Strona 425 z 761 PierwszyPierwszy ... 325375415423424425426427435475525 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,361 do 6,375 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #6361
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Witam,

    Byłem dzisiaj oglądać auTTko i mam kilka pytań ;p

    1. Czy na zimnym silniku po odkręceniu korka wlewu oleju i zatkania go ręką może kilka kropelek oleju(malutko) znajdować się na ręce? Oczywiście nic nie dmucha itp.
    2. Rdza w okolicy świateł w bagażniku(dosłownie mała) oraz w okolicy miejsca gdzie zamykają się drzwi(tam gdzie jest uchwyt? gdzie wchodzi w zamek do drzwi) to normalne lub o czymś świadczy?
    3. Jak sprawdzić czy wysuwają się spryskiwacze kseonów?
    4. Od ilu powinna się uruchamiać turbina i powinno się czuć "wgniatanie" w fotel? Bo czasami tak się czułem a czasami nie
    5. AuTTko było zalewane olejem 10W40 lub 30, ma to jakieś znaczenie? Wiem, że powinien być zalewany 5W40, ale sprzedawca był mechanikiem i mówi, że przy takim przebiegu woli 10W.
    6. Powiedzmy, że wierze mu, że auTTo zrobiło w pl koło 40tys. W haldexie nic nie było ruszane bo "do tego nie powinno się dotykać". Mogą wystąpić jakieś problemy? Niby test z wyłączeniem ESP i doprowadzenia do zrywu przeszedł bo auto można powiedzieć, że ledwo zapiszczało.
    7. Zapomniałem jeszcze o sparciałym i troszkę rozlatującym się przewodzie idącym od filtra powietrza gdzieś w dół. Rozumiem, że jego wymiana to podstawa?

    Zwróciłbym się do was jeszcze z prośbą o jakąś rade przy sprawdzeniu stanu silnika.

    Z góry dziękuje
    Pozdrawiam
    V3r
    Ostatnio edytowane przez v3r ; 19-08-2014 o 23:57 Powód: 7

  2. #6362
    Awatar tori95
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    140
    A co powiecie na to: http://olx.pl/oferta/audi-tt-piekny-...tml#fadaf7af9f Tu już oferta nie od handlarza i autko chyba bardziej zadbane. Zna ktoś może ten egzemplarz albo na podstawie zdjęć potrafi coś powiedzieć?

  3. #6363
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    na niebiesko odpowiedzi


    Cytat Zamieszczone przez v3r Zobacz posta
    witam,

    byłem dzisiaj oglądać auttko i mam kilka pytań ;p

    1. Czy na zimnym silniku po odkręceniu korka wlewu oleju i zatkania go ręką może kilka kropelek oleju(malutko) znajdować się na ręce? Oczywiście nic nie dmucha itp
    tak
    2. Rdza w okolicy świateł w bagażniku(dosłownie mała) oraz w okolicy miejsca gdzie zamykają się drzwi(tam gdzie jest uchwyt? Gdzie wchodzi w zamek do drzwi) to normalne lub o czymś świadczy?
    zalezy od wieku, moze bylo malowane, moze obcieraja drzwi - sprawdz grubosc lakieru

    3. Jak sprawdzić czy wysuwają się spryskiwacze kseonów?
    shit! - uruchomic je np?
    4. Od ilu powinna się uruchamiać turbina i powinno się czuć "wgniatanie" w fotel? Bo czasami tak się czułem a czasami nie
    wgniesc to moze cie w veyronie - od 2k powinno sie raczej czuc, moze ciut wczesniej ale pi razy oko
    5. Auttko było zalewane olejem 10w40 lub 30, ma to jakieś znaczenie? Wiem, że powinien być zalewany 5w40, ale sprzedawca był mechanikiem i mówi, że przy takim przebiegu woli 10w.
    to po kupnie przeplukac i zalac odpowiedni
    6. Powiedzmy, że wierze mu, że autto zrobiło w pl koło 40tys. W haldexie nic nie było ruszane bo "do tego nie powinno się dotykać". Mogą wystąpić jakieś problemy? Niby test z wyłączeniem esp i doprowadzenia do zrywu przeszedł bo auto można powiedzieć, że ledwo zapiszczało.
    sprzedawca byl **** nie mechanik
    7. Zapomniałem jeszcze o sparciałym i troszkę rozlatującym się przewodzie idącym od filtra powietrza gdzieś w dół. Rozumiem, że jego wymiana to podstawa?
    rozumowanie masz wlasciwe


    zwróciłbym się do was jeszcze z prośbą o jakąś rade przy sprawdzeniu stanu silnika.

    Z góry dziękuje
    pozdrawiam
    v3r
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tori95 Zobacz posta
    A co powiecie na to: http://olx.pl/oferta/audi-tt-piekny-...tml#fadaf7af9f Tu już oferta nie od handlarza i autko chyba bardziej zadbane. Zna ktoś może ten egzemplarz albo na podstawie zdjęć potrafi coś powiedzieć?
    Jest to auto ktore bym ogladal szukajac tt. Wyglada na zadbany i nie zniszczony na zdj.

  4. #6364

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    black
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez MICRI Zobacz posta
    Daleko strasznie, ale wygląda ciekawie

    http://otomoto.pl/audi-tt-1-8t-quatt...C34043733.html
    widziałem to autko, a nawet w nim siedziałem

    środek zadbany jak to szwajcar, sprowadzony kilka tygodni temu do PL,
    ale w papierach ma że został wyrejestrowany w szwajcarii na początku 2011 roku, więc swoje gdzieś przestał, co widać chyba po spodzie auta bo na moje oko niemiłosiernie zardzewiałe ma metalowe elementy podwozia, no i w miarę świeże malowanie na srebrno progów od dołu. Pod maską wygląda spoko, są wszystkie plastiki i silnik ładnie pali. Lewy przedni słupek ma odprysk lakieru i odsłonił na moje oko trochę grubą warstwę lakieru (może szpachla). Nie mierzyłem grubości lakieru, bo ta rdza mnie zniechęciła i po wstępnym obejrzeniu już nie wróciłem.
    Faktycznie wymienione tarcze i klocki, ale może ma to coś wspólnego z tym moim przypuszczeniem że długo stał i stare nie nadawały się do niczego. No i przednia szyba już nie oryginał.
    I to chyba tyle.

  5. #6365

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    x
    Rocznik
    x
    Kolor
    x
    Posty
    5
    Hej!
    Przed chwilą się przywitałem, a już przechodzę do konkretów! Czy byłby ktoś uprzejmy, i podzielił się swoimi przemyśleniami o następujących samochodach:
    http://olx.pl/oferta/audi-tt-CID5-ID...tml#086d66c64f
    http://olx.pl/oferta/audi-tt-1-8t-22...tml#086d66c64f

    Dzięki wielkie!

  6. #6366
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    1. Brak znaczka Q na grillu - cos moglo byc robione
    2. auto forumowicza http://www.klubtt.pl/member.php?6729-Brecho pytaj jego

  7. #6367

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    x
    Rocznik
    x
    Kolor
    x
    Posty
    5
    Dzięki za odpowiedź. O jaki znaczek Q na grillu chodzi? Przejrzałem sporo grilli na google i nie rzucił mi się w oczy jeszcze jakiś dodatkowy znaczek.
    Co myślicie o tym Audi:
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...=Recommend_DES
    Ostatnio edytowane przez attomek ; 21-08-2014 o 19:17

  8. #6368

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    rybnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    78
    Chodzi o znaczek quattro na grilu.

  9. #6369
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Plastikowa osłona nad zbiornikiem wyrównawczych jest id wersji 180hp. W 225 nie ma tego parapetu
    __________________________
    Pozdrawiam

  10. #6370
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Hej

    A ja znowu z kilkoma pytankami :P
    Byłem oglądać dzisiaj następny egzemplarz, niestety od handlarza, ale auTTko wydaje się być ciekawą propozycją. Powiedzcie mi co sądzicie o tym Oczywiście 224 konie i Q
    Zacznę od pytań.

    1. Kiedy spojrzymy troszeczkę na prawo to widać tam przewód tuż obok silnika, na moje oko nie wydaje się urwany, ale nie jest również do niczego przymocowany, powinien wejść w w drugi lub coś, ale chodzi mi o to że okolice tego miejsca są lekko zapocone, jakby coś z tego przewodu pociekło i zastanawiam się czy to może być coś groźnego?
    2. Nie świeci lewy kseon, sprzedawca mówi, że to kwestia żarnika. Tak na szybko widziałem, że na allegro chodzą po ok. 80zł. Czy rzeczywiście to może być sprawcą? Może ktoś z forum posiadałby takie na ew. sprzedasz lub orientuje się ile może kosztować orginał?

