W innym aucie miałem taką przypadłość i wymiana oleju pomogła, auto kupione w jakimś programie, więc jest pewnie gwarancja, warto było by to zgłosić i egzekwować naprawę.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
Kurcze nie wiem czy z tym szarpaniem nie przesadzilem... Mozliwe ze wkur... Ta lopatka bylem zbyt wyczulony. Potem jeszcze jechalem i juz nie wyczulem tego szarpniecia. Przybprzelaczaniu z N na D lub R bylo czuc po prostu prostu ze costam sie zapina (bieg). Lopatka oczywiscie zostaje zablokowana. Podejrzewam ze do wymiany, bo czasem dziala czasem nie. Pewnie jak nia mocno potrzesie to costam sie przestawia i dziala, potem znowu potrzesie i sie blokuje.

Z tego co widzialem to chyba mozna ja wymienic jako pojedynczy element, trzeba zdjac poduche z kiery i przyciski multifunkcyjne. Na allegro czy ebay mozna nawet jakies znalezc. Wolalbym kupic sama lopatke niz claa kierownice. Ciekawe ile taka czesc w ASO... Moze taniej niz cala uzywana kierownica... Chociaz nie sadze rozbieral ktos moze kierownice i moze potwierdzic ze wymiana samej lopatki jest mozliwa ?

Diagnostyka s-tronica.... Moze to i pomysl musze zobaczyc czy cos takiego jest i za ile.
Na vagu wyjdzie ci błąd tej łopatki więc skan obowiązkowy z tego co widzę jest to część integralna kierownicy.