Forumowicze, potrzebna pomoc. Kolega kupił Audi A4 B6 z silnikiem 1.8T AVJ. Wszystko ogólnie chodzi bdb na pierwszy rzut oka, ale poniżej wklejam błędy jakie dzisiaj zgrałem z jego auta:

Address 01 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 909 518 M
Component: 1.8L R4/5VT 0002
Coding: 0011501
Shop #: WSC 63351
3 Faults Found:
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
16685 - Cylinder 1 Misfire Detected
P0301 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
P1602 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent
Readiness: 0000 0000

Ogólnie już poczytałem trochę o nich, ale proszę o podpowiedź jak dalej działać. Auto odpala beż żadnego problemu. Nie świeci się kontrolka silnika. Natomiast na wolnych obrotach czuć co jakiś czas lekki spadek obrotów, połączony z lekkim szarpnięciem silnika minimalnym, ale w celu zobrazowania sytuacji tak bym to ujął. Podczas jazdy niby ok ale wyczułem przy przyspieszaniu znowu lekkie szarpnięcie w zakresie około 2500 obr. Jechałem chwilę i nie miałem jak dokładnie sprawdzić. Dodam, że jest to bardziej wyczuwalne przy zaświeconych światłach co może mieć związek z ostatnim błędem ? Napięcie na aku po wyłączeniu silnika około 12,8V na wolnych obrotach bez świateł 13,8V a przy włączonych światłach około 13,7V wydaje mi się że trochę niskie to ładowanie ?
Ogólnie powiedziałem mu o wymianie świec, wymianie cewki na 1cyl i co do ostaniego błędu to chyba przyczyny mogą być takie jak:słabe połączenie(styk) klem na akumulatorze, slaby akumulator, słabe ładowanie. Aku i alternator do sprawdzenia, klemy do wyczyszczenia.
Macie jakieś pomysły ? Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam