Witam wszystkich,

Dzięki za super podpowiedź z tymi otworami za SMIC. To dobra idea. Moze nawet wytnę tam wszystkie lamelki i wstawię w to miejsce siatkę..tak profilaktycznie, zeby czasem kamienie nie uszkodziły SMIC'a.
Teraz sprawa softu. Jak wiesz jestem przeciwnikiem takich upgrade'ow. Kiedys, jak szukałem TT umówiłem się na oglądanie TT225. Gostek był spod Poznania, a mnie pasiło, bo akurat tam miałem naradę na budowie. Przyjechał TeTką w której była wymiana silnika. Okazało się, ze przyczyną był chip, który spowodował kompletne jego rozsypanie się. Zeby było śmiesznie, to robiła to firma w Kraku, w wieliczce dokładnie. Podobno wytoczył im sprawę- pokazywał papiery, więc nie ściemniał. Piszę to po to, zebyś wiedział dlaczego jestem na to uczulony. Podobnie jak na wszystkie serwisy, w tym Auto Specjal ( AUDI Kraków). Uniakm ich jak ognia. I jeszcze jeden powód. Mam kumpla, który pracował w tego typu tuningowym garazu. Koszmar. Uciekał stamtąd, bo klienci prawników juz nasyłali. Powiedz.. gdzie miałbym porządny chip tuning zrobic??? Po prostu szkoda ryzyka. Na dzień dzisiejszy robię to co sam potrafie. Wiem, ze bedzie dobrze zrobione, dokładnie i pewnie.
Podpowiedzi typu wyloty powietrza za SMIC'ami sa the best. Podaj jaeszcze jakieś. Aaaaa... co myślisz, o wymianie węzy oryginalnych na rurki aluminiowe, ze złączkami Samco? Nie poprawia to przepływu powietrza? Znasz taki adres, gdzie kupię dokładny zestaw dla 225?
Daj cynk pls...
I jeszcze pytanko... co daje sam wskaźnik turbo boost? Czy powinien być zakupiony z innym? Jest jakaś zależność. Możesz przyblizyć ten temat? Czy możę być w psi? Czy raczej w barach? Co myślisz o Defi blue racer?

Pozdrawiam,