Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
AcidTT sięgnę tego przewodu od góry? Podpowiedz też, po której stronie go szukać lub jeśli możesz mi zaznaczyć na zdjęciu gdzie on się znajduje.
Siegniesz bez problemu. Zerknij z gory miedzy oslona kolo bagnetu, a pasem przednim. Miedzy wiatrakami a blokiem masz gruby gumowy przewod ktory idzie od termostatu (za alternatorem) na prawa strone az do chlodnicy. jest tam malo miejsca ale siegniesz. Uwazaj zebys nie dotykal wiatrakow reka/rekawem/krawatem/szalikiem itp bo jak sie zalacza moga Ci zrobic kuku. Chwyc go reka na rozgrzanym silniku ma byc goracy na tyle zebys dluzej niz 2-3 sekundy nie mogl utrzymac go w reku, ma byc DOKLADANIE tak goracy jak gorny waz chlodnicy ktory idzie z prawej strony chlodnicy w kierunku silnika. Za silnikiem, dokladnie za n75 masz dwa przewody ktore ida do sciany grodziowej. Jest to zasilanie i powrot nagrzewnicy, grubosci powiedzmy kciuka, one tez maja byc JEDNAKOWO bardzo gorace. Jezeli sie okaze ze ten waz od termostatu bedzie chlodniejszy to znaczy ze termostat sie nie otwiera.


Ps. Z miesiac temu tez wymienialem silnik u siebie, zalozylem nowy termostat Gatesa i mialem podobna historie chociaz ani razu nie zagotowalem plynu bo reagowalem odpowiednio wczesniej sprawdzajac temp na climatroniku i vagu podczas jazdy.. akurat u mnie dochodzila max do 108*C.. tez nie wlaczaly mi sie wiatraki, dopiero przy 106*C sie zalaczal IIbieg i tylko IIbieg.. sprawdzalem wiatraki, masy, modul, czujnik temp i w koncu domacalem sie ze przewod od termostatu jest dosyc goracy ale nie tak jak gorny. Kupilem termostat w ASO i wszystko wrocilo do normy.. Gates (mimo ze to bardzo dobra firma) poprostu trafil sie uszkodzony i nie otwieral sie w pelni, stad chlodnica byla zimna i czujnik w chlodnicy nie zalaczal Ibiegu w okolicach 96*C..

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

wlasnie przejzalem fotki.. masz nie podlaczony evap - ma byc podlaczony. I masz nie podpieta Dv-ke.. masakra! ona musi byc podpieta bo rozwalisz turbo. jak mechanik Cie tak wypuscil z warsztatu to powodzenia!!