Panowie i Panie,

Od jakiegoś czasu zaczęło się - najpierw przy bardzo wysokich obrotach i prędkościach, potem już coraz częściej, dziś powrót w wawy nieciekawy.
Otóż jadąc (zazwyczaj na 5 lub 6 biegu - na niższych rzadziej) coraz częściej niestety bywa że od ok. 4000 obr/min (czasem już od 3000-3500 rpm) auto traci moc. Do tych wartości rpm przyspiesza jak burza a potem jest taki efekt jakby turbo się wyłaczało i auto rozpędzało się mam wrażenie połową mocy Czuć przyhamowanie i od 3500-4000 rpm w górę przyspieszanie przypomina pchanie ciągnika po polu

zaraz po jeździe wrzuciłem auto na vag -com i mam nastepujące błędy:

17963 - Charge Pressure Upper Limit Exceeded


16487 P0103 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – wysokie wejście. Może to być wina niskiego poziomu baterii jeśli występuje wspólnie z 17988 (P1580) - SPORADYCZNIE

Bardziej obawiam się o 17963 bo już jak kupowałem TT to na przeglądzie w ASO zwrócili na to uwagę że jest bład przekroczonego maksymalnego poziomu doładowania i nie wiedzieli czym to może być spowodowane.

Po lekturze forum wprawdzie nie znalazłem prostej odpowiedzi ale czy dobrze wnioskuję że może to być DV? Wymienić? Coś może sprawdzić??


z góry dzięki za pomoc i sugestie, jak tego nie zrobię to mogę się pożegnać ze zlotem w Wawie bo taka jazda to nie jazda, nie mówiąc już o torze...

pzdr

DJK