A ja naprawdę nie wiem o co chodzi i po co ten wywód
Ja staram się zawsze doradzić i informować a nie szukać każdej okazji aby komuś coś udowadniać.
Autor wątku zapytał o opcję odnośnie napędów więc doradziłem najlepszy możliwy setup do takiego auta .
Pewnie poparłby ten wybór każdy kto buduje prawdziwe torowe auta na całym świecie, jeśli dana platforma jest w tak szczęśliwej sytuacji że dostępny jest LSD na przód i tył ..
Kolega ma już insert o czym wspomniał wcześniej.
Potem przychodzi kolega Paweł i twierdzi że na spawanym tylnym dyferencjale będzie tak samo albo i lepiej, normalnie ręce opadają czasami
Więc skoro mam inne zdanie to wyjaśniam po prostu dlaczego ..Czysta opinia bez brandzlowania się własnym ego
W odpowiedzi na mój post nie widzę ani jednego znaczącego nawiązania do argumentów jakie podałem ( poza ceną , tak tanie to nie jest . Zgadzam się ) ale za to cały wykład jak działa taki mod w kolegi A3 co raczej jest oczywiste dla każdego kto wie jak działa taki dyferencjał i zdaje sobie sprawę jak wpłynie to na zachowanie auta. Ale OK info jest tyle że tutaj nikt tego nie kwestionował bo i nie ma czego
Dodatkowo jeszcze widzę próby umniejszania znaczenia mojej opinii bo ponoć ''czytam tylko fora i nic nie eksperymentuję ''

Paweł, wyraźnie i poczucie humoru mamy inne bo mnie śmieszy jak ktoś poleca wszystkim dookoła patent który testował 2 tyg i zastrzega od razu żeby mieć zapasowy dyfer ''w razie czego''. Nie wszyscy po prostu mają chęci i możliwości żeby tak sobie przerzucać ''dyferki'' w niezaplanowanym czasie.
Jak pojeździsz rok i to się nie posypie to sam będę rekomendował takie rozwiązanie jako tanią alternatywę dla prawdziwego LSD z zastrzeżeniem jednak że było to testowane tylko rok i każdy ma podejmować decyzję na własną odpowiedzialność. Bo to nic lepszego tylko po prostu tańsza alternatywa z większym stopniem ryzyka i pewnymi istotnymi wadami .
Nie dorówna jednak nigdy LSD na 2 osiach.. Pomijam już nawet zastosowanie w aucie na co dzień bo ani nie wspomnieliśmy o wadach ..
Nie twierdziłem też że jest ''be'' bo przecież napisałem że mimo wszystko można przetestować i sprawdzić jaka różnica w czasach będzie.
Myślę też ze niesłusznie umniejszasz znaczenie wiedzy teoretycznej bo pozwala ona precyzyjnie przewidzieć pewne rzeczy i odróżniać prawdę od fałszu
Nie trzeba np. testować wszystkich możliwych dostępnych setupów z hamulcami żeby mieć obraz co jest dobre dla jakiego auta, lub czy można wyciągać frytki z gorącego oleju gołymi łapskami albo drażnić lwa ..., itd , itp ...
Ja przyznam że wolę kupić coś co było testowane na innych autach i po montażu mieć wynik taki jakiego się spodziewałem zwłaszcza że większość z tego wszystkiego było przerobione jak nas obydwu jeszcze nie było w tuningu więc nie mam czasu ani ochoty aby wywarzać otwarte drzwi ani wchodzić tam gdzie wiem że nie chcę i nie będzie mi się tam podobało.
Z drugiej jednak strony nie mogę nikomu zabraniać i krytykować odmiennego podejścia do tematu bo każdy lubi co innego, tyle że nie każdy lubi to samo..



Osobiście to mi wstyd trochę że jestem zmuszany do polemiki w takim tonie ale też nie pozwolę sobie na pewne rzeczy.
Nawet cierpliwemu człowiekowi w końcu się ta cierpliwość wyczerpie i widzę że i to musi być przetestowane LOL









Pozdrawiam