest na naklejce zabezpieczajacej (duzej nie na tej z hologramem), a przy numerze czesci jest adnotacja "remanufactured in Germany", bedaca kluczem do dyskusji

  10. #100

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    oki zapytam ;p się gościu zdziwi.

  11. #101
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech panowie , podniecacie się czy regenerowana czy nie..w tym wypadku regenerowana=nowa i chodzi tylko o to żeby oficjalnie była regenerowana ze wzgledu na ochronę środowiska która się domaga od producentów takich zabiegów i dzięki temu firmy mają jakieś tam korzyści z tego tytułu że zapewniają recykling zużytych wyrobów...a jakoś przez allegro nie kupiłbym przepływki bo zaraz mi się kojarzy z podróbami których jest tam pełno...

  12. #102
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    M and V - bardzo dobrze to wytłumaczyłeś i o to mi chodziło od poczatku

    Kupno z Allegro dla mnie odpada całkowicie, z tego samego powodu co podał Paweł.
    I jak jest z tą 12-o miesięczna gwarancja?? Jesteśmy w EU i chyba gwarat daje 24 miechy, czy tak?? W ASO bez łaski masz 24 miesiące i rozpatrzenie od ręki. Szkoda tylko gdy w przypadku reklamacji lmm, otrzymujemy nową sztuke, gwarancja nie biegnie od początku
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 23-11-2010 o 13:00
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #103
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    podniecacie się czy regenerowana czy nie..w tym wypadku regenerowana=nowa i chodzi tylko o to żeby oficjalnie była regenerowana
    hehe oczywiscie masz racje, jakosciowo przeplywka regenerowana przez bosch = nowa przeplywka bosch'a,
    co do tego nie ma watpliwosci, gdyz "regeneracji" podlega tylko plastikowa obudowa, elektronika jest nowa - tak jak pisales,
    chodzilo mi tylko o to, ze wszystkie te NOWE przeplywki sa de facto regenerowane, wiec nie ma co szukac NIEregenerowanej (co sam robilem zanim zrozumialem istote problemu ), bo to bez sensu, a jak sprzedawca twierdzi, ze ma nowa nieregenerowana, to po prostu nie ma racji - przynajmniej w przypadku boscha
    sprawa niby banalna, ale zakrecona, gdy nie ogarnie sie, na czym w tym wypadku polega owa "regeneracja", jak w ASO z uporem maniaka nalegalem na zakup przeplywki ale nie regenerowanej, tylko nowej nowej, to patrzyli na mnie jak na debila, i tylko dlatego toczymy ta w zasadzie malo istotna dyskusje, zeby ew. kolejni stojacy przed zakupem przeplywki byli o ta wiedze bogatsi,
    wszystko co najwazniejsze zostalo juz w temacie samego zakupu wlasciwie powiedziane:
    1. przeplywki zalecamy oryginalne, bo to zbyt precyzyjna i fochata czesc, by bawic sie w zamiennik
    2. nie zaleca sie zakupu przeplywki po regeneracji, ktorej nie wykonala firma Bosch (rozpoznac latwo -> regeneracja Bosch'a = pudelko ZAMKNIETE z hologramem, bedacym jednoczesnie plomba dla pudelka + gwarancja producenta)
    3. raczej unikamy allegro, czy innych internetowych sklepow widmo, gdyz duza szansa na kupno imitacji (sa tak precyzyjne, ze na oko nie ma szans dojscia - sa nawet hologramy... :/)
    4. od siebie dodam, ze kupujac dowolna czesc Boscha wchodze po prostu tutaj: Wyszukiwanie Dystrybutorów Bosch , co gwarantuje, ze sklep, z ktorego kupie produkt wyda mi oryginalna czesc

    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    I jak jest z tą 12-o miesięczna gwarancja?? Jesteśmy w EU i chyba gwarat daje 24 miechy, czy tak?? W ASO bez łaski masz 24 miesiące i rozpatrzenie od ręki.
    wowo masz ode mnie piwo, za to pytanie, kompletnie zapomnialem o rzeczy oczywistej
    Panowie, oczywiscie ze mamy (w PL) 24 miesiace gwarancji na nowe czesci bez wzgledu na to czy kupimy je w ASO, czy w dowolnym innym sklepie. Zapewnia nam to ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej... Roznica tylko taka, ze w ASO wymiana jest od reki, a w sklepie moga sie z tym bujac i bujac, ale 2 lata gwarancji sa bezsprzecznie - to nie podlega dyskusji.
    Ile to ja juz razy atakowalem ta ustawa przy reklamacji wszelkiej elektroniki - kompletnie odcialem to w glowie od kwestii auto-moto, dopiero po pyt. wowo zaskoczylem
    malo tego...
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Szkoda tylko gdy w przypadku reklamacji lmm, otrzymujemy nową sztuke, gwarancja nie biegnie od początku
    a no gwarancja biegnie od poczatku albo inaczej moze biec, ale cos za cos. Juz wyjasniam.
    Reklamacja z ustawy i reklamacja z gwarancji to 2 rozne rzeczy - ale funkcjonuja u nas w PL rownolegle, czyli reklamujac towar ( w tym wypadku czesc), reklamujesz albo na podstawie gwarancji, albo na podstawie ustawy,
    plus ustawy - przy wymianie czesci na nowa okres gwarancji liczy sie od poczatku,
    minus ustawy - nie okresla maksymalnego czasu na rozpatrzenie reklamacji, byle byl odpowiedni - innymi slowy moga nam czesc wymieniac i 30 dni, bo stwierdza, ze tyle trwa sprowadzenie jej ...
    plus gwarancji w ASO - wymiana od reki
    minus gwarancji w ASO - po wymianie czesci gwarancja nie liczy sie od nowa
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 23-11-2010 o 19:56

  14. #104
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    minus gwarancji w ASO - po wymianie czesci gwarancja nie liczy sie od nowa
    Co nie zmienia faktu, że przez 2 lata śpimy spokojnie
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #105
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    UFFFFF
    w końcu temat został już wyczerpany, zamykam aby dalej nie bić piany
    Mickiewicz krw. czy co
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Przeplywomierz + blad 01314
    Przez haps w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-07-2020, 04:32
  2. czyzby przeplywomierz?
    Przez Jeta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 03:22
  3. przeplywomierz powietrza
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 06:55
  4. Pozycze przeplywomierz (Krakow i okolice)
    Przez uxon w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •