Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 87

Wątek: Jak rozebrać pompę Haldex

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66

    Jak rozebrać pompę Haldex

    Wiam przedstawiam wam rozebrana pompke haldexa porobilem kilka zdjec podczas naprawy moze komus sie kiedys przyda (na silniczku widoczne uszkodzenie to male czarne cos zrobilo pssssff hehe )
    Załączone obrazki Załączone obrazki      
    Ostatnio edytowane przez cezek ; 09-09-2011 o 13:59

  2. #2
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    to moze byc fajna sprawa, co jakis czas ktos marudzi ze szuka pompy, bo padla jej naprawa bylaby jakas alternatywa, opisz jak mozesz dokladniej procedure naprawy, co sie wymienia/naprawia/kupuje - na pewno przyda sie w przyszlosci,

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No, a naprawa powiodła się czy nie?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ok , tytuł poprawiony , fotki spoko
    Jak dopiszesz jeszcze co i jak naprawiłeś to zmienimy tytuł na ''Jak naprawić pompę Haldex''







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66
    pompke mozna przelozyc jest to zwykly silniczek elektryczny ktory jezeli sie dobrze poszuka mozna dostac w ostatecznosci rozebrac i tzw przewinac cale wnetrznosci cala operacja wyjecia pompy nie jest trudna ale jezli chodzi o wymiane srodka potrzebne sa juz przynajmiej podstawowe zagadnienia elektryki itd ja zamienilem na druga pompe i wszystko smiga tak jak nalezy dobrze jest miec kogos kto dobrze zna sie na elektromechanice pompe mozemy sprawdzic podlaczaja ja do akumulatora na chwile. Jezeli chodzi o jakies oringi itd tez mysle ze nie ma problemu z naprawa gdyz wszystko co tam jest da sie kupic w jakims lepszym sklepie ale poprostu trzeba miec na wzor ja jednak zalozylem wszystko stare gdyz pompa nie ciekla acha a pompe znalazlem na skupie zlomu kosztowala 5 zl pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Chodzi Ci o silniczek elektryczny ...

    Nie wątpliwie wykazałeś się pomysłowością i kreatywnością nie mniej jednak przy naprawie takiej pompy trzeba mieć pewność że wymieniany silnik ma takie same parametry jeśli chodzi o obroty przy danym napięciu moc i pobór prądu .
    Jeśli silnik elektryczny nie był sprawdzany pod tym kątem to osobiście nie mogę rekomendować takiego sposobu jako polecanego przy naprawie pompy .
    Na pewno jest to ciekawostka i fajne foty pokazujące jak to wygląda w środku ..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66
    moj silniczek jest dokladnie taki sam jak ten co byl w srodku sprawdzone przez elektromechanika dlatego pisalem ze jest potrzebny gdyz ja nie posiadam takich umiejetnosci co do samej naprawy wrzocilem to jako przyklad ze da sie to naprawic bo niektorzy pisali ze nie da rady a druga sprawa to chcialem aby forumowicze zobaczyli jak wyglada pompa w srodku auto jezdzi juz od 2 miesciecy bezproblemu haldex pracuje wysmienicie wczesniej moglem tylko cieszyc sie znaczkiem na grliu bo quatro ni wzab nie bylo dlatego powtarzam iz moje zdjeca sa tylko podgladem w jaki sposob mozna sie do tego zabrac a nie typowym manualem pozdrawiam cezary

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to super że mamy to wyjaśnione






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Super fotki. Od dłuższego czasu myslałem nad tematem rozebrania pompy Haldex w celu wymiany uszczelnien. U mnie pompa cieknie od strony wyprowadzeń przewodów. Mógłbyś napisac czy obudowa pompy jest skręcana czy trzeba coś rozginac żeby sie do niej dostac? (na zdjęciach dokładnie tego nie widac)

    Pozdrawiam

  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    super sprawa pod katem zaglebiania sie wewnatrz "usterkowosci" haldex'a
    kilka lat temu posailo sie wymien haldex, szukaj dyfra, z czasem zaczelo sie dzielenie na wymien sterownik, wymien pompe,
    teraz powoli dochodzimy juz do diagnozuj i naprawiaj sterownik i diagnozuj i naprawiaj pompe
    fajna alternatywa jesli ktos nie koniecznie chce/moze pozwolic sobie na zakup nowych czesci

    "Love Them BOTH" - M.

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    srebny
    Posty
    66
    na ostatnim zdjeciu widac takie pudeleczko to jest obudowa przykrecona na dwie srobki chyba imbus 4 pasuje oraz jedna taka malutka rozmiaru nie pamietam puzniej delikatnie opukaj i obudowa zejdzie mi najwiecej problemu sprawilo wyciagniecie pompki z dyfra bo sie troche zapiekla ale jesli opukasz powinno byc wszystko ok

  12. #12
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    pochwalę się sowimi doświadczeniami przy walce z pompą bo czuję, że może to być pomocne dla innych przy diagnozowaniu haldexa.
    Historia choroby:
    1) 4WD przeszło w tryb 2WD
    2) Vag com pokazał błąd
    Controller: 02D 900 554 B
    Component: HALDEX LSC ECC 0006
    1 Fault Found:
    01155 - Clutch
    04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent
    3) Następnie warto zrobić Output test, co w moim przypadku kierowało podejrzenia na pompę ... zapytacie dlaczego - otóż słychać było sterownik, coś tam się działo podczas testu ale pompa nie robiła "tyktyk tyktyk"
    4) Odpiąłem pompę i na wtyczce sprawdziłem opór (powinno być 0,27-0,2 ... u mnie było 70
    5) padła decyzja demontaż pompy i jej rozkręcenie. Podczas odkręcania obudowy na moje nieszczęście zerwała się najmniejsza śrubka i się mocno wq...em. Nie można było mówić o poddaniu się bez walki i jak się okazało słusznie :] obudowę i pompę trzymają dwie większe śruby, więc udało się ją zdemontować
    6) zdjęcia pompy poniżej ... komentarz wydaje się zbędny
    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 3094
Rozmiar:  90.5 KBNazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 3146
Rozmiar:  85.6 KBNazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 3104
Rozmiar:  97.4 KB
    do pompy dostał się olej i narobił szkód ... potrzaskany magnes, mnóstwo syfu w środku obudowy.

    Czy jest możliwe, że jeśli posypała się pompa to mógł się uszkodzić mechanicznie dyfer? czy raczej jak pompa padła to nie było ciśnienia i po prostu haldex nie działał i nie miało co się popsuć.
    Pytam bo nie wiem czy kupić cały zestaw (dyfer + haldex ze sterownikiem i pompą) czy bawić się w podmiankę pompy (kupiłbym pompę volvo lub skoda octavia).
    Ostatnio edytowane przez B_R_N ; 18-11-2011 o 23:01

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dzięki za dodatkowy opis ...

    Jeśli chodzi o dyferencjał to na pewno się nie uszkodził jeśli natomiast chodzi o sprzęgło Haldex to nie można niestety jednoznacznie odpowiedzieć .. .
    Sprawdź najpierw jak auto zachowa sie po wymianie samej pompki i zadecydujesz ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    Będę zdawał dalsze relacje z postepów

    Arttur, czy haldex o numerze 525 554 AF będzie pasował? u mnie jest oznaczenie 525 554 J. A może jesteś w stanie podać numery które można śmiało monotwać w naszych TT?
    Wiesz, nowa pompa to koszt 600zł, a cały używany komplet można kupić na allegro za 800zł tak więc nastawiam się na drugą opcje ... wówczas w razie co będę miał sterownik i sprzęgło i dyfer do sprzedania, no a w razie czarnego scenariusza (padło sprzęgło) wymienię całość.
    Ostatnio edytowane przez B_R_N ; 18-11-2011 o 23:26

  15. #15
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez B_R_N Zobacz posta
    Będę zdawał dalsze relacje z postepów

    Arttur, czy haldex o numerze 525 554 AF będzie pasował? u mnie jest oznaczenie 525 554 J. A może jesteś w stanie podać numery które można śmiało monotwać w naszych TT?
    Wiesz, nowa pompa to koszt 600zł, a cały używany komplet można kupić na allegro za 800zł tak więc nastawiam się na drugą opcje ... wówczas w razie co będę miał sterownik i sprzęgło i dyfer do sprzedania, no a w razie czarnego scenariusza (padło sprzęgło) wymienię całość.
    Jesterś pewien tej ceny? Ja jakieś pół roku temu płaciłem 1600. Numeru nie pamietam, ale jak ci jest to niezbędne to daj znać i wykopie fakture.

Podobne wątki

  1. Jak rozebrać drzwi
    Przez R@fi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 06:23
  2. MK1 [8N] Haldex, szukam kogoś kto wymieni pompę - Warszawa
    Przez Czarli w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-06-2018, 19:10
  3. Kupie pompę oleju HALDEX
    Przez Brainwashed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 20:38
  4. Kupię pompę haldex V181
    Przez B_R_N w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 21:48
  5. JAK ROZEBRAC DRZWI???
    Przez szila20 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •