Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
W innym temacie poruszyliśmy sprawę szerokich kanałów i właśnie jestem ciekawy co by dały w tym setupie i śmiem twierdzić że bardziej płaski przebieg niutona, bo leci na łeb jak na k-03S
Fajnie wstaje to turbo, co bardzo mnie cieszy z wiadomych powodów, ciekawe jak by było z VVT i wałkami z AGN.
Jak widać w 1.8T cały czas zwiększa się progres wytrzymałości seryjnych silników, niedługo się okaże że do 500nm nie trzeba zmieniać korb, jak to ma miejsce w 2.0TFSI.
Nie ma co gadać GTO potrafi skoksować 1.8T w każdych specyfikacjach, po przebiegu mocy widać że musi to jechać, gdy by nie ten spadający niuton to była by koza.
Tutaj szeroki kanał by się nie przydał bo silnik i tak seria dlatego aby było w miarę bezpiecznie to niuton na górze musiał spadać. Zapewne głowica z szerokim kanałem i zawory supertech +1mm i jeszcze inne wałki rozrządu robią robotę gdyż u Ciebie na mniejszym booście góra była lepsza. Tutaj także wydech na końcu był ciaśniejszy i też mogło nie pozostać to bez znaczenia. Ogólnie jak na seryjny silnik , sprzęgło i pompę paliwa uważam ,że jest aż zanadto ale właściciel w planach ma wzmocnienie motorowni i sprzęgła także za jakiś czas pewnie pojawi się 4 z przodu...