Cześć!

Mam 3.2 V6 (BHE) DSG MK1 od grudnia. Wymieniłem w nim termostat razem z czujnikiem temperatury płynu chłodzącego, chłodziwo też zmienione (G12 czy jakoś tak, na pewno zgodnie z zaleceniem producenta bo warsztat sprawdzony wielokrotnie), bo komputer pokazywał błąd zbyt chłodnego silnika i palił więcej (o tym za chwilę)
Przyznaję, to pierwsza moja benzyna z takim dużym motorem i mam pytanko:
1. Ile czasu potrzeba aby taki silnik złapał 90 stopni przy powiedzmy temperaturze na zewnątrz 0 - 5 stopni? Mój nie jest w stanie nagrzać się przez około 9 - 11 km jazdy po mieście, taki przejazd trwa zwykle 15 - 20 minut. Jadę na trybie D, raczej lekką nogą, gdy dojeżdżam na miejsce wskazówka jest na około 75-80 i tyle pokazuje climatronic. Przy dłuższych jazdach, da się osiągnąć 88 stopni, ale 20 - 30 km trzeba zrobić.
2. Spalanie tak, wiem było kupić matiza, to by mało palił. Jednak, chciałbym porównać Wasze spalania w tym motorze. Jeżdżę 99% po mieście, raczej zakorkowanym (światła co chwila). Na trybie D wychodzi mi średnia 15.7, około 380 - 400 km na baku sprawdzane na 4 tankowaniach. Konkretna różnica w zasięgu i spalaniu na benzynie 98 i 95 czy nawet Vpower jest nie do wyłapania w moim przypadku. Staram się i udaje mi się, używać tempomatu. Jak to wygląda u Was?