Cytat Zamieszczone przez Arttur
Piszac o dolocie mialem na mysli filtr powietrza tak wiec bezapelacyjnie twierdze ze sie mylisz
Choc moze nie koniecznie

Jesli piszac dolot myslisz o calym ukladzie dolotowym wlacznie z FMIC-em to jest to zupelnie inna historia ..
w takim razie 1. masz racje 2. masz racje

nigdy nie sadzilem po prostu ze ktos mowi o robieniu dolotu, myslac o zmianie filtra powietrza

[ Dodano: 20 Listopad 2008, 00:05 ]
Cytat Zamieszczone przez max1236454
Richie, czemu zmieniles seryjny 2,5 orginalny na 2,5 cala nie orginalny jak juz robic to na 3 lub na 3,5cala. Ja wczoraj zalozylem licznik boost i turbp pompuje do max 1.1 -1.2 bra ale jak masz wykres z hamowni to sie pochwal milo by bylo popatrzec a i napisz ile niutonometrow przybylo
u mnie w wersji USA na pewno nie bylo 2,5, w Euro wersji osce 180KM jest 2,5 cala? bo widzialem juz w 2 autach i nie byl tylko wezszy wlasnie

czemu nie 3? bo jest spoooooooooooro wiecej grzebania pod podloga zeby sie z nim zmiescic, a przy tej mocy ktora chce nie ma takiej potrzeby ani roznicy

co do wykresu z hamowni bede mial o 10.00 we wtorek i niezwlocznie tu wieczorem sie pochwale jak tylko pomysle kto ma skaner po drodze ale na pewno dam bo sam jestem ciekaw jak to wyjdzie finalnie

moze ktos wskazac linka do seryjnego wykresu 180tki z hamowni pliz?

[ Dodano: 20 Listopad 2008, 00:14 ]
Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
RICHIE auto autu nie równe więc nie ma teori 235 hp to granice bezpi. dla tego turbo oczywiście można i więcej ale o sukcesie mod. będziesz mógł powiedzieć wtedy kiedy moc tą będziesz mógł utrzymać w szerokim zakresie obrotów a nie chwilowo(wybuchowo). Jestem ciekaw wykresu bo też modyfikuje 180
przez 4 lata jak bylem w Wawie bawilem sie w tuning elektroniczny glownie silnikow TDI, nieraz z Mastersem kiedy dopiero zaczynal po powrocie z Wloch wtedy, a wczesniej ciut z Grzesiem z VTG i wierz mi wiec, ze wiem co mowie

co do mocy, to pomyliles ja z momentem, to jego przebieg sie liczy, a tak naprawde pole powierzchni pod jego wykresem, moc max osiagana jest w konkretnym momencie, a moment w danym zakresie, zreszta jedno jest pochodnym drugiego wobec obrotów

kolejna rzecz to zalezy na czym komu zalezy, jesli chcesz poprawic wlasciwosci silnika do elastycznej jazdy po miescie to owszem moge zrobic program ktory bedzie ciagnal juz od 1500rpm jak TDI i dlugo do 4500rpm moment nie bedzie spadal

ale moge na tym samym aucie zestroic program w ktorym moment bedzie podobny do wartosci mocy, ostry i osiagajacy wieksza moc u gory zakresu np. w celu wyscigow

moje autko akurat bedzie gdzies posrodku chce zrobic, sporo konikow, ale nie na maxa, sporo i dlugo moment, ale tez nie extremalnie jak TDI

>PO za tym wkradła się tu jakaś nieścisłość sprostuj swoją wypowiedz bo mam wrażenie że >albo się za mocno zajarałeś i jeszcze nie ochłonołeś albo nie wiesz o czym piszesz

>mozna jeszcze filtr wkladke dac luzniejsza np. KN ok 300zl, ja olalem bo mam swiezy filtr >seryjny

prosze wyjasnij gdzie wg Ciebie jest ta niescislosc, od lat jezdze autkami z turbo bo je kocham wiec nie mam po czym chlonac z mocy rzedu 200-300KM i to co napisalem o filtrze jest prawda, zreszta sprawdzona nie na jednym aucie - nie ma sensu zmieniac filtra na wkladke sportowa, jesli podwyzszasz moc o nie wiecej niz 25%, na seryjnej turbinie i masz nowy filtr powietrza wlasnie, a nie brudny, bo nic to nie zmieni oprocz ciut glosniejszego syku powietrza, wiec w tym momencie nie ma zadnego sensu wydawac w bloto 300zl

co do wiecej niz 235KM w 1.8T z seryjnej to jest to max bezpieczny, powyzej ktorego nie polecam robic mocy z wielu powodow:

- konczy sie czesto sprzeglo powyzej tego
- konczy sie powietrze, przydaje sie grzebnac wydech na 3, filtr, pełny dolot, kolektory itd itp
- trzeba zalozyc chlodnice oleju w TT bo bez tego szybko zdycha i sie grzeje cholernie
- dobrze zalozyc wskazniki i czujniki w wylocie bo potrafi sie mocno zagrzac
- brakuje paliwa w strojeniu a nie ma skad dolac na seryjnych wtryskach, a przede wszystkim trzeba juz dac wydajniejsza pompe paliwa
- brakuje cisnienia z turbo a wiecej nia 1,2-1,3 nie polecam na 3 nawet Sce ustawiac juz
- kat wtrysku i wyprzedzenie trzeba juz ustawiac extremalnie zeby wiecej wycisnac a nie polecam
i pare innych spraw

tak wiec na seryjnych gratach, tylko z przerobkami jakie w/w opisalem ze wlasnie zrobilem, nie polecam robic wiecej niz 220-230KM i tyle bede probowal wystroic, momentu mozna cisnac do 340Nm nawet, ale pytaniem jest tutaj sprzeglo, bede pewnie probowal we wtorek zobaczyc do ilu sie nie slizga i pod to podjechac najblizej jak sie da dam znac