Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z odpalaniem z rana na zimnym silniku...

  1. #1
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252

    Problem z odpalaniem z rana na zimnym silniku...

    Któregoś dnia ruszyłem z domu i po 400metrach zgasł mi pojazd i nie chciał zapalić, kręcił i kręcił ale na kręceniu się skończyło.
    Mechanik stwierdził, że pompa paliwa jest do wymiany gdyż jeździłem często na oparach i zniszczyłem ją - czyli podobno wskaźnik paliwa źle pokazuje bo zawsze tankowałem jak tylko wskazówka
    wskazywała lewą stronę. No nic, mechanik się zna, ja jestem laik więc robimy, mam nową pompę paliwa - oryginalną oczywiście, odbieram samochód i okazuje się, że samochód zapala już ale z rana
    mam problem z odpalaniem na zimnym silniku, pierwsze podejście - nic, za drugim razem odpala od razu jak gdyby nic się nie działo złego. Oddaję pojazd w ramach reklamacji, proszę zrobić moje Audi tak aby odpalało od razu.
    Wymienili więc przekaźnik, oryginalny volkswagena. 2 dni odpalał samochód dobrze ale znów jest ten problem, na zimnym silniku nie odpala, CODZIENNIE rano pierwsze kręcenie bez skutku, druga próba - pomyślna!

    Jesteście w stanie mi pomóc, co to może być? Wadliwa pompa? Nie żartuję ale naprawdę dzień w dzień to samo, odpala dopiero za drugim razem,
    wrzuciłem film na youtube'a jak to wygląda, zauważcie, że druga próba jest taka jak gdyby wszystko było ok...


  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Może się mylę: sprawdzałeś aku? Coś dziwnie Ci przygasają kontrolki podczas kręcenia. Może jest za słabe napięcie na aku, więc nie chce zapalic za pierwszym razem.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Rano idź do samochodu. Przekręć kluczyk na zapłon i poczekaj 5 sekund (nie zapalaj samochodu). Potem wyjmij kluczyk i znów przekręć na zapłon (poczekaj 5 sekund i zapal). Jak odpali tzn słaba pompa paliwa.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Albo nieszczelny układ paliwowy i spada ciśnienie, sprawdz ciśnienie na listwie po dłuższym postoju np rano.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Rano idź do samochodu. Przekręć kluczyk na zapłon i poczekaj 5 sekund (nie zapalaj samochodu). Potem wyjmij kluczyk i znów przekręć na zapłon (poczekaj 5 sekund i zapal). Jak odpali tzn słaba pompa paliwa.
    Nie odpalił.

    ZUCZEK, jak wspomniałem wyżej, jestem laik, nie wiem nawet co to znaczy sprawdzić ciśnienie na listwie


    Dzwoniłem dziś do mechanika i powiedziałem, że problem nadal występuje i przyjadę zostawić pojazd za parę dni,
    wspomniał, że nie ma problemu ale nie wie w takim razie co jest na rzeczy więc będzie reklamował pompę, skoro nic innego nie robił
    przed wymianą pompy - a przed jej wymianą odpalał normalnie pojazd to znaczy, że wina pewnie jest w wadliwej nowej oryginalnej pompie.

    Zobaczymy

  6. #6
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    [QUOTE=_kris;114793]Może się mylę: sprawdzałeś aku? Coś dziwnie Ci przygasają kontrolki podczas kręcenia. Może jest za słabe napięcie na aku, więc nie chce zapalic za pierwszym razem.[/QUOTE
    Możesz mieć trochę racji z tą elektryką. Miałem już trochę samochodów i rzeczywiście opcja "przygasania" kontrolek z reguły była winą aku ( mimo, że benzyna i w sumie kręci). Spróbuj "zapożyczyć" z innego bolida aku lub podładuj go na full i zrób eksperyment z rana...
    Sprawa może być prozaiczna...

Podobne wątki

  1. APX problem z odpalaniem na zimnym silniku
    Przez Jozio w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 11:39
  2. Problem z odpalaniem na zimnym silniku na rezerwie
    Przez PietruchM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 11:06
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 12:06
  4. Przyspieszanie na zimnym silniku.
    Przez archi781 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 13:34
  5. Spadek obrotów na zimnym silniku...
    Przez Przemek_Rybnik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •