Witam ponownie,
aku wymienione - teraz napięcie przy rozruchu nie spada poniżej 10,4V .
Jednak dalej problem pozostał...


Odpinałem też wtyczkę od płynu hamulcowego, co podobno symuluje idealny stan (podobno czułe mamy na to auta) nie przyniosło to efektu.
sprawdzałem też czujnik stopu - jednak nie dotykają pedału hamulca ten błąd też występuje .

Dalej wyskakują 3 błędy:
1. w silniku:
18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
P1649 - 35-00
który daje się skasować na wyłączonym silniku, jednak po włączeniu pojawia się znowu .

65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 -
który pojawia się w zakładce abs ale daje się skasować, choć po jakimś czasie znowu wraca .

i ostatni, którego w ogóle nie można wykasować z zakładki abs:
00778 - Steering Angle Sensor (G85)
49-10 - No Communications - Intermittent

dodam, że nie mogę się połączyć z zakładką steering wheel w ogóle .

Info na fisie brzmi dokładnie:
vorsicht!
storung
bremse
<abs> audi service aufsuchen

Co do bezpieczników - wszystkie zmienione na nowe profilaktycznie (od abs - 2 pod maską 1 po lewej w środku)
stojac na wprost maski jak wyciagne bezpiecznik ten z prawej to sie w ogole nie laczy ze sterownikiem abs!
A wiec stawiam, że połączenie jest ok, skoro z bezpiecznikiem się łączy normalnie...
Natomiast środkowy bezpiecznik pod maską jak wyciągnę to te same błędy co z włożonym.
(ktoś wie dokładnie za co odpowiada i/lub co łączy?)

Co sprawdzić następne, co obstawiacie ?

Czujnik skrętu mógł ulec uszkodzeniu jeśli autem zrobiłem od zakupu ok 10tys km i nic nie grzebałem nawet w jego okolicach ?
sam z siebie mógł się zepsuć? Dodam, że kalibracja od nowa nie przynosi skutku .
Sterownik abs możemy chyba wykluczyć skoro z absem się auto łączy cały czas bez problemu ?

Proszę o pomoc.