    A teraz trochę o aucie.
    Rok 2001, 170k km, szyby z roku 2001/00. Turbina działa dobrze, jest wskaźnik i wydaje się wszystko ok. Zawieszenie, napęd oraz hamulce również działają bez zarzutu. Olej shell 5W30 podajże.
    Z zewnątrz: Maska była malowana, miernik pokazuje 120-140. Reszta lakieru jest w idealnym stanie. Do wymiany lewa tylna lampa, ponieważ jest nadkruszona w prawym dolnym rogu.
    W środku: Wskazówka od temperatury można powiedzieć że raz działa a raz nie. Raz odpali się auTTko i pokazuje dobrze, a raz i jest tak jak na zgaszonym trochę poniżej. FIS do wymiany bo nie widać niektórych linii.

    AuTTko póki co mam "odłożone" i jestem zdecydowany kupić to auTTko, ale planuję jutro dowiedzieć się czegoś w serwisie na podstawie VIN oraz w środę jechać zobaczyć jak tam auTTko wygląda od spodu. Najbardziej niepokoi mnie ten wężyk bo nie wiem od czego on i czy przez to było tam minimalnie mokro. Myślicie, że auTTko będzie godne zainteresowania w cenie 19k zł? Niby jest sprowadzone z Włoch i stało tam u ubezpieczyciela bo takie sprowadzają. Książka serwisowa do 2013 roku. Przebieg 155k km więc może być realny.

    Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
    V3r

  11. #6371

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    brak
    KM
    162
    Rocznik
    1995
    Kolor
    wiśniowy
    Posty
    88
    Cytat Zamieszczone przez v3r Zobacz posta

    Z zewnątrz: Maska była malowana, miernik pokazuje 120-140. Reszta lakieru jest w idealnym stanie.
    V3r
    120-140 to jest ori lakier
    pytasz o to auto?
    http://otomoto.pl/audi-tt-8n-quatro-...C34261443.html

  12. #6372
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Tak, dokładnie o to auTTko chodzi

  13. #6373
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Auto prezentuje się nieźle. W tej cenie jednak, roczniku i przebiegu wiara, że jest absolutny bezwypadek etc to czysta naiwność. Cena jak za TT RS pierwszej generacji bardzo okazyjna!
    Tylni zderzak ma inny odcień, spodziewałbym się, że auto mogło być solidnie uderzone w tył (chociaż zwykle odcień na plastikach po latach jest inny niż na pozostałej części karoserii). Tam szukaj ew min. Jeśli ich nie ma to cóż :P albo jest okay albo wylezie z czasem. Cena jest bardzo okazyjna jak na taki "super" egzemplarz zwlaszcza od handlarza. Swoje zarobić musi więc to auto jest realnie warte z 16-17 tys, a jakie miny chodza w tych pieniądzach to się tutaj nie jeden, nie dwóch i nie trzech już przekonało.

    Bądz ostrożny.

  14. #6374
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Dziękuje za radę Oglądałem bagażnik i nie mogę mieć co do niego zastrzeżeń ;p jak było coś robione to tylko ze zderzakiem bo nawet pod kołem jest wszystko ok, ale śrubek od tego plastiku przy otworzeniu bagażnika nie ma. Teraz jak przeglądam zdjęcia to rzeczywiście widać inny odcień, ale w rzeczywistości tego efektu nie było;/ Muszę dokładnie obejrzeć to jeszcze

    Właśnie dzwoniłem do aso w celu zweryfikowania numeru vin i ... jest pewien problem. W książce ostatni wpis pochodzi z 2013 roku przy przebiegu 155k km, a w serwisie podają mi, że auTTko ostatni raz było w sierpniu 2010 roku, a w sierpniu 2009 miało przejechane 88k km. Co można o powinienem o tym sądzić?
    Ostatnio edytowane przez v3r ; 25-08-2014 o 10:13 Powód: ASO

  15. #6375
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    We wczesniejszym poście pisałeś ze była jeszcze maska malowana wiec nie tylko zderzak do tej ceny dolicz sobie jeszcze minimum 4 tys kolejnej raty która będziesz musiał wydać u mechanika no i dajesz sporo zarobić handlarzowi pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
    Using Tapatalk

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •