Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Instalacja Audio od początku

  1. #1
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295

    Instalacja Audio od początku

    Szukałem na forum, niestety albo takiego tematu nie ma albo po prostu nie udało mi się go odnaleźć .
    A więc , w mojej TeTce chciałbym tzn. jestem zmuszony do zrobienia nowej instalacji audio, tzn. chodzi mi głównie o zamontowanie jakiegoś suba w bagażniku.
    Poniżej wrzucam foty kabli, które mnie zastanawiają. Jest to chyba kabel od zmieniarki , ale pewien nie jestem , prosiłbym o rozwianie moich wątpliwośći.
    Dodam , że nie mam zmieniarki ani suba ... więc skąd ten kabel ? tylnie głośniki grają, ale ogólnie szału nie ma.
    Chciałbym poprowadzić kabel audio (chinch + załączanie wzmacniacza) oraz przewód z aku, w związku z tym chciałbym zwrócić się do kogoś kto wykonywał podobną czynność w swojej TeTce.
    Zastanawiam się , jak i którędy puścić kabel z aku , co będę musiał rozebrać żeby jak najmniej inwazyjnie przeprowadzić ten "zabieg" :P
    tutaj foty tych wtyczek/kabli, które mam w aucie







    Ostatnio edytowane przez meta ; 18-08-2011 o 18:28

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Audi standardowo daje wszędzie te same wiązki, jakbyś chciał wsadzić zmieniarkę, to masz mniej problemu, wystarczy podłączyć i jest. Ten niebieski prostokąt jest od zmieniarki jeśli się nie mylę.
    Reszta może być od Bose, chociaż nie widziałem tej okrągłej jak wyciągałem radio.

    Kabel najlepiej puścić najkrótszą drogą, nie obejdzie się bez demontażu połowy auta (konsola pod kierownicą, progi itd.). Chociaż od strony kierowcy zazwyczaj lecą wiązki i niektórzy polecają robić to naokoło z prawej strony, bo niby jakieś zakłócenia mogą być. W TT tego nie robiłem, w poprzednim aucie nie posłuchałem się odnośnie zakłóceń i puściłem sygnał i kabel z aku po jednej stronie i było ok. Chinche w TT można puścić konsolą środkową, dość łatwo i mało rozbierania.
    Poszukaj na forum zdjęć czy opisu miejsca gdzie ludzie przepychają rurkę od boostu w ścianie grodziowej. Nie trzeba wiercić, jest dobre miejsce, by łatwo kabel przepchnąć.

    Miejsce na wzmacniacz od Bose jest od strony apteczki (pod nią) i pewnie niektóre kable tam się kończą, ale to się raczej nie przyda, chyba, że chcesz wykorzystać stare kable i je przedłużyć.

    Zresztą lepiej jak wypowiedzą się osoby, które już montowały w TT wzmacniacz.

  3. #3
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    z tym, że nie ma bose....
    a ten niebieski podpina się do tego tak jak na zdjęciu, kabel idzie do tyłu i gdzieś znika ...

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Tak jak mówię, że wiązki są standardowe, bo Audi nie chciało się robić dla każdej wersji oddzielnie. Tak jak pewnie można znaleźć kable od nawigacji, od podgrzewania siedzeń (jak ktoś nie ma) itp.

  5. #5
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    aaa, dobra nie zaczaiłem
    Jutro jak się wyrobie to wybebesze flaki z tety i zobacze co piszczy w trawie, może okaże się , że coś tam siedzi , jakaś zmienierka, może NAVI hehe
    pzdr

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Jakiś czas temu robiłem całe audio od nowa w samochodzie.
    Radio + wzmacniacz + głośniki + sub (którego wciąż nie kupiłem)

    Ogólnie rzecz ujmując:


    a) Radio zasilane z kostki po radiu fabrycznym.
    b) Kable RCA puszczone za radio, pod kierownicą następnie listwami z lewej na sam tył. Kable wychodzą z pod wykładziny pod tylną kanapą prosto do bagażnika
    gdzie leży wzmacniacz. Polecam jednak progi z prawej strony w celu oddzielenia przewodów sygnałowych od przewodów zasilania wzmacniacza <do którego przewody łatwiej poprowadzić lewą
    stroną>
    c) przewody do głośników ze wzmacniacza puszczone tą samą drogą prosto do drzwi poprzez tą gumową osłonę przewodów <odpowiednio progami z lewej i prawej strony>.
    d) Zasilanie wzmacniacza - Masę znalazłem pod tylną kanapą. "Plus" pociągnięty jest z akumulatora. Znalazłem tylko jedną sensowną "dziurę" którą można poprowadzić przewód. Mianowicie po demontażu wycieraczek i podszybia po stronie kierowcy znajduje się puszka przez którą wchodzi spora wiązka kabli do wnętrza samochodu (zapewne od ECU itd.) Można w niej podnieść górę i wpuścić kabel, który wychodzi nad nogami kierowcy w okolicach bezpieczników. Dalsza droga jest znana -> pod progi i na tył. Osobiście naciąłem delikatnie tą "puszkę" żeby można ją było zamknąć. Polecam to dobrze uszczelnić. Przez miesiąc w zimie jeździłem z kocem między nogami zastanawiając się skąd wieje powietrze prosto z zewnątrz. Niedopatrzenie to znalazłem przypadkiem.... Co do przewodów - kable do głośników oraz sygnałowe lepie oddzielić od kabli z zasilaniem. U mnie było słychać silnik we wszystkich głośnikach. Polecam dobre, ekranowanych przewody. U mnie kilka złotych oszczędności zepsuło wszystko. Więc cała praca poszła do powtórki. Montaż wszystkiego zajął mi cały dzień. Od świtu, aż do zmierzchu. Rozbierania jest co nie miara. Przód, kokpit, drzwi i progi. Praca czasochłonna, ale prosta.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 22-08-2011 o 21:48

Podobne wątki

  1. Instalacja silikonowego TIP
    Przez Cubanito w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 17:30
  2. instalacja na akumulatorze
    Przez Nitr0 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 08:39
  3. Ciekawa dyskretno-pokazowa instalacja audio / video
    Przez ECA w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 04:40
  4. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 10:22
  5. Instalacja VAg-com Windows Vista
    Przez bonq w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •