Pokaż wyniki od 1 do 15 z 496

Wątek: Pawel-2005 ,pomoc techniczna przy auTTach w okolicach Warszawy (Płońsk)

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dawno nic tutaj nie pisałem ale to nie znaczy ,że nic się nie dzieje. Po ukończeniu projektu gt30 400+ od razu zabrałem się za projekt TT FWD gt28rs.
    Auto nie ma swojego tematu dlatego opiszę to tutaj:
    Baza to TT AUQ z roku 2001. Zwykła zielona seria ze sporą ilością oleju na silniku, na skrzyni i wieloma zaniedbaniami przez "mechaników" który ją robili.
    Fotki pod maską nie zrobiłem gdyż za szybko zabrałem się za demolkę ale uwierzcie mi ,że nie było co fotografować:P
    Szybko czapa została zrzucona i ujrzałem takie coś:

    czapka oczywiście nieszczelna i waszka uciekała z komór spalania:

    ssak czyściłem w tamtym roku ale ktoś coś grzebał w silniku i potem uszczelniał pokrywę , misę i lubił bardzo sylikon który trafił znowu tutaj:

    ciśnienie oleju spadało i silnik wydawał czasem dziwne dźwięki łącznie z kontrolką niskiego ciśnienia oleju.
    W aucie były takie fanty jak popękany kolektor wydechowy gdzie było widać "światełko w tunelu" który od razu poleciał na złom. Turbo było przykręcone 3 śrubami/szpilkami ( pół na pół tym co było pod ręką) z taką siłą ,że odkręciłem je palcami. Linie wodne i olejowe całe zapocone czyli wykwintnie. Turbina była po regeneracji i zrobione autem ze 2 tys km a wirnik już obcierał o muszlę kompresora i wyglądał jak by go ktoś przykręcał kombinerkami a nie kluczem ( sprawa ma być reklamowana bo 1500zł za regenerację gdzie turbo już po 2 tys już trze o muszlę to dziwny przypadek).
    W głowicy był nawet nagar przy prowadnicach zaworów ssących :

    co świadczy że gumki zaworowe puszczały sporo syfu;/
    skoro auto ma mieć docelowo 300km to wypadało by ogarnąć łapę pod silnikiem czyli odpowiednio ją usztywnić:

    poskładana i usztywniona łapa na tyle zasyfionej głowicy :

    dlatego od razu głowica została rozpięta i wszystkie zawory oszlifowane:

    głowica została sumiennie wymyta aż do białego alu i splanowana:

    docieranie zaworów do gniazd aż do idealnego dopasowania i uzyskania idealnie gładkich powierzchni gniazd zaworowych i czapkę można było spinać w całość
    Pomimo tego że gt28rs eliminator dostał nowe CHRA w motoremo to postanowiłem rozportować i wypolerować muszlę gorącą gdyż ATP dało troszkę ciała i wirnik obcierał o nią ;/ Fotka przed oszlifowaniem:

    po wyportowaniu i polerce:

    z drugiej strony też została liźnięta aby przepływy się poprawiły Kolektor od BAM też został rozportowany i wygładzony w celu lepszych przepływów
    Skoro turbo już było poskładane na gotowo to zrobiłem honowanie cylindrów i włożyłem wypicowane tłoki z nowymi pierścieniami :

    uszczelka już czeka i głowica więc trzeba było wyczyścić jeszcze jeden syf z silnika:

    pokrywa została wyczyszczona do białego i na górze pomalowana na czarno,kolektor dolotowy wymyty i wyczyszczony druciakiem razem z przepustnicą
    Nie zastanawiałem się długo i zacząłem składać silnik:

    i poszło już z górki dlatego finalnie wygląda to tak:

    Seryjny zawór był zepsuty ( oczywiście są najlepsze:P ) dlatego wleciała wypolerowana dv Properfekt i namówiłem właścicielkę na airbox simoty wraz z obudową przepływki. Seryjna puszka musiała zrobić wylot gdyż sztywny aluminiowy tip nie pasował do niej. 1.8t ma czym oddychać i wygląda całkiem męsko:

    Niestety nie jest to amsoil ale nie miałem takiego na stanie a trzeba było szybko coś założyć dlatego jest simota
    Brakuje plastiku nad zbiorniczkiem chłodzącym ale został u jakiegoś z poprzednich "mechaników" lubiących mazać sylikonem:P
    Niestety z racji braku budżetu dp ( przerobione od wersji 225) musiałem podpiąć do seryjnego seryjnego środkowego tłumika i dalej seria
    Jest to spora restrykcja ale niestety z racji kosztów zapewne wydech będziemy strugać w następnym roku
    Wtryski to siemens deka 630ccm i paliwa w TT nie brakuje
    auto dotarte w jedną noc i już śmiga na 3 oleju tym razem już syntetycznym
    Misja dorobienia 70-90km się powiodła gdyż auto jedzie już całkiem przyjemnie i była ustawka z leonem strojonym przez Mr Motors który na hamowni wypluwa 280km i 400nm. Auta jadą w sumie równo gdyż po kilku pojedynkach wniosek jest taki że ten kto pierwszy ruszy jest pierwszy a auta jadą tak samo aż do końca szkrzyni w TT ( 240 -250 łapie bardzo szybko:P ) . Czyli realnie myślę że tt ma ze 260-270km skoro jedzie tak samo jak leon
    Niestety wydaje się to bez rewelacji ale jak ktoś widział seryjny wydech od 180tki to zrozumie sprawę , gdy w TT wleci przelotowe 2.5 cala to spool się zdecydowanie poprawi i moc górą także Myślę że 300km jest realną wartością do zrobienia ale czas pokaże ile tak naprawdę da odetkanie tego silnika

    Oficjalnie gratuluję kolejnej osobie z forum członkostwa w elicie "big turbo". Kto jest tym szczęśliwcem? Jak koleżanka się pochwali to będzie wiadome a jak nie to uważajcie na spotach hehehe:P

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    przepraszam z tym zamykaniem ale coś przypadkiem się ustawiło ,aż sam się zastanawiałem czemu nikt nic nie napisał , ale pomyślałem ,że nikogo nie interesuje kolejne big turbo w klubie:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-08-2013 o 14:17

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1051
    Ostatni post / autor: 26-04-2022, 07:15
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •