Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Adaptacja lamp z ksenonami i ledami do mk2

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Adaptacja lamp z ksenonami i ledami do mk2

    Cześć,

    Słuchajcie czy ktoś próbował przeprowadzać proceder podmiany lamp ksenonowych w Audi TT mk2 na lampy ksenonowe ze światłami dziennymi LED?

    Czy jest to w ogóle możliwe?

    W sumie to ten sam model samochodu, tylko pytanie czy będą pasować kości do podłączenia, i czy będzie to grało z przełącznikiem świateł w TT.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No było już to gdzieś na forum. Z tego co pamiętam to zakładasz lampy i aktywujesz w VAGu.
    Jak dobrze pamiętam to w nowym vcds to tylko zaznaczyć w odpowiednim miejscu fajkę.

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ja wiem, ja wiem

    Dwoch naszych kolegow z forum juz to zrobilo, a ja ciagle szukam lamp w dobrej cenie (jakbys wiedzial gdzie mozna kupic to daj znac ).

    Malik mial juz bixenon i zalozyl lampy z LEDami, zakodowal w VCDS i zadzialalo elegancko. Nie trzeba ponoc nic wiecej dokupowac. Jak sie nie ma fabrycznie bixenonow to juz nie jest tak rozowo, bo trzeba ciac jakies kabelki, robic przejsciowki i jest troche zachodu. W taki posob o ile sie nie myle robil kolega, co ma granatowe Mk2 ze zderzakiem od TT RS. Jest czlowiek w Pile (z Allegro), ktory nie ma chyba zbyt duzego pojecia albo lubli troszke "klamczusiac"

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Mari, bixenony? A nie xenony?
    Tzn pytam bo sam się nie oriętuje, ale w TT mk2 są opcje xenony tylko i bez xenonów (czyli xenony to inaczej bixenon?)

    Swoją drogą masz piekną tą swoją TT w avatarze! Zderzaczek od TTS mówisz

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Bixenony to światła w których światła mijania oraz światła drogowe są obsługiwane przez jedną soczewkę xenonową, a wszystko reguluje przesłona. Same xenony natomiast sa wtedy kiedy światła drogowe są niezależne- np. tak jak bywało w TT Mk1. Pozdrawiam!

  6. #6
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    rozumiem, no tak ale w TT mk2 wychodziły chyba tylko wersje - xenony, z tego co patrzę w konfigurator nie ma bixenonów są tylko ksenonowe (lub właśnie tylko bixenony) :

    Reflektory

    Adaptive light - funkcja oświetlania zakrętów



    Ksenonowe plus z układem zmywania



    Układ zmywania reflektorów

  7. #7
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Mari, bixenony? A nie xenony?
    Tzn pytam bo sam się nie oriętuje, ale w TT mk2 są opcje xenony tylko i bez xenonów (czyli xenony to inaczej bixenon?)
    Tak jak Jasiel napisal, wszystkie xenony w mk2 to bixenony - dlugie sa obslugiwane przez ta sama soczewke a zmienia sie tylko ustawienie przeslony. Jest czesc TT mk2, ktora nie ma wcale xenonow tylko zwykle reflektory soczewkowe. Jeszcze jeden szczegol - jak sa skretne to LEDy tez musza byc skretne i na odwrot. Wiem, ze problem byl jeszcze jakis z TT z 2010 roku chyba, bo tam jakas przejsciowka byla chyba potrzebna. Na ttforum.co.uk sporo jest na ten temat.
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Swoją drogą masz piekną tą swoją TT w avatarze! Zderzaczek od TTS mówisz
    Dziekuje Ja mam z "eski" oba zderzaki, felgi, progi i wydech (4 koncowki). Mimo to RS'owi i tak nie dorowna...

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Mari i tak masz piękną TT.

    Swoją drogą a co ze skrętnymi ksenonami? Czy potrzebny jest jakiś osobny czujnik czy tylko w komputerze też odhaczyć specjalną funkcję?

