Aktualizacja.
Przede wszystkim błąd 17705 dalej występuje.

Schemat mojego silnika z programu ELSA: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9632b7f5c.html

Co zostało zrobione:
- nieszczelność na kołnierzu od turbiny została zaklejona profesjonalnym, przemysłowym klejem, który wytrzymuje wysoką temperaturę i ciśnienie (podczas próby szczelności nie ma wycieku w tym miejscu);
- wymieniłem zaworki zwrotne (na uniwersalne bo nie miałem dostępu do oryginalnych) w punkcie 3 i 24 (te od filtra par paliwa) oraz w punkcie 8 (do serwo) i na jednym z króćców od eżektora (dziwne ale nie widzę tego połączenia na załączonym schemacie). Wszystkie te zaworki delikatnie puszczały. Zaworek zwrotny (punkt 17) w okolicach N249 sprawdziłem przy pomocy kompresora i jest szczelny;

Zwykle robię dwa, trochę różne testy szczelności (w obu przypadkach mam oczywiście wyjęty zawór PCV i zaślepione miejsce po nim):
1. normalny, czyli wszystko podłączone oraz otwarty korek wlewu oleju - w tym wypadku słychać tylko powietrze ulatujące przez korek (plus takie jakby dudnienie czy chlupanie oleju), ciśnienie schodzi dość szybko ale nie słychać syku. Od 1 bara do 0 ok. 1-1,5 minuty.

2. z zaślepionym wężem tuż przed przepustnicą (tym od IC) oraz wyciągniętym zaworem N75 i zaślepionym miejscem po nim (oczywiście również zaślepiony wężyk do N75 od rury za turbiną) - w tym przypadku ciśnienie schodzi zdecydowanie wolniej i słychać tylko to delikatne dudnienie/chlupanie oleju

Dwa pytania mam do powyższych spraw:
- czy możliwe, że jest powietrze ucieka przez turbinę? bo skąd byłoby słychać to dudnienie i dlaczego jednak spada ciśnienie (chociaż wolno) w układzie skoro wszystkie potencjalne miejsca wycieku są zaślepione a nie słychać świstu przez jakąś dziurę?
- wiadomo, że wg Ross-Tech, jedną z przyczyn może być niesprawny zawór N249 - jak go sprawdzić (gdy robię Output test to słychać jak się przełącza)? I czy jest możliwe, że się czasem zawiesza co powoduje wyskoczenie błędu 17705?