Strona 484 z 761 PierwszyPierwszy ... 384434474482483484485486494534584 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,246 do 7,260 z 11412

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #7246
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    W numerze VIN masz zawartą informację nt. kraju, w którym pojazd został wyprodukowany.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle...ication_Number

  2. #7247
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Tomasso Zobacz posta
    W numerze VIN masz zawartą informację nt. kraju, w którym pojazd został wyprodukowany.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle...ication_Number
    TT produkuje się w 1 miejscu więc dużo to nie podpowie...

  3. #7248
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Masz rację

  4. #7249
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Info o nr VIN na niewiele się zdaje. Miałoby to sens gdyby VIN pokazywał na jaki rynek pojazd został wypuszczony/na jaki dopasowany - na USA/Canada, UK/"kolonialną" Azję/Antypody czy EU. Niestety żaden gratisowy dekoder chyba tego nie podaje. Jakby sprzedawca dawał fotki naklejki wyposażenia (kody spod maski), byłoby to o wiele bardziej pomocne, bo to sobie można sprawdzić bez problemu za friko. Dekoder VIN on-line w przypadku TT pokaże czy nie jest kradziony, ewentualnie jaką ma moc, napęd i niewiele więcej. Rzecz jasna, można zaszaleć i zapłacić kilka EUR albo PLN ale czy informacje będą bardziej pomocne nie ma gwarancji. Sprzedawca w komisie/"handlarz Mirek" tak naprawdę wiele nie ujawnia pokazując VIN, ściema zamydlająca oczy i nic więcej. Jeśli pojazd jest zarejestrowany w Polsce od jakiegoś czasu, kilka lat, można jedynie podejrzeć (mając do tego jeszcze nr rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji) na stronach gov.pl ale niewiele więcej się człowiek dowie, bo wystarczy, że przed przeglądem ktoś sobie skręci licznik w tył i też d...pa.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 14-04-2015 o 12:11

  5. #7250
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    W informacji VIN nie ma czy auto miało z prawej czy z lewej strony kierownicę? Wysyłasz swój VIN do osoby która ma takie usługi, sprawdza czy jest info w bazie o tym aucie (można zapytać czy jest też info po której była kierownica) wysyłasz pieniądze i za chwilę masz historię. Żadna filozofia, 40zł wobec kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy złotych to prawie nic.

  6. #7251
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Właśnie, żadna filozofia zapłacić. 40zł, jest to nic ale jeśli oglądasz i sprawdzasz dziesięć ogłoszeń to robi się 400zł. A jeśli tak szukasz kilka miesięcy to... sobie dopowiedz.
    Poza tym nie o to tylko chodzi, żeby sprawdzić z której strony kierownica. O jakąkolwiek historię, choćby o weryfikację przebiegu, wypadkowości, ilu właścicieli, faktycznie skąd przyjechał, bo nie zawsze handlarz prawdę pisze a czasem się pomyli , etc...
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 14-04-2015 o 15:56

  7. #7252

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    3
    http://olx.pl/oferta/audi-tt-1-8t-s-...tml#9512781f3c - Witam, znalazłem takie cosik. Głównie za tym ogłoszeniem przemawia to, że gość chce się zamienić (mam wystawioną Toyotę Corollę ale nie ma zainteresowania :/ ). Nie dzwoniłem jeszcze do niego, gdyż nie wiem czy jest sens. Co radzicie?

  8. #7253
    Awatar Ermenegildo
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Gołdap
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    denim blue
    Posty
    152
    Poproś gościa o normalne fotki, tj. duża rozdzielczość, centralnie przód-tył, zawias, zapytaj z jakiego powodu fajera wymieniana i ustal pozostałe info (stan techniczny itp.). Na moje oko skłamał już w nazwie ogłoszenia, nie wygląda mi to na "s-line". Jeśli się mylę, niech koledzy poprawią. Osobiście unikam ogłoszeń, gdzie z jego treści nie wynika "nic".

    Kraj, na jaki wyjechała, wyposażenie wypluje m.in ta strona: https://www.automo.pl/vw-audi-seat-s...je-wyposazenie po wklepaniu kodów z nalepki z książki serwisowej (od wewnętrznej strony okładki).
    Ostatnio edytowane przez Ermenegildo ; 17-04-2015 o 06:40

  9. #7254
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    Właśnie, żadna filozofia zapłacić. 40zł, jest to nic ale jeśli oglądasz i sprawdzasz dziesięć ogłoszeń to robi się 400zł. A jeśli tak szukasz kilka miesięcy to... sobie dopowiedz.
    Poza tym nie o to tylko chodzi, żeby sprawdzić z której strony kierownica. O jakąkolwiek historię, choćby o weryfikację przebiegu, wypadkowości, ilu właścicieli, faktycznie skąd przyjechał, bo nie zawsze handlarz prawdę pisze a czasem się pomyli , etc...
    Fakt robi się kwota, ale chyba mało kto korzysta z tej usługi jak leci po kolei z allegro, raczej robisz weryfikację i najbardziej interesujące modele sprawdzasz, tak to działa, warto i polecam, czasami fajne kwiatki wychodzą i nawet przy kwocie 20tyś warto poświęcić parę gr. na takie info.
    Ps. nie każdy ma takie szczęście jak Ty, aby kupić takie TT i nie musieć nic sprawdzać
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #7255

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    Tu i Tam
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-1-8...tml#ad0dd4db69

    Byłem obejrzeć to auto w Rzeszowie, okazało się że sprzedaje je kolega z liceum mojej dziewczyny. Koleś sprowadza auta więc to nie jego auto na co dzień. Co do stanu to tak 3+/6. karoseria wygląda słabo, lampy tył porysowane. pod lewym progiem mega wgięcie, pewnie od lewarka. Fotele do renowacji, ale nie wytarte mocno jakoś, za to felgi dostały mocno w tyłek bo przydało by się zrobić w nich piaskowanie. Mechanicznie to zapewniał, że tylko lewa szyba nie działa, ale już jakąś część zamówił i to zrobi. Zszedł mi z ceny na 13 tys z miejsca, ale jak 2 raz pojechałem oglądać po "opadzie emocji z 1 razu" to za 10 bym tego wziął. boczek lewych drzwi odstaje, może kwestia poprawnego założenia, nie wiem. Jakieś pękniecie w lewym dolnym roku na szybie, może od uderzenia w przód. Nawet nie chciałem już jechać tym do diagnostyka. Nie polecam nikomu tego

  11. #7256

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    upss

  12. #7257

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    Tu i Tam
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    No porażka. Kupiłem już inne auto. pozdrawiam Wszystkich

  13. #7258
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez matteo1309@gmail.com Zobacz posta
    http://otomoto.pl/oferta/audi-tt-1-8...tml#ad0dd4db69

    Byłem obejrzeć to auto w Rzeszowie, okazało się że sprzedaje je kolega z liceum mojej dziewczyny. Koleś sprowadza auta więc to nie jego auto na co dzień. Co do stanu to tak 3+/6. karoseria wygląda słabo, lampy tył porysowane. pod lewym progiem mega wgięcie, pewnie od lewarka. Fotele do renowacji, ale nie wytarte mocno jakoś, za to felgi dostały mocno w tyłek bo przydało by się zrobić w nich piaskowanie. Mechanicznie to zapewniał, że tylko lewa szyba nie działa, ale już jakąś część zamówił i to zrobi. Zszedł mi z ceny na 13 tys z miejsca, ale jak 2 raz pojechałem oglądać po "opadzie emocji z 1 razu" to za 10 bym tego wziął. boczek lewych drzwi odstaje, może kwestia poprawnego założenia, nie wiem. Jakieś pękniecie w lewym dolnym roku na szybie, może od uderzenia w przód. Nawet nie chciałem już jechać tym do diagnostyka. Nie polecam nikomu tego
    Takie są realia niestety ale wymagać wiele tez nie można bo za tą kasę to można kupić zadbanego golfa IV a nie TT

  14. #7259

    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    3
    Udało mi się opchnąć Toyotę, więc pole poszukiwań mi się trochę poszerzyło. Dysponuję 18 tysiącami, z czego 17 chciałbym przeznaczyć na zakup. Mam kilka opcji, jeśli komuś chciałoby się rzucić na nie okiem to byłbym wdzięczny.