    Z logicznego punktu widzenia skrętność ksenonów powinna być pobierana z pozycji pracy pompy wspomagania... ale możliwe że jest osobna czujka gdzieś w drążku kierownicy.

    ps.: Mari, a wiesz może czy do Twojego autka będą pasować progi (na pewno te będą pasować) ale co ze zderzakiem i grillem od TTRS całym włącznie z dyfuzorami i wlotami potwietrza?
    Sprawdzałeś może?


    I jeszcze końcówki wydechów, warrior od TTRS plus końcówki są na zasadzie Plug and Play?

    ---------- Post dodany o 17:20 ---------- Poprzedni post z 17:14 ----------

    ps2.: grille rozumiem wszystkie pasują od mk2 do zderzaków od TTRS, TTS do TTRS TTS S-Line itp?
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 15-09-2011 o 18:17

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Thnx raz jeszcze Nie wiem od czego to zalezy, ale kosztowne moze sie okazac dolozenie skretnych xenonow. Na forum w UK pisali, ze to jest zbedny bajer. Moze wymaga to zmiany jakiegos modulu na inny? Trudno mi powiedziec. Wiem, ze przy zakupie LEDow trzeba uwazac na ich "skretnosc". Na allegro w wiekszosci ludzie nie podaja ani numeru fabrycznego lampy ani tego, czy jest skretna czy tez nie.

    Progi mam z TTS, a w TT RS sa dokladnie te same. Minimalnie roznia sie zaczepy zderzaka TTS od zwyklego. RS ma o ile wiem takie same zaczepy. Zderzak tyl tez bedzie pasowac bo jest taki sam jak w TTS, tylko dyfuzor jest inny. Co do koncowek to proponuje kupic wydech (tlumik koncowy) od TT RS i go tam zalozyc. W zaleznosci od (nie)posiadania quattro rura idzie lewa lub prawa strona. Bez quattro bedzie trzeba uciac rure. Ciekaw jestem jeszcze jakby to bylo z cisnieniem w ukladzie wydechowym gdyby zalozyc wydech od 2.5L TT RS. Grille pasuja bez problemu. Generalnie koszty przerobek wizualnych czy to na TTS czy TTRS sa zblizone, tyle ze RS troche drozej wychodzi ze wzgledu na przedni zderzak. Paradoksalnie o wiele latwiej wyrwac na ebay.de wydech do TT RS niz do TTS. Ja pomimo tego, ze TTRS ladniej wyglada od TTS i jest bardziej "rasowy" nie chcialem udawac RS'a, bo bym zbytnio prowokowal do mierzenia sie na swiatlach. Potem by bylo "obejchalem RS'ke" Planuje jeszcze program w mr motors na jakies 250-270 KM w zaleznosci od tego, czy wywale kata czy nie. Wtedy bede mial prawie TTS'a, bo bez quattro

  10. #10
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    TTRS ladniej wyglada od TTS i jest bardziej "rasowy" nie chcialem udawac RS'a, bo bym zbytnio prowokowal do mierzenia sie na swiatlach.
    Właśnie nie. Efekt jest zupełnie odwrotny - nikt się z Tobą nie będzie chciał ganiać! Wiem to ze swojego doświadczenia, często jak zapala się zielone światło to 3-5 sekundy kierowcy czekają aż ja odjadę i dopiero dodają gazu. Czasami czekają i dłużej jak się zagadam. Polscy kierowcy mają uczucie zawsze jak na światłach stoisz, że ktoś z kimś zacznie się ganiać.

    Co innego jak stoisz za autem które stoi przed światłami.

    Mari ja mam cały kompletny wydech od turbo do TTRS, jak chcesz możemy się ugadać po klubowemu tyle że chyba nie będzie pasować ale jak coś służę uprzejmie.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 15-09-2011 o 23:40

Podobne wątki

  1. adaptacja licznika
    Przez ziembol89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 21:05
  2. DZIWNE AKCJE z KSENONAMI
    Przez silny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 17:16
  3. Adaptacja przepustnicy
    Przez wychylylybym w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 19:18
  4. Adaptacja magnetic ride.
    Przez MaciejS. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:29
  5. Zupełnie nowe reflektory przednie do TT (z LEDami)
    Przez arthstudio w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •