Powinienem opis zamieścić w dziale zrób to sam ..ale skoro pytacie to w małym skrócie odpowiem tu
W moim aucie mały wyświetlacz w zasadzie przy nieco wyższej temperaturze na zewnątrz przestawał pokazywać cokolwiek. Dodatkowo wariowały wskaźniki. Naprawa - wymiana procesora w liczniku - nieopłacalna. Zakupiłem więc licznik z pełnym FIS-em produkowany w tym samym roku i podobnym nr seryjnym. O tyle ważne, że musi być info czy w samochodzie jest CAN bus czy nie. Prześledziłem inne fora dyskusyjne i okazało się że licznik z nr seryjnym 8N1920XXX jest już tym który zadziała w mojej TT. Koszt licznika 450 zł. Skorzystałem z Allegro, ze sprzedawcą ustaliłem z jakiego roku jest moje auto i właśnie zbliżony nr seryjny z cyferkami 920 w środku. Ponieważ licznik doleciał do mnie bez pinów kolejną sprawą było je zdobyć. Generalnie można to zrobić u dobrego elektronika samochodowego więc to pominę. Kolejna sprawa to zakup manetki do sterowania wyświetlacza. Też allegro - koszt 50 zł. odcięta wiązka do szarej kostki licznika - jeżeli z licznikiem jej nie dostaniemy już z licznikiem to kolejne 50 zł. Poprowadzenie kabelków licznik- szara kostka - banalne 4 piny i już. dokładny opis postaram się zrobić właśnie w dziale zrób to sam..ale te dane i tak są dostępne na forach sąsiadów audi . Wszystko ok...mam piny mojego oryginalnego licznika, i tego nowego...i tu troszkę się przeliczyłem bo myślałem że sam zrobię adaptacje. Polecam znowu elektronika samochodowego. Jak się okazuje samo dopasowanie kluczyka jeszcze nic nie daje..trzeba dopasować licznik do komputera silnika...uproszczając. koszt około 150 zł i już Czy było warto... jak ktoś wcześniej napisał gra nie warta świeczki... uważam inaczej. Naprawa licznika z 1/2 fis - wymiana procka i wyświetlacza to duży koszt. Kupienie używanego z 1/2 fis podobna cena do pełnego FIS. Tak więc myślę, że warto i jak się da . Teraz już wiem ile mi pali autko i ile km mogę dojechać na oparach paliwa Ps wyświetlacz w nowym liczniku pięknie działa więc jeszcze nie muszę go wymieniać na nowy...a jak wiadomo to z czasem też się psuje.