GIBONS - raczej takich nie ma, montaż kubłów możesz zlecić jakiejś firmie - ale najlepiej samemu dopasować sobie wysokość oraz pochylenie oparcia, u mnie to przebiegało metodą prób i błędów. Nie polecam nikomu montażu foteli kubełkowych na "stałe" czyli bez regulacji przód tył, ponieważ nie będzie się dało z nich wysiąść przy wymiarach TT. W większych autach się to sprawdza.

Jeśli ktoś chce, mogę podpowiedzieć dokładnie jak i co rozwiercić, przewiercić doszlifować aby zaadaptować model expert do naszych ori szyn. Każdy kubeł ma inną szerokość, dlatego najlepiej robić to powoli samemu. Wiem, że są jakieś dedykowane szyny przesuwne pod montaż foteli kubełkowych do audi TT ale to drogi wydatek i chyba są tylko do kubłów z mocowaniem dolnym.

tak dla zainteresowanych, to ten sam model co mam w swoim TT tylko obszyty skórą to dopłata ok 400zł za fotel, może to wyglądać ciekawie chociaż ja za skórą nie przepadam.

Można też oczywiście pokusić się o lepsze zestawy typu fotele sparco + 5 punktowe pasy, ale to już wydatek min. ok. 6-7 tyś. Mnie mój zestaw starcza i daje to co miał dawać, czyli większa integracja z autem.

Teraz niech mi ktoś powie, jak najprościej dezaktywować wspomaganie kierownicy, bo ten bajer też mi się wydaje zbyteczny w moim widzeniu auta sportowego

PS: jeśli jeździcie z płcią piękną to ma to swoje plusy i minusy, plusy to:
-po prawidłowym mocnym zapięciu w pasy szelkowe nie sięga o pokrętła od głośności radia ( ja ledwo sięgam).
- minus to narzekanie podczas wsiadania/ wysiadania, chociaż ku mojemu zdziwieniu moja luba która jeśli jedzie przede mną bmw seria 3 z wielkim znaczkiem na klapie pyta się jakiej marki to auto to ostatnio jak wysiadaliśmy stwierdziłą " no z zewnątrz to fajnie wygląda nawet" uznałem to za sukces w porównaniu z pierwszym zetknięciem i stwierdzeniem " co ty foteliki dziecięce zamontowałeś"