meszrum, wielkie dzięki za bardzo szczegółowe opisy!

Problem nr 1 (EVAP) zostawię sobie na sam koniec. Pamięcią ciężko będzie ściągnąć, bo autem zrobiłem dopiero trochę ponad 3000 km. Masz może jakieś rady od czego i w jaki sposób zacząć sprawdzać szczególność? Aczkolwiek tutaj bardziej skłaniam się ku oddaniu auta w dobre ręce kogoś kto ogarnia temat lepiej niż ja...

Problem nr 2 - OK, dzięki. Spróbuję w ten weekend zrobić test i zaobserwować zależność pomiędzy temperaturą płynu, a temperaturą oleju. W razie czego teraz nie popełnię już błędu i termostat na pewno kupię oryginalny.

[B[Problem nr 3[/B] - VAGa zamówiłem i powinien do mnie dotrzeć w przyszłym tygodniu. Sprawdzę wtedy i wrzucę tutaj logi, a jutro spróbuję sprawdzić zawór PCV "manualnym" sposobem, który opisałeś.

Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
- ślady oleju wokół korka oleju;
- zwiększenie konsumpcji oleju;
- zwiększenie konsumpcji paliwa;
- czasami błękitny dym przy +6500rpm.
Śladów oleju wokół korka oleju nie zauważyłem, a z racji, że auto mam od niedawna to na tę chwilę ciężko mi ocenić konsumpcję oleju.
Zużycie paliwa też raczej nie jest zwiększone, ale oceniam to tylko na podstawie FIS, bo odkąd zaczęły się ten problemy (z obrotami) zrobiłem niewiele kilometrów.
Błękitnego dymu przy +6500rpm również nie zauważyłem, ale przyjrzę się jeszcze.

Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
używanie samochodu z uszkodzonym PCV powoduje, że smarowania silnika jest zmniejszone i ulega on szybszemu zużyciu.
Od czasu pojawienia się tych problemów z obrotami zrobiłem max. kilkadziesiąt km. W każdym bądź razie teraz, do czasu zdiagnozowania i rozwiązania problemu zostawiam TeTetkę w garażu .