Garaż mam więc będę z tym walczyl, oczywiscie jesli kupie to auto

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Znalazłem taki artykuł apropo automatycznych skrzyń w samochodach sprowadzanych z USA:

http://www.prnd.pl/jak-sprawdzic-automatyczna-skrzynie-biegow-w-samochodzie-uzywanym,4,70.html


i ta część*zwrociła moją uwage...

"Samochody ze skrzynią automatyczną sprowodzane z USA i Kanady

Jeśli chcecie kupić auto sprowadzone z USA czy Kanady wyposażone w skrzynię automatyczną pamiętajcie, że tam obowiązują limity prędkości do 55-75 mil na godzinę (ok. 90-120 km/h). W większości Amerykanie tych limitów przestrzegają. Wiedzą również o tym producenci samochodów przeznaczonych na ten rynek i dostosowują np. wydajnośc chłodnicy czy nagrzewnicy do tych konkretnych warunków. W Polsce mimo ograniczeń prędkości jeździ się zupełnie inaczej. Szybciej, bardziej agresywnie. Takie samochody nie są przystosowane do naszych warunków, a raczej ich chłodnice i często dość szybką siadają w nich skrzynie. A poza tym, jak zaznaczyliśmy wyżej, na zachodzie ludzie są świadomi kosztów naprawy skrzyni automatczej i bardzo często sprzedają takie auto, jak ma dojśc do jakiejś awarii. Także jeśli lubisz szybką jazdę, to nie polecamy kupna samochodu ze skrzynią automatyczną sprowadzonego z USA, bo jest pewne, że prędzej czy później czeka Cię remont skrzyni. Ale można spróbować odłożyć w czasie tę niemiłą konieczność, montując np. w takim samochodzie dodatkową chłodnicę."

Tak sie zastanawiam...w Audi TT też tak jest?