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-gaz-100...tml#6354d85c60 - jak w TT zachowuje się gaz po 4 latach? Za tym egzemplarzem przemawia zapewnienie o oryginalności blachy.

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-1-8t-18...tml#6354d85c60 - to jest dosyć blisko, w najbliższym czasie pojadę go obejrzeć, interesuje mnie natomiast, że są xenony z autopoziomowaniem, a nie dopatrzyłem się spryskiwaczy. Do gościa póki co się nie dodzwoniłem, ale będę próbował.

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-CID5-ID...tml#6354d85c60 - dzwoniłem, wypytałem. Za niemieckich czasów był robiony lewy tył, ponoć widać lekko ślady malowania, gość nie wymieniał rozrządu, zawieszenia. Twierdzi że szumi prawdopodobnie łożysko. Na plus przemawia, że jest skłonny do negocjacji.

    Co to tym sądzicie?

  15. #7260
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Maguniu Zobacz posta
    Udało mi się opchnąć Toyotę, więc pole poszukiwań mi się trochę poszerzyło. Dysponuję 18 tysiącami, z czego 17 chciałbym przeznaczyć na zakup. Mam kilka opcji, jeśli komuś chciałoby się rzucić na nie okiem to byłbym wdzięczny.

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-gaz-100...tml#6354d85c60 - jak w TT zachowuje się gaz po 4 latach? Za tym egzemplarzem przemawia zapewnienie o oryginalności blachy.

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-1-8t-18...tml#6354d85c60 - to jest dosyć blisko, w najbliższym czasie pojadę go obejrzeć, interesuje mnie natomiast, że są xenony z autopoziomowaniem, a nie dopatrzyłem się spryskiwaczy. Do gościa póki co się nie dodzwoniłem, ale będę próbował.

    http://olx.pl/oferta/audi-tt-CID5-ID...tml#6354d85c60 - dzwoniłem, wypytałem. Za niemieckich czasów był robiony lewy tył, ponoć widać lekko ślady malowania, gość nie wymieniał rozrządu, zawieszenia. Twierdzi że szumi prawdopodobnie łożysko. Na plus przemawia, że jest skłonny do negocjacji.

    Co to tym sądzicie?
    1 - Lampy przod i spryski to chyba na bazarze zakupił. Pomijajac styl tylnych lamp, to spasowanie, zwlaszcza prawe, pozostawia wiele do zyczenia.

    2 - Pomijając twórczośc przy pisaniu o wyposażeniu:
    POSIADA PAKIET S-LINE - nie posiada,
    KURTYNY POWIETRZNE - nie posiada,
    PRZYCIEMNIANE SZYBY ( POSIADAM CERTYFIKAT ATESTU) można certyfikować dodatkowo atest? ,
    REFLEKTORY XENONOWE ( Z układem samo poziomowania) zapomnial napisac ze dolozone,
    HALOGENY W REFLEKTORACH - gruba kasa za to chyba byla,
    TERMOMETR - jak wyzej ,
    ZAWIESZENIE S-LINE - śmiem twierdzic ze nie ma,
    SKÓRZANA KIEROWNICA W 2 KOLORACH jeden ori drugi po starciu

    to fajnie jakby przynajmniej przebieg ujawnil....moze auto dobre ale drażni mnie bajkopisanie

    3 - ładnie się prezętuje to auto z kapletem 4 kluczy w raz z matowymi felami ręce opadają jak sie czyta te ogłoszenia...

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •