Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: TT z USA - przeróbki

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    16

    TT z USA - przeróbki

    Witam,

    jedzie do mnie TT quattro '01, wersja US. Mam kilka wątpliwości:

    - czy spryskiwacze w wersji US oznaczają ksenony? w EU tak jest; czy w takim przypadku muszę wymieniać lampy? Jeśli tak, to czy wymianę lamp ogarnie średnio zaawansowany majsterkowicz?
    - czy wersja US nie posiada tylnych św. przeciwmgielnych? Jeśli tak, to pytanie się powtarza - czy macie jakieś patenty na domontowane światła, czy lepiej zmienić całe światła? Pytanie kolejne - jeśli zmienię światła, czy czeka mnie rzeźba z wiązką/bezpiecznikami/przełącznikami?

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zapoznaj się z tym tematem i pytaj jak coś jeszcze będzie niejasne

    http://www.klubtt.pl/ogallne/7682-we...ka-wiatea.html





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    16
    Dziękuję, poczytam.

    Mam nadzieję, że większych różnic nie ma typu mniejsze tarcze hamulcowe, bardziej komfortowe zawieszenie itd.? Najbardziej interesuje mnie zachowanie napędu quattro w warunkach bojowych.

  4. #4

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    jesli chodzi o swiatla, to rzeczywiscie sporo jest w podanym linku, ja jeszcze nie zdazylam zamiescic tam moich wrazen z montazu swiatel pozycyjnych i przeciwmglowego, ale poszlo szybko i sprawnie.
    Natomiast jest spora roznica w czesciach, a przynajmniej w ich nazewnictwie, poniewaz numery sa inne niz tych eu i troche sie ryzykuje zamawiajac cos, bo nie zawsze pasuje - choc nie jest tego az tak duzo zeby na zapas sie martwic. Powodzenia:)

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    16
    Jestem już po pierwszych testach, póki co - na zamkniętym parkingu.

    Świeci się CE, więc będę musiał podpiąć się pod komputer. Na szczęście nie wyrzuciłem jeszcze kabla, który kupiłem kiedyś dla A4, więc na dniach sprawdzę, co jest grane. Są ksenony, więc pozostaje tylko kwestia postojówek, które oczywiście świecą na pomarańczowo. Tylne kierunki są czerwone, więc pewnie będzie trzeba kupić albo całe lampy, albo same klosze. Przeciwmgielne światło tylne można dorobić, aby nie kombinować z oryginalną wiązką.

    Samochód ma wieśniacko przyciemnione szyby boczne, więc na dniach ściągnę folię.

    Pierwsze wrażenia są pozytywne, zdziwiłem się bardzo, kiedy usłyszałem zawór upustowy To miła niespodzianka. Trakcja bez zarzutu, testowana na wyłączonym ESP. Felgi wieśniackie, ogromne amerykańskie patelnie, więc jakby ktoś chciał się zamienić na coś w normalnym wymiarze (najlepiej seria z dobrymi oponami) to jestem otwarty na propozycje.

    W weekend postaram się wrzucić jakieś zdjęcie.

Podobne wątki

  1. Tuing wydechu i FMIC - fotki z przeróbki mojej TTki
    Przez Richie w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 13:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •