Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Witam Serdecznie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20

    Witam Serdecznie

    Witajcie - jestem nowy na tym szanownym forum- ponad tydzień temu po dłuższych poszukiwaniach stałem się posiadaczem TT-tki z 2000 r. 1.8 T w kolorku srebrnym
    Ciesze się jak małe dziecko i mam nadzieje że będę mógł liczyć na Waszą pomoc
    pozdrawiam Dareek

  2. #2
    Awatar adiparis
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Paris -Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    431
    Witaj na forum

  3. #3
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Witam. Obyś nie potrzebował pomocy w naprawianiu auta, tylko w modzeniu go do wyższych mocy.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez d_matys Zobacz posta
    Witam. Obyś nie potrzebował pomocy w naprawianiu auta, tylko w modzeniu go do wyższych mocy.
    mam taką nadzieję - najważniejsze że samochód nie ma ingerencji lakierniczej od spodu jak nowy- żadnej korozji nawet na wydechu- autko z Włoch. Owszem jest niezbędnych kilka poprawek- na pierwszy ogień idzie do zmiany wydech- jest przelot ragazzon-a - będzie oryginał!
    jest problem z temp silnika- po uruchomieniu zapala się kontrolka czerwona ale potem gaśnie - temp płynu jak najbardziej ok
    szukam jeszcze odpowiedzi na pytanie od czego jest ten czujnik - wisi spod zderzaka






    jeszcze w bagażnik koło zapasowe będzie, no i w poniedziałek lekka korekta lakieru oraz tlenek ceru na szybki dla ich oczyszczenia

  5. #5
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Jak się nie mylę to jest termometr temperatury zewnętrznej. Ale pewny nie jestem

  6. #6
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    witaj na forum

    ---------- Post dodany o 16:31 ---------- Poprzedni post z 16:30 ----------

    ile Cię kosztowała nowa zabawka?

  7. #7
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    WiTTtaj w Klubie.
    swoja droga mialem podobna sytuacje kilka tydz. po zakupie , po przekreceniu kluczyka wital mnie komunikat ((ikona)) temperatura plynu chlodzacego za wysoka lub poziom jego za niski.... oczywiscie ilosc mialem prawidlowa , a i motor byl zimny przy starcie zawsze ...wiec odpadalo jedno i drugie ... ruszalem bardzo ale to bardzo spokojnie i juz po przejechaniu ok. kilkuset metrow poprostu gasla .... po chyba 9 dniach problem zniknal i juz nigdy potem (odpukac ) sie nie pojawil, i wszystko sprawuje sie swietnie tylko tankowac i cieszyc sie jazda czego i Tobie zycze ... pozdrawiam
    I TT

  8. #8
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    siemanko. Witaj na forum napisz jeszcze skąd jestteś
    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    WiTTtaj w Klubie.
    swoja droga mialem podobna sytuacje kilka tydz. po zakupie , po przekreceniu kluczyka wital mnie komunikat ((ikona)) temperatura plynu chlodzacego za wysoka lub poziom jego za niski.... oczywiscie ilosc mialem prawidlowa , a i motor byl zimny przy starcie zawsze ...wiec odpadalo jedno i drugie ... ruszalem bardzo ale to bardzo spokojnie i juz po przejechaniu ok. kilkuset metrow poprostu gasla .... po chyba 9 dniach problem zniknal i juz nigdy potem (odpukac ) sie nie pojawil, i wszystko sprawuje sie swietnie tylko tankowac i cieszyc sie jazda czego i Tobie zycze ... pozdrawiam
    Dzięki za pocieszenie - samochód przyjechał do Pl z uszkodzonym serduchem i był wymieniany cały motor- nie patrzyłem mechanikowi na ręce! objaw jest prawie dokładnie identyczny jak opisywałeś, jeszcze jest jeten niuans- po włączeniu zapłonu wskaźnik pokazuje od razu ok 55 stopni
    Dla mnie podczas poszukiwania najważniejsza była karoseria- wszak to najdroższy element do odbudowy i priorytetem było szukanie bezwypadkowegi nie zeszpeconego wiejskim tuningiem egzemplarza- a autko jeździ po Rzeszowie.
    Co prawda kolor wnętrza- siwa skóra nie bardzo mi odpowiada no ale może z czasem zmienimy i to!
    na dniach czeka go detalingowa zabawa - dosłownie szorowanie każdego zakamarka szczoteczkami łącznie z podwoziem i zabezpieczenie- celem - samochód ma być w stanie jak nowy - ot taki odjzad
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 18-12-2011 o 20:15

  10. #10
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Witam na forum!

    Odnośnie kontrolki (o czym przekonałem się na własnej skórze)- jest to typowy problem, który de facto problemem nie jest, gdyż najprawdopodobniej winny jest w tym wypadku czujnik temperatury który zanurzony jest w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego. W moim przypadku czujnik został pokryty nalotem (osad podobny do kamienia w czajniku) i objawy były jak u Ciebie. Wystarczyło wziąć śrubokręt i oskrobać te dwa druciki z tego nalotu a problem zniknie Sprawdzone

    Pozdrawiam!

  11. #11
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Witam i pozdrawiam

  12. #12
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Witam na forum!

    Odnośnie kontrolki (o czym przekonałem się na własnej skórze)- jest to typowy problem, który de facto problemem nie jest, gdyż najprawdopodobniej winny jest w tym wypadku czujnik temperatury który zanurzony jest w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodzącego. W moim przypadku czujnik został pokryty nalotem (osad podobny do kamienia w czajniku) i objawy były jak u Ciebie. Wystarczyło wziąć śrubokręt i oskrobać te dwa druciki z tego nalotu a problem zniknie Sprawdzone

    Pozdrawiam!
    ...oczywiscie czujka byla sprawdzana (( o ile sie nie myle to nawet Ice tez patrzal na to )) i w moim przypadku samo przyszlo samo poszlo
    I TT

  13. #13
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    witamy co do temp. silnika jaką pokazuję Ci licznik to za pewne silniczek korbowy masz już do wymiany mi od razu pokazywał 70 stopni i po wymianie jest lux

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Witaj na forum

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    dziś do sreberka przyszła nowa osłona pod silniczek i kompletny układ wydechowy! autko gruntownie wysprzątane wewnątrz - teraz czekam na termin to tapicera- jeden boczek fotela kierowcy moim zdaniem wymaga lekkiej renowacji- założenie jest jedno- autko ma być jak nowe Jutro oczyszczenie szybek tlenkiem ceru
    zaraz po nowym roku wymiana kompletnego rozrządu w ASO, oraz lekkie mody układu hamulcowego!
    jeszcze na dniach muszę zająć się swoim drugim autkiem - Fiatem Bravo - autko dostanie nowe letnie kółka i jest dylemat - oryginał 18 cali albo kółka z Mito -http://allegro.pl/felga-alfa-romeo-m...984688899.html

Podobne wątki

  1. Witam serdecznie :)
    Przez Acom w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 15:20
  2. Witam Serdecznie!
    Przez Raccoon w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 20:33
  3. Witam serdecznie.
    Przez gruby_inversia w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 21:55
  4. Witam serdecznie :)
    Przez eXplosion w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 06:59
  5. Witam serdecznie :)
    Przez mattigg w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 01:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •