Witam po długiej przerwie,wracając do mojego problemu,auto po długiej jeździe słabnie z przy wyprzedzaniu z wysokiego biegu czuć szarpnięcia,muł totalny zatrzymałem się na stacji zgasiłem auto,odpalam po tankowaniu auto ciągnie aż miło lekko dodam gazu od razu czuć jak turbinka pompuje ale jakoś tak jak by za dużo chyba że to tak ma być.może ktoś miał podobny przypadek ,pozdrawiam

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

A powiedział by ktoś jak sprawdzić sondę ,bo mi pokazuje ok1,3 1,5v a na forum znalazłem że powinno być ok 1v.więc jakie powinny być te wartości?dziękuje

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Witam,wczoraj jadąc 400km przymocowałem sobie tester

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Obserwowałem kanał 20.spalanie stukowe dochodziło do 6 na różnych cylindrach.zatankowałem paliwa 100oktan i przegoniłem auto 200km/h i ku mojemu zdziwieniu same zera prze cała trasę zapłon wypadł sporadycznie na 0,75 auto chodziło jak szalone potem wizyta na stacji i zatankowałem PB98 po ruszeniu stukowe 4-5 po kilku kilometrach zaczęło spadać i teraz sporadycznie było do 3 na każdym cylindrze.moje pytanie jest takie czy nadpalone gniazda,nieszczelne zawory powodowały by tak że na dobrym paliwie będzie chodziło jak trzeba?może nagar jest na wtryskach lub w komorze spalania?czyściłem wodą ale chyba nic to nie dało ok 0,5l wody...nie chciałbym ściągać głowicy na darmo pozdrawiam

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Obserwowałem kanał 20.spalanie stukowe dochodziło do 6 na różnych cylindrach.zatankowałem paliwa 100oktan i przegoniłem auto 200km/h i ku mojemu zdziwieniu same zera prze cała trasę zapłon wypadł sporadycznie na 0,75 auto chodziło jak szalone