Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Wątek: felgi i ET

  1. #1
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619

    felgi i ET

    Mam pytanie zwiazane ogolnie bardziej z motoryzacja a nie TT Kupowalem felgi na allegro do A Klasy. Koles mial wystawione 16" z ET 35. Napisalem do niego by wystawil takie same tylko ze 15". Owszem wystawil 15" ale o ET 25. Niestety niezorientowalem sie i w pospiechu zalicytowalem, dzis zalozylem i wyglada to troche smiesznie. Opona sporo wystaje poza samochod i wyglada to jak wiejski tuning. Ci mi polecacie w tej sytuacji? TDa sie cos zmienic / wymienic by felga byla bardziej osadzona do wewnatrz auta? pzdr

  2. #2
    iceboy
    Gość

    fele

    Najlepiej kup nowe. Nie kombinuj !

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    w sumie tak na dobra sprawe to juz nie mam zadnych pomyslow. Moge je wymienic na inny model z wiekszym ET ale warunek ze felgi ktore kupilem nie mogly byc zakladane. Niestety juz je zalozylem takze wymiana chyba nie wchodzi w gre Trudno nie wyglada to az tak zle

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    no w tej sytuacji nie ma jak zmienić cokolwiek tak łatwo ...
    911 Kiler

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    W ta strone sie nic nie da zrobic, gdybys kupil z wiekszym et to moglbys zalozyc pierscienie dystansowe, odwrotnie niestety sie nie da.
    ttless..

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Sandefjord - Norway
    Posty
    33
    To ja uderzę trochę w temacie - planuję wrzucić do mojej TT 19ki od S8 (ten model w którym TT wygląda jak karoca i pytanie - jakie ET powinny mieć ? Ktoś to przerabiał ? No i chciałbym by tył był szerszy(ALE W OBRYSIE!!!!) bez używania pierścieni dystansowych .
    Pozdro

  7. #7
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    pewnie chcesz takie jak kilazz? Sa swietne i super sie prezentuja ale maja pewna wade - odbieraja czesciowo przyjemnosc z jazdy. Ja na 18" juz nie wytrzymywalem. Ja mam ET 45 i pasuja idealnie, jesli chcesz w obrysie troche szersze to mozesz wziac et 35.

  8. #8
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez cichy
    To ja uderzę trochę w temacie - planuję wrzucić do mojej TT 19ki od S8 (ten model w którym TT wygląda jak karoca i pytanie - jakie ET powinny mieć ? Ktoś to przerabiał ? No i chciałbym by tył był szerszy(ALE W OBRYSIE!!!!) bez używania pierścieni dystansowych .
    Pozdro
    przede wszystkim zanim zajmiesz sie ET, to opracuj sobie dobrze kwestie rozstawu srub bo z tego co pamietam w S8 jest inny niz w TT, czyli trzeba uzyc albo plywajacych srub, albo pierscieni dystansowych, jednoczesnie zmieniających rozstaw otworow pod sruby
    Pozdrawiam!
    Pajak

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Sandefjord - Norway
    Posty
    33

    SPOKO SPOKO

    Z tego co wiem rozstaw nie ejst problemem bo te felgi maja 2 rozstawy 5x100 i 5x112 .Coprawda te z podwójnym rozstawem to pewnie nie są ORYGINAłY ale co mi tam-różnicy nie widzę .
    Pozdro

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez Pajak
    Cytat Zamieszczone przez cichy
    To ja uderzę trochę w temacie - planuję wrzucić do mojej TT 19ki od S8 (ten model w którym TT wygląda jak karoca i pytanie - jakie ET powinny mieć ? Ktoś to przerabiał ? No i chciałbym by tył był szerszy(ALE W OBRYSIE!!!!) bez używania pierścieni dystansowych .
    Pozdro
    przede wszystkim zanim zajmiesz sie ET, to opracuj sobie dobrze kwestie rozstawu srub bo z tego co pamietam w S8 jest inny niz w TT, czyli trzeba uzyc albo plywajacych srub, albo pierscieni dystansowych, jednoczesnie zmieniających rozstaw otworow pod sruby
    fakty!
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #11

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Sandefjord - Norway
    Posty
    33
    A więc S8 MA 5X112 a TT 5x100 . Felgi któe widzę na allegro mają podwójne rozstawy i można je dopasowac do kilku modeli . Boję się tylko żeby mi te koła nie wyszły za obrys . Nie chcę tez dokupowac pierścieni dystansowych bo po co jak można miec samą felge?No chyba że trzeba to co innego . Rzeczywiście - wcześniej nie spojrzałem na avatara KILAZZ -
    to są właśnie te kółka które MUSZĘ mieć . Fajnie by było gdybyś mi KILLAZ napisał dokładne parametry Twoich kółek ale z tego co poczytałem to idealne byłoby :
    przód - 225/35/19 ET 45 , tył 225/35/19 ET 35 , rozstaw 5x100 .
    Co do komfortu to niespecjalnie się martwię bo mieszkam w Norwegii - tu sa "trochę" inne nawierzchnie . Jedynie będę się musiał czasem pomęczyć w PL a nigdy nie zapomnę drogi jaką przebyłem z Lublina(tam kupiłem ufo) do Szczecina moją TT na 17 kach standardowych .
    Pozdro

  12. #12
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248

    Re: SPOKO SPOKO

    Cytat Zamieszczone przez cichy
    Z tego co wiem rozstaw nie ejst problemem bo te felgi maja 2 rozstawy 5x100 i 5x112 .Coprawda te z podwójnym rozstawem to pewnie nie są ORYGINAłY ale co mi tam-różnicy nie widzę .
    Pozdro
    zgadza sie, nie są to oryginaly i podobno są duzo miększe od oryginalow. ale przeciez tez mozna spokojnie na nich jezdzic, wiec luz! a moja wypowiedz dotyczyla oryginalow (tam jest 5x112 tylko).

    jakie ET jest w tych nie-oryginalach? do wyboru, czy tylko jedno konkretne (jesli tak to jakie?)
    Pozdrawiam!
    Pajak

  13. #13
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ja tam mam nieoryginalne (nowe AUDI RS4 ) i sprawuja sie poki co super (odpukac ). Polecam

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Sandefjord - Norway
    Posty
    33
    Jakie jest ET w nieoryginałach nie wiem ale myślĘ że musi być takie same jak w oryginałach - czekam co powie KILAZZ .
    Pozdro

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Do wszelkich kombinacji z ET z pewnoscia przyda TA STRONKA
    Wracajac do felg , to jesli sprawdzisz jaka jest wada takich nie orginalnych 19-nastek to na pewno liczba ta powali Cie na kolana
    Nie musze chyba tlumaczyc jak wplywaja na osiagi auta dodatkowe kilogramy nie amortyzowanej wagi
    Jedyny kompromis pomiedzy osiagami a wygladem to lekkie 18-stki


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •